huijari poliisi ei enään lukitse konnetta?

hemmo222

olinpa selailemasa pornoa motherless sivulla kuin tulli tämmönen tuli väli lehdessä http://police.versandhandelretouren.com/?id= mutta se ei lukkinnut konnetta on käynyt ennenki piti poistaa kaikki tiedot sillon mutta nyt ei niin onko se virus tehty haittamattomaksi jo

5

1294

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • |V2dYve3

      Katsoi varmaan pankkitiliäsi ja huomasi kiristysyrityksen turhaksi.

    • Aika hauska sivusto. Sivusto kertoo IP osoitteesi ja näyttää sen perusteella kaupungin jossa koneesi on jotta huijaus olisi mahdollisimman uskottava.
      Sillä tavalla on kuitenkin aika hienosti tehty että selainikkunaa ei saa helposti tapettua, yksinkertaisin keino on kirjautua ulos käyttäjätililtä ja sitten uudelleen sisään.

      http://aijaa.com/LKzYvV

      Sivusto on muuten ihan turvallinen. Kaikki lukitsemiset ja kaikki muukin sivulla näkyvä on tietenkin täyttä huuhaata.

    • Alkuperäinen neuvostojengi on jo pidätetty Kanarialla, eikä uudet yrittäjät osaa hommia yhtä hyvin. Laittakaa kuitenkin http://poliisi.fi./* virustorjunnan estettyjen sivujen listalle.

    • Kannattaa klikata

      Kiitti vaan homo.

      • Pelkkää hupiahan se huijaus-sivu on. Tässä on toinen samankaltainen:
        http://thekickback.com/rickroll/rickroll.php

        Tästäkin pääsee samalla tavalla helposti eroon niin kuin aloitusjutussa olevastakin sivustosta eli kirjautuu vain ulos käyttäjätililtä ja sillä siisti, mitään oikeaa vahinkoa ei tapahdu kummastakaan sivustosta.

        MSE kyllä plokkaa tämän rickroll sivuston ( http://aijaa.com/8CI8Os )
        MSE näyttää siksi punaista koska se piti ottaa pois käytöstä jotta pääsin kokeilemaan linkkaamani rickroll sivustoa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      832
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      810
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      630
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      615
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      595
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      540
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      537
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      532
    Aihe