https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/74
kaikki allekirjoittamaan!!!!!!!
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/74
7
536
Vastaukset
- 14+8
Allekirjoitettu jo aikaa sitten.
- Sivistynyt Nuori
Miten aloitetta levitetään? Koska, jos selitetään oikein, tulee 50,000 nimeä HELPOSTI täyteen.
Logiikka ja maalaisjärki.
Teknologinen työttömyys.
90% töistä on Turhaa(voidaan tehdä yhtä hyvin tai paremmin koneilla). Tämä viimeistään lähitulevaisuudessa.
Perustuslaki käskee tukea heikko-osaisia jo nyt. Otetaan siis käytäntöön.
Perustulo antaa pohjan tulevaisuuden yhteiskunnalle, jossa tasa-arvo TOTEUTUU ja hyvinvointi on maksimoitu, kaikille.- Valkoinen veri
Hyvät arvon kommunistit. Kuten olemme jo vuosien saatossa pystyneet huomaamaan, punainen ideologianne kaikkien tasaisesta hyvinvoinnista toimii yhtä hyvin kuin Äiti Venäjän tuottama teknologia.
Kommunismin aikakausi alkaa olla ohi jopa Kiinassa, jossa ollaan jo kallistumassa kuluttajayhteiskunnan tyyleihin.
Terveisin Isänmaallinen Valkoinen porvari
- Sivistynyt Nuori
Aloitteella on tukijoita kaikilta yhteiskunnan ja hyvinvoinnin osa-alueilta.
- Sivistynyt Nuori
- Af Ingeborgh/LL
Omena ei kauaksi puusta putoa.
Toivottavasti sosiaaliviranomaisten taholta ei Eerikan asiaa
paineta villaisella, kun suvussa on PERUSTURVAJOHTAJA?
Ja tutkimusryhmän vetäjä sosiaalitoimen osalta on sosiaali-
viraston ENTINEN JOHTAJA? MIKSI?
Toivon että tulee rehelliset titkimustulokset!
Mielestäni kun ei tapahtunut mitään vaikka rehtori koulusta
teki ilmoituksen lapsesta, niin
sosiaalitoimen osalta myöskin jokunen joutuu vastaamaan
teoistaan, eihän tuollaista voi pitää työssään, joka ei ota
vasstuuta työstään! Nyt vastaamaan teoistaan!
SIVYSTYNEESSÄ SUOMENMAASSA pääsee tällaista tapahtumaan!!!
Kyllä lapset on mummeillekin tosi tärkeitä, jos ei ole tuntee-
ton kuin kivi.
Ehdottomasti enkelipatsas mummin paikkakunnalle Askolaan
ja isän paikkakunnalle Helsinkiin, ettei asia pääse unohtumaan.
Lakeihin tuntuvia muutoksia ja rangaistukset kovemmiksi.
Tuntuu että ei tallaisia lapsen kiduttajia voi mitenkään paran-
taa, kun pääsevät "hotellista", jatkavat samaa rataa.
Veronmaksajat joutuvat kaiken maksamaan.
Vankiloissa ruoka niukemmaksi; näkkileipää ja vettä, juhla-
päivinä kaali- tai hernesoppaa, kumpi tulee halvemmaksi. Kun muutenkin kaikki ajetaan alas niin supistetaan sieltäkin, kun esimerkiksi päivökotiruoasta tingitään.
Eerikaa ei enää saada takaisin!
Pidetään huoli toisistamme, ettei lisää tällaisia pääse
tapahtumaan. - ?!?!?
Nämä aikaisemmat kommentit "liittyvätkin" hyvin paljon tähän aloite 74 =D kiinan kommunismi jne... mitäh hemm?
ASIAA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2536315Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1255249KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa184381Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1703200Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123111Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1872674Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,872571Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1821746- 461699
- 711563