Väärin karpattu

suomihöynät

4

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopajoopajoopa

      Korkea kolesteroli on aivan normaalia ja vanhoilla ihmisillä terveellistä. kolesterolihömppä on pelkkää lääkeyhtiöiden ja oheistuoteyhtiöiden (Becel-levitteet) sopertamaa paskaa.

      Vapauttavaa ajatella omilla aivoilla ja ottaa selvää asioista muualta, kuin iltapäivälehdistä.

      Ps. Kannattaa kysellä nuorilta ihmisiltä asioista, jotka ovat perehtyneet johonkin aiheeseen. Osaavat käyttää nettiä tiedonlähteenä10 kertaa paremmin, kuin perus keski-ikäiset ihmiset.

      • 11+4

        "Korkea kolesteroli on aivan normaalia"

        Juuei. Ihmisen normaali kolesteroli on alle kolmen, nykyinen suositus


    • rhytm

      Ne alkuperäiskansat ovat kovin lyhytikäisiä. Alhaiset kolesteroliarvot kertovat syöpäriskistä.

      • 5+11

        Juuei. Alkuperäiskansat ovat laskennallisesti lyhytikäisiä lapsikuolleisuuden ja tietysti huonon terveydenhuollon vuoksi. He jotka välttävät em. sudenkuopat elävät keskimäärin huomattavasti länsimaalaisia terveempinä. Alhaiset kolesteroliarvot ovat merkki sairaudesta vanhoilla (70 vuotiailla), ei nuorilla eikä aikuisilla.

        Syntyessään ihmisen kolesteroliarvot ovat alle yhden, siinä myös yksi mittari "luonnolliselle arvolle".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1930
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1663
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      547
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe