Hienosti toimii kyllä tämä MTV-3 Katsomo - jopa virtualboxissa!

Mietityttää vähän, että miten Karilla voi olla niin huono kone, että kaatuu pipelightin asennukseen! Toimii nimittäin tälläkin Athlon II-romulla loistavasti jopa virtualboxilla:

http://aijaa.com/bmN1O3

Ehkä Kari suorittikin sen Windowsin virtualboxilla - niin sen täytyy ollakkin! Win-tubutin on itsessään niin raskas Karin pentiumille että ei enää virtualbox pyöri.

MACin virtualboxilla kyllä toimii ja paremmin ilman virtualboxia!
7120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mutta sinullahan on MAC!

Äänestä
  • Mac on paras.

    Äänestä

Tutkimattomat ovat tubuttimen valtavat moni-toimimattomuudet!

Toisilla toimii, joka toisella ei - kukaan ei ota selvää. Koodataanhan se yli tuhannen (1000) ihmisen toimesta eri puolella maapalloa, joten jälki on sen mukaista!

Äänestä

Jos joku on saanut linuksillaan MTV-3 katsomon toimimaankin, ei sitä pidä sen takia yleistää. Sellainen ihme on voinut jolla kulla tosiaan tapahtua.

Useat potilaani, joilla on linuks tietokoneellaan, väittävät ihan muuta!

Linukseilla ei tahdo saada toimimaan oikein mitään ja se lisää ahdistuneisuutta ja alttiutta epänormaaliin mielialan vaihteluun ja sitä kautta skitsofreniaan.

Äänestä

Hmmmmm.... Millähän konstilla se valetohtori (aloittaja) sai mokkulan toimimaan linuksissaan?

Äänestä
  • Tuskin millään. Kuvakaappaus on otettu Windowsilla ja myös sillä tehty editointi (Paint).

    Tubutin näyttelee vain kulissia!

    Äänestä

  • Aloittaja

    Linuks - Valhe † kirjoitti:

    Tuskin millään. Kuvakaappaus on otettu Windowsilla ja myös sillä tehty editointi (Paint).

    Tubutin näyttelee vain kulissia!

    Ei ole rajaa winhihhulin vainoharhoilla!

    Miksi ihmeessä hyppäisin johonkin windowsiin käyttämään surkeaa käyttökelvotonta painttia? Tuossa kuvassahan minulla on vain Mac OS X 10.9 ja Linux Mint 16!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10458463 kirjoitti:

Mietityttää vähän, että miten Karilla voi olla niin huono kone, että kaatuu pipelightin asennukseen! Toimii nimittäin tälläkin Athlon II-romulla loistavasti jopa virtualboxilla:

http://aijaa.com/bmN1O3

Ehkä Kari suorittikin sen Windowsin virtualboxilla - niin sen täytyy ollakkin! Win-tubutin on itsessään niin raskas Karin pentiumille että ei enää virtualbox pyöri.

MACin virtualboxilla kyllä toimii ja paremmin ilman virtualboxia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu