HSssa jo tapeltiin, julkaistako HSn teettämä TNSn NATO-gallup vai ei.
Syy on se, että NATOn kannatus ei vaan kasva, vaikka HS on yhdessä MTVn kanssa pitänyt jo pariviikkoa mieletöntä Venäjällä, Putinilla, sodalla pelottelua ja NATO-kampanjaa.
HSn teettämässä kyselyssä NATOa kannattaa 22 %, 59 % suhtautuu NATO-jäsenyyteen kielteisesti, 19 % ei osannut sanoa.
Muutos on mitätön, sillä virhemarginaali on - 3 %.
Kuukautta aiemmin tehdyssä kyselyssä 18 % kannatti NATO-jäsenyyttä ja 64 % vastusti.
Syy on se, että NATOn kannatus ei vaan kasva, vaikka HS on yhdessä MTVn kanssa pitänyt jo pariviikkoa mieletöntä Venäjällä, Putinilla, sodalla pelottelua ja NATO-kampanjaa.
HSn teettämässä kyselyssä NATOa kannattaa 22 %, 59 % suhtautuu NATO-jäsenyyteen kielteisesti, 19 % ei osannut sanoa.
Muutos on mitätön, sillä virhemarginaali on - 3 %.
Kuukautta aiemmin tehdyssä kyselyssä 18 % kannatti NATO-jäsenyyttä ja 64 % vastusti.
Vastaukset 7
Vanhimmat
NATOvaaleissa tullaan käyttämään rapakon takaa opittua kikkaa:
https://www.youtube.com/watch?v=goIDq_oRbEY
Ei ne pressan vaalitkaan menneet rehellisesti kun suuret asiat on tavoitteena
Linkki lie sensuroitu mutta tässä uus:
http://www.koyhienasialla.fi/#!salattu-vaalijrjestelma
Nyt mentiin kuitenkin natoon jollain ihmeen poliittisella sopimuksella?
Tämä siis antaa natolle option olla ja taistella suomesta käsin ja me veroilla vielä maksamme huollon?
Natotus on jo tuonut venäläiset koneet ilmatilaamme. mitä helvetin sotaa tässä venäjää vastaan käydään?
Tuomioja, tuo valehteva muumihahmo, saa median huomion aina kun paasaa russofobiaa. Ennen äijä sai loat päällensä, kun puolusti vainottuja.
Miten niin pariviikkoa? Nato-kampanjahan on kestänyt iät ja ajat. Suomalaiset EIvät vaan yksinkertaisesti halua liittoutua SOTILAALLISESTI. Onneksi Venäjällä ei ole samanlaisia kuumakalleja kuin Suomen hallituksessa. Muuten oltaisiin jo paskat housuissa. Ja nuoret poikamme sinkkiarkuissa.
Erotaan EU:sta ja ruvetaan itsenäisiksi. Vaihdetaan Suomen nimi Slushiksi ja ruvetaan tulevaisuus- ja teknologiamenestyjäksi. Jätetään sotiminen heikommalle ainekselle. Ja maasta karkoitus kaikille terrorismiin vähänkään viittaavalle, niin päästään mamuistakin. Ja lakkautetaan kokoomus murha-aatteen levittämisestä. Oikeisto voi perustaa uuden puolueen puhtaalta pöydältä.
Sustahan ois eduskuntaan...
Jos ei kansa kannata Nato-jäsenyyttä niin pitää sitten pakottaa. USA:sta tuli määräys.
Niinpä - sain itse mielestäni Sanoman jutuilla aidon kokemuksen siitä, mitä on aivopesu. En ole saanut IS:ään läpi lähestulkoonkaan kaikkia kommentteja. Yhdysvaltoja ei saa mainita, eikä arvostella.
Mietin, kuuluiko tämä Tukholman sukellusvene-rummutus samaan kategoriaan.
Ranskassa eletään jännittäviä aikoja. Yhdysvallat painostaa, ja le Penin kannatus kasvaa, mitä enemmän painostetaan.
Kyllä HS:n palstoilla pahimmat Nato trollit on. Samanlaisia "totuuden" puhujia kuin olivat W Bush, Dick Cheney tai Rumsfeld.