Hei,
Harrastan makro- ja "tavallista" luontokuvausta Digijärkkärillä. Nykyinen jalusta on halpisversio ja kyselen kommenttejanne hyvästä ja tukevasta jalustasta sekä mistä sellainen kannattaisi hankkia ?
Pete
tukeva jalusta luonto- ja makrokuvaukseen
pete
6
1503
Vastaukset
- Kartsa
on linkki hyvään jalustaan http://www.patersonphotographic.com/tripods/benbo.html
- Yks
Manfrotto lahdentakaa, jää vielä matkankin jälkeen voitolle. Kannattaa ostaa kunnollinen kerrasta ettei tartte miettiä.
- Pete
Mikä on hyvä Manfrotto ja paljon se maksaa Tallinnassa ?
- edullinenjalusta
Gorillapodin taipuvilla jaloilla varustettu kamerajalusta on kohtuuhintainen jalusta isommallekin järjestelmä- tai videokameralle!
http://musatekniikka.blogspot.fi/2013/12/kateva-jokapaikan-kamerajalusta.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",305187Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1352417- 1382092
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531925Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171770"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571317Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1661097Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää64941Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.312875Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa170771