Mesikämmenkö kusettaa?

Hoteli Mesikämmen ja sen alihankkiat kusettavat tyäntekiöitä peruuttamalla työvuoroja työntekijän ollessa jo matkalla työvuoroon.

Onne hyviä. ;)
14462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ei semmottii saa tehä.

Äänestä

Puhutkohan nyt ihan kokemuksesta vai hyvällä mielikuvituksellako sait aikaan?

Äänestä

No eikö se ole hyvä, että saa palkallisen vapaapäivän?

Kyllähän työvuoron voi perua, mutta palkka pitää silti maksaa.

Äänestä
  • Ja paskat ne mitään maksa, vaikka peruuttavatkin.

    Äänestä

  • Tuunari99 kirjoitti:

    Ja paskat ne mitään maksa, vaikka peruuttavatkin.

    Pakkohan se on, jos vuoro on työvuorolistassa ollut ja palkkaa vuorolta vaaditaan. Jos maksu kovin kestää, pitää maksaa päälle vielä korkoakin. Selvässä asiassa ei kannata kusettaa.

    Äänestä

Laita maksuun liiton kautta.

Äänestä

No ehkä Mesikämmenen alihankkijat eli siivousfirma tässä tapauksessa vastaa itse peruutuksistaan....

Ja kannattaisiko ottaa suoraan yhteyttä eikä täällä palstalla asiaa itkeä?

Äänestä
  • Miks mää siivoojille soittelisi?
    Vai sääkö siälä vastaat puhelimmeen?

    Äänestä

  • Tuunari99 kirjoitti:

    Miks mää siivoojille soittelisi?
    Vai sääkö siälä vastaat puhelimmeen?

    En vastais en. Olen vain kuullut että solin puolella ovat peruuttaneet työvuoroja.

    Mielestäni olisi asiallista olla yhteydessä asianosaisiin, niin minä ainakin vanhempana toimisin. Täällä palstalla marina on turhaa.

    Äänestä

Olin aamupalalla aamulla ja totesin HYMY ei maksais mitään edes JOHTAJALTA.

Äänestä
  • ai se olikki sää , ku pierasi vieressä pöydäs!

    Äänestä

Aivan totta, hymy ei maksa mitään asiakaspalvelussa. Minä en asioi paikoissa, joissa henkilökunta on yrmeänä. Ei varmaan moni muukaan.
Mesikämmenestä en tiedä, kun en ole vuosiin siellä käynyt.

Äänestä

Kyllä siellä minäkin olen nähnyt, muutamalla hymyä en kylläkään johdolla.(koskaan)
HYMYLLE kiitos vihjeestä jospa se pieru ihan naurataisi jopa muitakin päälliköitä.

Äänestä

Joo, älä mene sotkemaan sol:ia ja mesikämmentä keskenään. Kun sol sinulta työvuoroja peruu, ei mesikämmenellä ole tekemistä sen asian kanssa vaikka kuinka haluaisit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuunari99 kirjoitti:

Hoteli Mesikämmen ja sen alihankkiat kusettavat tyäntekiöitä peruuttamalla työvuoroja työntekijän ollessa jo matkalla työvuoroon.

Onne hyviä. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu