meillä riittää. Aika mielenkiintoista tällä paikkakunnalla on että ne eivät olekaan yleensä naisia jotka tuolla kaduilla juoruaa ja puhuu paskaa torien ja katujen varsilla.Täällä löytyy näitä miesjuoruakkoja. Ne onkin sitten luku omansa.Meidän tiellä Yläristillä yksi tällainen sylkee meidät nähdessään ja ilme kertoo että ihan kaikki kaput eivät ole rattaissa.
Kyllä näitä juorukelloja ja kyttääjiä
17
679
Vastaukset
- hihmettelen vaan
joo yläristillä on pariskunta jotka noin vuosi sitten muutti sinne ne vasta kovia on juorumaan ukko on pahempi kuin akka.miehellä on kai jotain mielen terveys ongelmia.sama on kova juorumaan miehen sisko asuu samalla kulmilla.
- vähän vippaa lan
Tämä pariskunta muutti yli 20 v. sitten, akka levis vuosien mittaan. Alkoi vaikuttaa muihinkin naapureihin. Kaikki ärsytti ja häiritsi. Kaiken huippu on että mies on kun koira joka juoksee kun akka sanoo että nyt mennään naapurin rajalle ja huudetaan että raja aika ei ole ihan suora....
- reppanat 3
vähän vippaa lan kirjoitti:
Tämä pariskunta muutti yli 20 v. sitten, akka levis vuosien mittaan. Alkoi vaikuttaa muihinkin naapureihin. Kaikki ärsytti ja häiritsi. Kaiken huippu on että mies on kun koira joka juoksee kun akka sanoo että nyt mennään naapurin rajalle ja huudetaan että raja aika ei ole ihan suora....
Näitä on ihan ympäri Pieksämäkeä. Ei ole sitä omaa elämää.
- Mastubr
Hyvä tietää hyvä tietää.Menkää välillä Kantamatkojen risteilyille,niin on sitä elämää.Siellä voi vetää viinaa pään täyteen ja unohtaa ostaa tuliaiset.
- kyllästynyt2
Voi herran jumala mitä soopaa.Menkää jo muualle valittamaa.
- takiainenko
Kalevalankadulla on mieskyttääjä ja pitää oikein kirjaa toisten menemisistä.
- Biccy
Onko? Oletko varma?
- etelänmies
Tehkää joukkopako paikkakunnalta, ja jättäkää vain kyttääjäy ja juoruajat keskenään. Mahtaa sitten olla tylsää. Elämä on lyhyt, miksi turhaan itseään kidutaa?
- ei ketään kotona
En usko että kukaan itseään kiduttaa. Kyllähän täältä on lähtenyt paljon porukkaa pois eihän tämä paikkakunta pienuuden takia ole niitä ihannepaikkoja. Menee vaan selkä suorana ja antaa surkeitten ruikuttaa. Ei paljon kiinnosta.
- ulkokuntalainen
ei ketään kotona kirjoitti:
En usko että kukaan itseään kiduttaa. Kyllähän täältä on lähtenyt paljon porukkaa pois eihän tämä paikkakunta pienuuden takia ole niitä ihannepaikkoja. Menee vaan selkä suorana ja antaa surkeitten ruikuttaa. Ei paljon kiinnosta.
En ymmärrä miksi te koko ajan haukutte Pieksämäkeä. Itse olen naapurikunnasta ja Pieksämäki on tarjonnut mulle työn jo monen vuoden ajan. Ja tykkään tosi paljon pieksämäkeläisistä. Lopettakaa paskan puhuminen ja nauttikaa mukavasta ja pienestä kaupungistanne. Lupsakkaa menoa teille kaikille ja kiitos mun työpaikasta.
- Vainomielisairaus
Kuvittelua ja vainoharhaisuutta on paljon.Kuvitellaan jotta kaikki kyttää ja vainoo ja ahdistelee.Niin se menee.Korvienväli tutkituttamaan?
- justusripatti
Minkähän takia tämä oli jo tilatoissa vuosia sitten Suomen surkein kunta?
Savolaisilta Pieksämäellä puuttuu REHELLISYYS.- 8+12
Tilastojen mukaan vain jos uskoo Helsingin sanomien viikkoliitteen 90-luvulla tekaisemaan keksittyyn juttuun.
- Yö Duunari
Tilastot..Kuka nekin tekee ?? Täällä on kiva asua ja tehdä töitä.Älkää lannistuko vaan yrittäkää viedä kaupunkia eteenpäin..muullakin konstilla kuin säässtämällä
kaikesta tärkeimmistä asioista.Sytytetään ensimmäisenä Kaupungin valot jotta muutkin näkee että täällä asutaan ja eletään.Ja vielä --suomessa on monta paikkakuntaa johon en muuttaisi vaikka maksettaisiin Kaikki. - dm98jf
Jos paskaa haluavat jauhaa, niin teiden varsilta löytyy sitä herkkua. Tekeekös sen jälkeen mieli enää juoruta??
- Mehtälä
Itse en mieti onko minusta juoruttu.Olisin liian mielenkiintoinen jos minusta joku puhuisi.Olen mauton ja hajuton.
- Syssynjatkoo
On se hupaisaa ja nimenomaan surkuhupaisaa mikäli oma elämä perustuu toisten kyyläilyyn.Jos kuluttaa arvokasta elinaikaa.Elämä kun on vain laina.Se päättyy ennemmin tahi myöhemmin.Niin miksi hukata edes sekunninmurto-osaa siihen että miettii/kyylää)vainoo jotain ?
En ymmärrä.Kun kaikkeahan ei toisista saa kuitenkaan tietoonsa.Paljon asioita jotka jää arvailun varaan.Ihan kun elää omaa arkea ja juhlaa niin on hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197636Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857335- 955334
- 524915
- 2434403
- 444395
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494376Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san284058- 593173
- 482616