Käykääpä tsekkaan; Turkin ja varsinkin Alanyan suuri ystävä riehuu myös tatuointi-sivustolla. On kuulemma roikkunu sielläkin jo pari vuotta. Ukolla ei Ole ensimmäistäkään tatskaa mut luuhaa tolla sivustolla vain haukkuakseen kaikki tatskan ottaneet. Naiset, joilla on tatska ovat huor*a jne. Ja jotta Tässä viestissäni olisi jotain Alanyaan liittyvää, ni mä otin tatskan Alanyassa ja suosittelen;)
Tom Jonesin pieni elämä
25
385
Vastaukset
- Jarkka12
Kävin kattoon ton reppanan kommentteja sieltä sivustolta; voi jösses. Ei oo kundilla elämää kyl ollenkaan.
- tomppaaja
No älä muuta sano, mä luulin että sillä on vaan joku Alanya pakkomielle, mutta sen on näköjään pakko yrittää syöttää muille omaa näkemystään eikä Se pysty ymmärtämään että ihmisillä on eri mielipiteitä. Mitenköhän kaveri pärjää vaalien, tuskin ovat ainoat palstat missä käy paasaamassa, no käy Se kai työttömälle suomi24 inttäminenkin harrastuksesta
- tatskattunaaa
Tom Jones mainostaa itseään Nesteen mieheksi Porvoosta. Kuulemma niin kova jätkä, että voi haukkua ketä ja mitä tahansa "Nesteen paita" päällä.
Tyyppi on häiriköinnyt tatuointi palstaa kahdeksan vuotta.
Tunnusmerkkinä on käyttää multinikkejä, kun kukaan ei jaksa juurikaan hänen avauksiin enää edes provosoitua niin on pakko pitää avaus ilmassa.
Tyypillistä on tehdä aina uusi avaus edellisen umpeuduttua. Samaa asia eri sanankääntein.
Palstan sheriffi/luotsi poistattikin jo hänen avauksiaan urakalla, kunnes sai manguttua itsensä takaisin esille. Pakotettu siistimään suutaan.
Tyypille ei kannata vastailla. Hänellä ei ole pyrkimys keskustella vaan suoraan väistellä, tai olla vastaamatta. Hänen mielipiteensä on aina oikea, hän saa kertoa mielipiteensä, mutta muut eivät.
Pelkkä provoilija, jolla ei vaan ole elämää.
Täysin turha mies, tai meilläpäin tuollaisia sanotaan neideiksi. Anteeksi naiset, jos vertaus loukkaa.
Yrittäkää kestää.- Sanaton
Eipä yllättänyt, ei. Vetää sanattomaksi..
- gummipää
"Ukolla ei Ole ensimmäistäkään tatskaa"
-On yksi.
Viime kesänä Alanyassa laatulomalla ollessani pyysin samanlaisen tatuoinnin, kuin tom jonesilla.
Tatuoija kysyi, että tom jones from Finland?
Sanoin, että yes.
Se tatuoi mulle m ulkkuun nelivetotraktorin..
(4-veto, että kulkee p askassa paremmin.)- -----------
Onhan taas tyhmyys huipussaan.
- ei mulle
buah, tom jonesilla on valmetti hilpperissä..
- osta kumiliimaa
gummipää ton jones ei vieläkään ole ostanut liimaa paikatakseen venttiilinreiän päästänsä..
- et aja meillä
uuuuh tompalla kikkelissä raktori
- matkaa pukkaa
Älkää viisaammat lähtekö mukaan näihin provosoiviin aloitteluihin, vaikka näyttää hän, eikun se osaavan riidellä itsensäkin kanssa, mutta luulisi siihen joskus kyllästyvän. Muistakaa, että on paljon sairaita ihmisiä ilman hoitoa, johonkin ne purkavat oloaan. Olin kolme kuukautta pois sivustolta ja samat älykääpiöt täällä jyllää. Nyt tietysti joku kahjo taas alkaa että: kyllä saa sanoa mielipiteensä, negatiivisenkin, mutta eikö noita ole jo ollut. Asialliset mielipiteet ovar, tottakai tervetulleita. Poistun lukemasta ja samalla Suomesta, en Turkkiin, vaan tällä kertaa muualle Eurooppaan nauttimaan keväästä. Miksikö välillä seuraan Alanya sivustoa, siksi kun seuraan myös Roomaa, Pariisia, Lontoota, Krapia, näitä muutamia mainitakseni, myös leivonta- ja ruokablogeja ihan jo työni vuoksi.
- 123654
Mukavaa lomaa sinulle!
- tuholaisongelma
123654 kirjoitti:
Mukavaa lomaa sinulle!
On vaan niin raivostuttavaa ku yksi hyypiö tyrannisoi palstalla muuttaen muiden asialliset aloitukset hetkessä negatiivisiksi sairailla yksinpuheluillaan ja saman jaskan jauhannalla. Foorumilla kommentointi ainoastaan rekisteröidyin nimimerkein poistaisi ongelman. Miksiköhän niin ei ole...
- voi voi voi
tuholaisongelma kirjoitti:
On vaan niin raivostuttavaa ku yksi hyypiö tyrannisoi palstalla muuttaen muiden asialliset aloitukset hetkessä negatiivisiksi sairailla yksinpuheluillaan ja saman jaskan jauhannalla. Foorumilla kommentointi ainoastaan rekisteröidyin nimimerkein poistaisi ongelman. Miksiköhän niin ei ole...
"Ku yksi hyypiö tyranisoi palstalla muutaen muiden asialliset aloituikset hetkessä negatiiviseksi sairailla yksinpuhelullaan ja paskan jauhannallaan"
Kaikki muutko sun mielestä kirjoittelee täysin asiallesesti ,ei yhtään asianonta tekstiä ,eikä minkäänlaista häirintään , voitko oikeesti väittää näin. Tompan viesti ei minun mielestä ole sairasta törkyä ,mutta samaa ei kylläkään voi sanoa tompan saamista vastauksista ,täysin mieletöntä paskaa.Eiköhän tompalle vastanneille pitäs ensin miettiä ,onko oikein toisen sairaaloinen mollaaminen. - aamuaurinkoinen
voi voi voi kirjoitti:
"Ku yksi hyypiö tyranisoi palstalla muutaen muiden asialliset aloituikset hetkessä negatiiviseksi sairailla yksinpuhelullaan ja paskan jauhannallaan"
Kaikki muutko sun mielestä kirjoittelee täysin asiallesesti ,ei yhtään asianonta tekstiä ,eikä minkäänlaista häirintään , voitko oikeesti väittää näin. Tompan viesti ei minun mielestä ole sairasta törkyä ,mutta samaa ei kylläkään voi sanoa tompan saamista vastauksista ,täysin mieletöntä paskaa.Eiköhän tompalle vastanneille pitäs ensin miettiä ,onko oikein toisen sairaaloinen mollaaminen.Hahaa. Ainiin, unohdin mainita; tämä tiedoksi niille, jotka eivät tomppeli jonesta vielä tiedä, niin hänen yksi hullu tapansa on vaihdella nikkiä ja kirjoitusasua monta kertaa ketjussa. No, hänet tunnistaa nikin ku nikin takaa helposti esim. siitä, että hän komppaa ja puolustaa aina Jonesin tomppaa:)
- voi voi
aamuaurinkoinen kirjoitti:
Hahaa. Ainiin, unohdin mainita; tämä tiedoksi niille, jotka eivät tomppeli jonesta vielä tiedä, niin hänen yksi hullu tapansa on vaihdella nikkiä ja kirjoitusasua monta kertaa ketjussa. No, hänet tunnistaa nikin ku nikin takaa helposti esim. siitä, että hän komppaa ja puolustaa aina Jonesin tomppaa:)
Sinä olet aamuaurinkionen taidat olla se palstan suurin häirikkö.Sairaassa päässäsi kuvittelet kaikkien olevan tomppa. Mitäs törkyä seuraavaksi?
- pieni analyysi
Äijä on narsistinen sekopää, joka nauttii suomi24:saa saamastaan huomiosta, koska "ihan oikeessa elämässä" ei huomioo saa keltään eikä mistään.
- samallalailla
Eikö samaa voi sanoa myös näille tompalle tulleille törkyviestien kirjoitajille. Nauttivat toisen kiusaamiseta.
- dom ones
Kävin just Istanbul-sivustolla. Jännä juttu et siellä oli samaa "suomalaiset naiset on läskilörtsöjä mehmetin perään kuolaavia horoja"-kommenttia. Tuli semmonen deja vu- meininki:-)
- Deja vu
tarkoittanee tässä sitä, että musitat meisselinosto-reissusi istanbuliin, vai?
PS katso nyt peiliin ja häpeä. Ei nainen saa olla noin ylipainoinen.
- ohosta!
Tyyppi heiluu myös perhe-palstalla. Kun ylävasemmalle kohtaan Hae suomi24:stä laittaa tomppa, tom jones tai mitä lie nikkejä hänellä onkaan, alkaa tulla sivukaupalla hänen hengentuotoksiaan. Ja kun niissä näkyy sekä päivät että ajat, on todella kiirettä käydä roiskimassa totuuksia eri palstoille :D Kylä se ihan työstä käy. Ja aina aina aina samaa ilkeämielistä kirjoittelua. Valitettavasti hän on tämänkin palstan ottanut omakseen eikä ylläpito ilmeisesti pääse hänestä millään eroon. Ja minäkin kävin piruuttani läpi vain muutaman sivun verran.. mitä kaikkea muuta tutkiva journalismi löytäisikään!
- sitäseon
On se tomppa kippee, sitä se teettää kun ihmiset eivät pääse hoitoon, eikä pakkohoitoonkaan saa viedä ihan tuosta vaan. Onhan se tyhjää parempaa hoitoa, kun ihmiset kirjoittelevat sille vastauksia, sitä kutsutaan terapiaksi. Saas nähdä koska hoito tehoaa ja tomppalaiset paranee.
- ,.,.,.,.,.,.
Eiköhän nämä palstan vahtikoirat ,olis paremmin hoidon tarpeesa ,kuin tomppa.On näillä ihmispoloisilla aikaa vahtia jokaista viestiketjua oliskohan siellä jotain ,että pääsis tomppaa mollaamaan.
- reality bites
,.,.,.,.,.,. kirjoitti:
Eiköhän nämä palstan vahtikoirat ,olis paremmin hoidon tarpeesa ,kuin tomppa.On näillä ihmispoloisilla aikaa vahtia jokaista viestiketjua oliskohan siellä jotain ,että pääsis tomppaa mollaamaan.
No kun sosiaali- ja terveysalan oppilaat tekevät opintotyötä tämän kaltaisesta trollauksesta. Parempaa kohdetta ei varmaankaan ole. Ollos tompan kaveri ihan rauhassa.
- nilkit, hyi
,.,.,.,.,.,. kirjoitti:
Eiköhän nämä palstan vahtikoirat ,olis paremmin hoidon tarpeesa ,kuin tomppa.On näillä ihmispoloisilla aikaa vahtia jokaista viestiketjua oliskohan siellä jotain ,että pääsis tomppaa mollaamaan.
Kuulut siihen samaan säälittävään ihmispoloryhmään kuin ystäväsi tomppakin ja muut vastaavat nilkit. Hyi helv.....
Terv alipainoisen vaimon saanut - ettäs kehtaatte
nilkit, hyi kirjoitti:
Kuulut siihen samaan säälittävään ihmispoloryhmään kuin ystäväsi tomppakin ja muut vastaavat nilkit. Hyi helv.....
Terv alipainoisen vaimon saanutNo on teillä suuret murheet ja päänvaiva tompasta ,että mitähän se nyt kirjoittaa.Eikö teillä häiriköillä oikeesti ole mitään muuta ajateltavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1432390
- 1751661
- 911556
- 681508
- 79904
- 68841
- 55786
- 58773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6765Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152725