SKEPTIKOT OVAT USKOVAISIA!

E5I6IY

98% keppiksistä uskoo, että maailmankaikkeudessa on älyllistä elämää, vaikka ei ole mitään tieteellistä todistetta! Uskovaista väkeä nämä keppikset, eli ei muuta kuin suviseuroille vaan!

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pappi Piponius

      Mikään muu ei ole varmaa kuin Jeesuksen toinen tuleminen.

    • Jauhajaa

      Niin, missä ovat skeptikoiden todisteet, että maailmankaikkeudessa on älyllistä elämää? Todisteita odotellessa... Keppiksillä on nyt todistustaakka harteillaan!

    • Damagesri

      Esittäkää keppikset se yksi todiste! Siis se yksi riittää, yksi ainoa todiste riittää, jos teillä on. Mitään muuta ei tarvita, kuin se yksi ainoa todiste!

      Missä keppikset se teidän todiste on, vai oletteko uskovaisia? Eli... taidatte siis olla uskovaisia?

    • dAA DDAA

      Tää oli hyvä!

    • 100% ufouskovaisista on 100% varmoja että ulkoavaruudessa on älyllistä elämää, ja että ulkoavaruuden oliot vierailevat jatkuvasti Maassa, vaikka ulkoavaruuden olioiden vierailuista Maassa ei ole minkäänlaisia todisteita.

      Eli ei muuta kuin kaatumaseuroihin vaan!

      • Amen!

        Näistä ufouskovaisista liene todellakin muodostunut eräänlainen uusi,N/A-ajan uususkonlahko.

        Tämä N/A-ajan uuskonuskonlahkon uskontunnustuksen ydinkohtahan on se,että kaikki ufoihin ja humanoideihin liittyvät asiat on otettava todesta,niitä asioita pitää nöyrällä ja vakavalla mielellä tutkiskella,sisäistää eikä niitä millään tavoin epäillä.

        Mikäli eräät kriittisemmät ne asiat millään tavoin kyseenalaistavat,niin sellainen on ufouskisten mielestä aivan samaa kuin se,että kyseenalaistaa jopa myös Raamatun sanan.

        Ja kun he arvelevat näin tapahtuneen niin se on heidän mielestään samaa kuin se,että joku Raamatullinen paholainen,eli erimieltä asioista oleva,yrittää ilkeän kauhean katalasti repiä rikki uuskonnollisten huolella rakentamia uskomuksia.

        Tästä on taas seurauksena myös kaikenlaisia,lähinnä toisin ajattelijoita eli skeptikoita,koskevia itkuvirsimäisiä aloituksia ja kaikenlaisia hömelöitä analyysejä myös.


    • Jaaba jaa ja tralla

      Skeptikot on uskovaisia! Aijai jai... Skeptikko-Hörhöt !!!

    • Aloittaja on siis ulkoavaruudessa olevan elämän suhteen skeptinen. On siis skeptikko.

      Eli ei muuta kuin Rauhanyhdistykseen vaan!

    • Kielen opetusta

      Ota edes selvää, mitä sanalla uskovaisuus tarkoitetaan. Jos et osaa edes äidinkieltäsi, ei kannata kirjoitella yleiselle palstalle. Mokaat vain itsesi ja häpäiset samalla ufoista kiinnostuneet yleisemminkin. Lukia voi yleistää, että kaltaisesi ajatteluvammaiset edustavat ufoista kiinnostuneiden enemmistöä.

      Kas tässä kielioppia osaamattomalle.
      Sanakirja:
      Uskovainen: " joka pitää jonkun uskontokunnan oppeja totena"
      Uskoa sanalle taas synnonyymekä ovat : "luottaa, arvella, kuvitella, luulla, olettaa, otaksua"

      Huomaatko nyt eron?

    • fykytj

      Sinne vaan suviseuroille uskovaiset keppikset!

      • älliököoot?

        Uskovainen skeptikko on kuin kapitalistinen kommunisti.
        Onko kohdallasi kyse trollaamisesta vai silkasta typeryydestä. Ainakin jonkin tason pakkomielle täytyy hempalla olla, kun jaksaa samaa jaskaa jankuttaa satoja kertoja. Kusaset hömelö vain omaan vihtaasi typerehtimiselläsi.


      • Aa..aurinkoiskä.
        älliököoot? kirjoitti:

        Uskovainen skeptikko on kuin kapitalistinen kommunisti.
        Onko kohdallasi kyse trollaamisesta vai silkasta typeryydestä. Ainakin jonkin tason pakkomielle täytyy hempalla olla, kun jaksaa samaa jaskaa jankuttaa satoja kertoja. Kusaset hömelö vain omaan vihtaasi typerehtimiselläsi.

        Nyt taisi joltain todelliselta ufouskikselta palaa käämit?

        Mutta kyllä ne palaneet käämit korjautuvat kun joku edelleenkin ajattelee olevansa barrikadeille nousevan galaktisen vallankumouksen eräs keulahahmo ja siis eräänlainen,tulevan galaktisen valtakunnan "ministeri" myös.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      32
      2790
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      133
      2461
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      14
      2041
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      15
      1863
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      16
      1376
    6. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      73
      1327
    7. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      106
      1294
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      93
      1007
    9. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      144
      985
    10. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      20
      923
    Aihe