Törmäsin valepoliisiin Pääsiäisaikaan pari kertaa. Esittäytyy poliisiksi, mutta ei ole sitä. Yleensä pyrkii tenen juttusille "naruttamaan". Tuli juttusille, kun meitä oli liikkeellä porukka pyörillä, osin mopolla. "Poliisi" tutki mopoa ja totesi, "mopo on laiton, olen poliisi ja en kuitenkaan ala sakottamaan.
"Poliisin tuntomerkit:: pituus noin 170-175 cm. Hyvin vaaleat siistit hiukset, eteen kammattuna, farkut jalassa, sininen verkkatakki, ohut sankaiset silmälasit, pyöreä kello vas. käsessä, ei päähinettä, harteikas. Yleensä kaljapussi mukana, jossa tölkkejä, saattaa antaa alaikaisille.
Yksi tunsi sen tyypin ja etunimi alkaa A:lla.
Varokaa nuoriso.
Valepoliisi liikkeellä Ämmässä
17
1319
Vastaukset
- ei "narutettu"
Pyrkii siis teinien juttusille.
- olematonjeppe
oesko se ite pilu polliisi!!
- hyry4
oisko E H???
- näkymätön mies
Ei vaan A M.
- äiti vaan
E.P se on
- xxxx
Mitä tuo E.H tarkoittaa tai ketä
- aetoko
xxxx kirjoitti:
Mitä tuo E.H tarkoittaa tai ketä
onkohan se jeppe pukeutunna valepolliisiksi.
- noita2
Kohta Pääsiäinen.
- kukko7
Ihan Ämmässä.
- kana1
Ämmiä ämmässä joka tykkkää syödä syödä pääsiäis mämmiä ämmässä.
- näkynyt mies
Pitämällä.
- hemo
Voi vitt. vastaajat kun olette viisaita!! Oikeita älyn jättiläisiä!!
- näkymätön mies
En mä tiijä,onko pitämällä polis is sentreman ,en mä tiijä voi ollakin?
- näkymätön nainen
Älä valehtele poliiisi asuu pitämällä.
- hemmo!
Väärää tietoa ei se siellä asu!
- teppo1
Sitähän minä että sillan väärälle puolen ne kierot ihmiset ne joutuneet.
- teppo1
Siltaveron voisi Kunta laittaa pitämän asukkaille kun käy ämmässä,vaikka 2 euroa päivä.Ei nyt paljo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462