Valmiiksi keitetty aamukahvi, ruoka valmiina kun tulen kotiin (ihan jokin yksinkertainen), halaus odottamassa pitkän raskaan työpäivän jälkeen, ihminen jonka kanssa voin todella olla oma itseni, joku joka haluaa kokea kanssani.
Tuossa on omat yksinkertaiset toiveeni, en väitä etteikö olisi myös ulkonäöllä väliä, sillä ihminen jota haluan katsella lopun ikäni täytyy miellyttää silmääni. Pienet arkiset teot ovat ne mitä arvostan eniten. Valmiiksi keitetty kahvi on pieni ele, mutta se saa minut todella onnelliseksi :)
ihannemieheni
6
234
Vastaukset
- Onko tämä utopiaa
Ja lenkillä mukana,sekä yhteensopivis harrastuksis ja rauhallisii kotiiltoja,et sais käpertyy kainaloon.Tietty raja menemisille ,et ottas rakkaimman huomioon eikä lentelis kukasta kukkaan.Muutama lemmikki voisi olla,esim.koirii joita voisi treenata,näyttelyä,agilidii ja vaikka metsästykseen.Raitis saisi olla,huumorin lentää ja rahalla eikä omaisuudel ei merkitystä,kun toimeen tultais ja rakkain olisit.
- 6 + 1
Kahvia en juo, joten itse saisit keitellä. Ruuan voin tehdä valmiiksi jos edes olen ennen sinua kotona. Muuten kuulostaa hyvältä, mutta elukoita en enää jaksa ottaa riesaksi. Ehkäpä se utopiamieskin vielä löytyy :)
- näin..
Ok.
- sda
Hyviltä kuulostaa sinun toiveet ja mielelläni ne täyttäisin........sinun tapaisia naisia on kovin harvassa. Useimmat vaatii älyttömiä.
- 5873
Tollanen nainen kelpais ♥♥♥♥♥♥♥♥
- m1es
Minä olen juuri sellainen. Nyt asun yksin, mutta teen monesti pieniä hyviä asioita läheisille ja myöskin tuntemattomille. Tuntuu, että saan itse siitä enemmän kuin he. Minulle tärkein asia on olla onnellinen. Ja kun omalle lähiympäristölle teen hyvää, niin he alkavat vähitellen tehdä minullekin hyvää.
Suomalaisuuteen kuuluu yleisestikin sellainen jurous ja ujous. Mutta kun oman naapuruston saan käyttäytymään ystävällisesti itseäni kohtaan, niin minun ei tarvitse enää olla tekemisissä ihmisten kanssa, jotka tahtoo toisilleen pahaa.
Naiset näkee minussa "huonon puolen", työttömyyden. Ilmeisesti en pystyisi pitämän mahdollisesta perheestä huolta ja elättämään lapsia. Ilmeisesti hyvä taloustilanteeni ei ole, vaikka saan vuokrat maksettua ja syötyä hyvin. Itselleni riittää varsin hyvin ja en näe tarvetta mennä töihin.
Unelmanani on tulla kirjoittajaksi, muusikoksi tai taiteilijaksi. Niihin tarvitsee paljon aikaa ja sitähän minulla on. Kirjoittelua harjoittelen kirjoittelemalla blogeja. Taiteilun harjoitteluun odotan lumia, jotta voin veistää lumesta kaikenlaista hienoa, naapureidenkin iloksi.
Mutta monella naisella miehen haussa on ainakin yksi sääntö: työtön ei käy.
Mutta enhän minä tyhmää naista haluaisikaan.
Minulle onnellisuuteen kuuluu, että minua ei ole käskemässä minkään sortin johtajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692489Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842384Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172110Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä401755Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai841712Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1131678Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2581555Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251027Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he322984Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli4830