Mikä hitto on Yontoo, se oli asennetuissa ohjelmissa vaikka en ole sitä asentanut?
Vastaukset 10
- 18-18
Olisit katsonut googlesta.
Se on humpuukia. - Apuafhgvjbknlj
Katsoin googlesta mutta epävarmaksi jäi että oliko se viruksen tapainen juttu, oliko siitä haittaa ja tulisiko nyt tehdä jotain?
Joku mainosohjelma joka on tullut jonkun muun ohjelman mukana.
Poisto-ohjeet löytyy pääkallonpaikalta mutta jokin /jotkut asentamasi mainosrahoitteiset ohjelmasi lakkaavat samalla toimimasta.
"How do I uninstall Yontoo?
NOTE: Uninstalling Yontoo will make ALL Platform Apps cease to function!
Uninstall from Internet Explorer, Firefox or Google Chrome (PC): Go to the Windows Start Menu and then to Control Panel > Add/Remove ("Programs & Features" in Vista/Windows 7) and click "Remove" next to 'Yontoo'.
Uninstall from Firefox or Google Chrome (Mac): In the top menu, go to Tools > Add-ons. Select the Yontoo logo and then click Uninstall. Note: You cannot uninstall from PC with these steps, see instructions above for PC."
http://www.yontoo.com/Support.aspx
- hus hiiteen
Eli mä poistin sen jo tuolta Ohjauspaneeli - Ohjelmat ja toiminnot valikosta, perus ohjelman poisto. Firefoxin Lisäosien hallinnassakaan ei sitä näy. Nyt se siis on kokonaan poissa? Ei tainnut edes olla millään tavalla haitallinen? Vielä kun näihin saisin vastaukset niin saisin mielenrauhan :) Kiitos.
Ei se mikään varsinainen haittaohjelma ollut, sellainen ärsyttävä mainosohjelma vain.
- Se siitä sitten
f.e.dzerzhinsky kirjoitti:
Ei se mikään varsinainen haittaohjelma ollut, sellainen ärsyttävä mainosohjelma vain.
Noniin, kiitos.
- jyri v
mainoksia se jakaa, poista ohjelma normaalisti hallintapaneelista, näin tein minä
- Frank IV
Ei onnistu poisto ohjauspaneelin lisää/poistalla, eikä edes Ccleanerin poisto-toiminnon avulla... Aukeaa vain laatikko, missä teksti: "Initialization error" ja tämän "otsikkona" Tarma(r-ympyrän sisällä)Installer". AdAwaren skannaus sanoo tätä troijalaiseksi. Sillä deletoin tämän, mutta eihän se mihkään lähtenyt, toi todella ärsyttävä mainos-paska tulee tuohoin alareunaan jatkuvasti! Olisiko kenelläkään apuja tähän...?
ps. Käyttöjärjestelmänä Vista. - ______________
- !!!
Tai sitten se yantoo on käynnissä, jolloin voi olla sen poistaminen hankalaa. Resurssin/tehtävien hallinnasta voi kokeilla lopettaa sen toiminta ja sitten vasta yrittää poistaa se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa711777- 261277
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as341172Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134944Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.200869- 64704
- 77682
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo208655On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79618- 49591
- 62540
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32538- 55517
- 27498
- 36494
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28442- 33423
- 40417
- 82398