Linjett 32

Thanks

Mitä mieltä Linjetistä? Hinta-laatusuhde ok? Kokemukset tästä purresta - Pärjääkö vielä tämän päivän veneille vai onko jo antiikkia?

2

2078

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herra 47

      Mitä tarkoitat pärjääkö tämän päivän veneille. Myötätuuleen ajettaessa ei kulje yhtä kovaa tuskin kryssilläkään. Se on sitten jokaisen oma päätös että onko sillä väliä jos vene lomakäytössä ja päiväpurjehdus sen 20 mailia. Määritteleekö sinun näkemyksesi sinulle sopivimmasta veneestä suomi 24:n palstalaisten kommentit onko vene antiikkia?
      Mielestäni Linjett 32 on hyvä pienen perheen kesälomapursi. Rahamäärä on aina aika suhteellinen käsitys, että mikä on käytetyssä veneessä hyvä hinta-laatusuhde.
      H-veneessä on varmaan parempi hinta-laatusuhde jos se on yksi hakinnan kriteeri.

    • oon kokenut

      Linjett purjehtii aika hyvin LYS-lukunsa mukaisesti. Samankokoisella uudemmilla on suurempia lukuja, mutta käytännössä pärjää edelleen cruisereille, C/R-veneet menee menojaan. Muutoin erinomaisen laadukas vene, pesee sen suhteen muut ruotsalaiset aikalaisensa mennen tullen. En ole Linjettiä omistanut, mutta aika paljon sellaisella purjehtinut ja monipuolisesti tutustunut. Vene kestää vielä varmasti seuraavallekin polvelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.

      Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat
      Politiikka
      111
      18513
    2. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      158
      7452
    3. Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"

      "...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."
      Maailman menoa
      89
      4062
    4. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      27
      3023
    5. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      72
      2722
    6. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      100
      2446
    7. Tikkunenällä on kovat luulot itsestään

      Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani
      Ikävä
      20
      2424
    8. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      106
      2179
    9. Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...

      ...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass
      Maailman menoa
      127
      2156
    10. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2032
    Aihe