http://areena.yle.fi/tv/2057678
kohta: 3.40
Yle Uutiset Suora linja
ma 18.11, kl. 19.20
Näytöllä lukee isolla että "V*tun köyhät",myöhemmin sama vielä ilman peittelyä.
Tästäkö maksetaan Yle-veroa (sekä vuotuisia indeksikorotuksia), "suomalaisen ohjelman laadun takaamikseksi, ja "koska suomalainen ohjelma on niin laadukasta" ?
Miten Yle,jonka johtajat muuten palkkaavat omia sukulaisiaan töihin (mitenhän pätevyysvaatimukset täyttyvät?), voi näyttää tälläistä tekstiä illalla kello seitsemän aikaan? Eikö julkisen sanan neuvosto sano tästä mitään?
Ylen "laatu" ja ohjelmien taso herättävät kysymyksiä,tämä ei ole ainoa tapaus joka ihmetyttää. Nyt kun on rahoitus saatu lain voimalla niin voiko sitä tehdä mitä vaan?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11854358#comment-64599210
Yle1 PS eilen klo18.30 törkeä häirintä.
"Kaljupäinen miesjuontaja kähmi ja käpälöi naisjuontajaa törkeästi, naisjuontaja yritti estellä kääntymällä poispäin"
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013100917588043_uu.shtml
Kansanedustaja järkyttyi: Ylen ohjelmassa masturboitiin keskellä päivää(mahdollisesti kyseessä lapsiporno)
"Ohjelman ikäraja on 7 vuotta, ja se on edelleen vapaasti katsottavissa esimerkiksi Yle Areenassa"
http://www.iltasanomat.fi/musiikki/art-1288608202357.html
"Mamba-yhtyeen solistin Tero Vaaran maahanmuuttokriittiset kommentit toivat hänelle porttikiellon Ylen ohjelmaan" "Tero Vaaralle ilmoitettiin Yleisradiosta, ettei hän ole tervetullut esiintymään kanavan televisio-ohjelmassa mielipiteidensä vuoksi"
http://yle.fi/uutiset/lotto_paattyy_ylen_kanavilla/6640054
"Veikkauksen ja Ylen sponsorointiyhteistyö on lainvastaista""Yle on yllättynyt päätöksestä."
-Tässä on vasta muutamia "erikoisia" tapauksia,varmaan löytyy lisääkin?
Ylen ohjelmien ala-arvoinen taso ihmetyttää
3
319
Vastaukset
- mh1900000
(Tässä oikea linkki joka ohjaa keskustelun alkuun:)
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11854358
Yle1 PS eilen klo18.30 törkeä häirintä.
"Kaljupäinen miesjuontaja kähmi ja käpälöi naisjuontajaa törkeästi, naisjuontaja yritti estellä kääntymällä poispäin, mutta ei voinut suorassa lähetyksessä sanoa että häivy nuija. Miesjuontaja meni naiseen ihan kiinni, piti kättään harteilla, työnsi päätään naisen kaulalle, ja ohjelman lopussa otti molemmin käsin naisesta kiinni."
"
http://areena.yle.fi/tv/2054012
Filmipätkän kohdissa
10:55
18:30
22:20
27:00
28:02 pakkosuudelma poskelle
28:10 kaksin käsin halaamaan ja rutistelemaan "- mh1900000
Näköjään sama linja on ylellä jatkunut jo vuosikausia, nykyään vaan vapaammin kun rahoitus on turvattuna. Sananvapaus ja YLE eivät kuulu samaan lauseeseen.
http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Ritva Santavuori saa potkut Jälkiviisaista/1135233802139
"4.2.2008
Ex-syyttäjä Ritva Santavuori pudotetaan pois Yleisradion aamutelevisiossa esitettävästä Jälkiviisaat-ohjelmasta.
Kovista mielipiteistään tunnettu Santavuori sai viime viikolla huomautuksen Julkisen sanan neuvostolta. Neuvosto katsoi, että Santavuoren kommentit presidenttiehdokas Barack Obaman isoäidin ulkonäöstä loukkasivat ihmisarvoa. "
- SOPPAA NAAMAAN
LISÄÄ SOPPAOHJELMIA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 975440
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai794753Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1384709Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672134- 1001836
- 991647
- 2571527
- 3601251
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581074- 2001031