Arkistointi särkee palstan tilastot

@suomi24 näköjään tänään arkistoinut palstoja. Tämäkun vuoden puolelta jo siirretty ketjuja arkistoon.

Tämänkin palstan tilastot näyttävät oudoilta:
4 207 KESKUSTELUKETJUA 4 208 VIESTIÄ

Miksi viestien lukumäärä 'nollataan'? Ei voi olla että jokaisessa ketjussa olisi vain yksi viesti. Sama on tapahtunut muillakin palstoilla missä arkistoitu. Ja. tämä ei ole ensimmäienen kerta kuin näin tapahtuu, eikä tämä ole ensimmäinen ilmoitus virheestä. Mitään vain @suomi24 ei tällekään virheelleen tee.
12118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

myöskään poistetut viestit eivät vähennä tilastoa:
Uusien viestien määrä (24h)

Nuo tilastot ovat vain @suomi24 -'huumoria', whoaahhahhaaa..

Äänestä

Kysymys kuuluu: KETÄ KIINNOSTAA NUO TILASTOT?

Äänestä
  • pitäisi kiinnostaa.
    nyt kun suomi24 söhlää numeroittensa kanssa, samassa rytäkässä saavat poistetuksi hankalat ja kriittiiset kommentit palstalta.

    Ei ole ensimmäinen kerta kun viestiketjuja vain häviää

    Äänestä

Osalla palstoista lukemat alkoivat tänään NOLLASTA.
Tarkoituksena lienee pimittää kuinka paljon viestiketjuja/viestejä siivotaan vain pois.

Äänestä

Hei,
kiitos palautteesta. Olen välittänyt asian eteenpäin tuotekehitystiimille, joka tutkii asiaa.

Terveisin,
Piia
Suomi24

Äänestä

tämäkin palsta sitten aloitti nollasta..
onko @suomi24 ylläpidolla tarkoitus tällä tahallisella sekoilulla hoitaa kerralla pois iso määrä kriittistä palautetta??

Äänestä

Joskus sitä kuvitteli että tietokoneet osaa laskea tarkasti ja oikein. @suomi24 saa tietokoneet sekoilemaan yksinkertaisissa laskuissakin. Ei ihme että mikään ei toimi kunnolla suomi24:ssa.

Äänestä

eikä toimi peukkulaskuritkaan. hyvä @suomi24!

Äänestä

Hei,
palvelun arkistointiin ja tilastointiin on tehty viime viikolla tekninen päivitys, joka ei sujunutkaan täysin ongelmitta. Olen ilmoittanut virheestä eteenpäin ja tilanne pyritään korjaamaan mahdollisimman pian. Olen pahoillani, mikäli tästä on aiheutunut teille haittaa.

Terveisin,
Piia
Suomi24

Äänestä
  • Milloinkahan tulee korjatuksi? Ei ainakaan näytä olevan kovin kiireellinen @suomi24 työlistalla?????

    Äänestä

  • Jahas, ne on tällaisia ne @suomi24-lupaukset
    Ei taida kovin kiire asialla olla? Eikö olisi sama piilottaa tilastot siksi kunnes ne saatte korjattu? Nyt asia aiheuttaa hämmennystä.

    Äänestä

  • @suomi24

    edelleenkin laskurit korjaamatta. Saadaanko koskaan korjatuksi????a.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


valhe vs. tilasto kirjoitti:

@suomi24 näköjään tänään arkistoinut palstoja. Tämäkun vuoden puolelta jo siirretty ketjuja arkistoon.

Tämänkin palstan tilastot näyttävät oudoilta:
4 207 KESKUSTELUKETJUA 4 208 VIESTIÄ

Miksi viestien lukumäärä 'nollataan'? Ei voi olla että jokaisessa ketjussa olisi vain yksi viesti. Sama on tapahtunut muillakin palstoilla missä arkistoitu. Ja. tämä ei ole ensimmäienen kerta kuin näin tapahtuu, eikä tämä ole ensimmäinen ilmoitus virheestä. Mitään vain @suomi24 ei tällekään virheelleen tee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu