Eilinen, perjantain jakso, jossa konstu Steve Crane kuolee ja Blaketon ehkä, ei aiheuttanut palstalla mitään liikahdusta.
Rankka stoori, mutta ei koskettanut ketään...
Rankka stoori, mutta ei koskettanut ketään...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllähän se kosketti.Pitikö Steven loppu olla tälläinen?Ihana poliisi poissa sarjasta.
Ja Dennisin ja Jennyn välit senkun viilenee.Ei hyvältä näytä.
Harmi miten Jennylle tulee käymään.
Ja uusintaa ei maanantaina tule.
Ei koskettanut koska se on tv-sarja.
Sinähän aloitit....
Blaketon ei kuole, koska sarjan pitäisi päättyä jaksoon nimeltä urhea oscar.
Philip on parempi, e liikuttqnu hirveesti.
Mistäs tiedät, kuinka paljon se kosketti? Ei siitä, ettei täällä ole keskustelua, voi mitään päätellä.
Sitä paitsi, monet meistä katsovat sarjaa jo ännättä kertaa ja tiesivät jo etukäteen, että Steve tulee kuolemaan. Silloin se ei järkytä niin paljon, kun ei ole enää yllätys.
Järkyttävintä tähän mennessä on ollut Philin ja Ginan vauvan kuolema, vaikka noin pienistä keskosista harvat kai oikeastikin selvisivät ainakaan 60-luvulla. Nykyisin tilanne on siltäkin osin toinen.
18 vuotta tehdyssä sarjassa näyttelijät vaihtuvat, koska haluavat tehdä muitakin töitä, ehkä eivät halua leimautua tiettyyn rooliin. Käsikirjoittajalla on kaksi tapaa poistaa hahmo sarjasta: henkilö joko kuolee tai muuttaa muualle.
Komppaan edellistä, eli ei asiasta tarvi tulla tänne heti kirjoittelemaan, vaikka olisi koskettava jakso. Kun poliisikokelas Tom Nicholson kuoli työtehtävissä, niin siitä ei ilmestynyt tänne kirjoituksia. Koskettavuuden voi kokea omassa mielessään.
Itselläkin on jo kolmas kerta katsoa kyseistä sarjaa ja siksi sarjan "isoimmat asiat" ei tule enää uutena. Vaikka monta asiaa on unohtanut edellisistä katselukerroista, niin merkittävimmät tapahtumat muistaa.
Saamari kun Jenny sekosi, oli niin hyvännäkönen nainen että aina melkein jöpötti kun sen näki, toivotaan että se pian taas on kunnossa?
Taitaa jäädä sinne sängyn pojalle ja samoin käy sun jöpöttimellesi.