Sosiaalisen median yhteisö valitsee vuoden someilijat

Viidettä kertaa järjestettävä #SomeTime2014 tapahtuma on käynnissä Turun Logomolla. 200 sosiaalisen median asiantuntijaa ja aktiivia ovat kokoontuneet vaihtamaan kokemuksia erilaisten sosiaalisen median palveluiden käytöstä sekä tapaamaan virtuaalisia tuttujaan livenä.

Ensimmäistä kertaa sometimen historiassa yhteisö on päättänyt palkita joukostaan sosiaalisen median osaajia, organisaatioita ja ilmiöitä. Some-yhteisö on voinut äänestää ehdokkaiden joukosta vuoden twiittaajaa, someyritystä tai vuoden selfietä. Palkintotilaisuus alkaa tänään lauantaina (17.5) kello 15.30. Voit seurata sitä suoraan livestriiminä – kuten muutakin tapahtumaa – osoitteessa www.sometime.fi.

Aller media ja Suomi24 toimii sometime2014:n tukijana ja virallisena mediakumppanina.

15

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äääääääää

      Jaa tälläiseen tuhlaatte aikaa... Hoitakaa se moderointi eka

    • pelien pelaaja

      Sen täytyy olla joku kansanedustaja, veikkaa sdp:n Mikael Jungneria. Hän kertoi viettävänsä ajat eduskuntasalissa twiittaillen ja Clash of Clan ja ym pelejä pelaillen.

      Toinen vaihtoehto on kok'n Alexander Stubb. Ulkomaankauppaministerinä ollessaan hänkin twiittaili hyvin ahkerasti - ehkä se on syy miksi vienti on romahtanyt vuosikymmenten pohjaan. Hänkin pelaa pelejä.

      Kolmas vaihtoehto kok'n Ilkka Kanerva, joka tosin harrastaa tekstareita. Kanervahan lähetteli satoja tekstareita sille naikkoselle. Tämän vuoksi hän taisi saada kenkää ulkoministerin virastaan - aikaa kului liikaa siivottomien viestien lähettelyyn.

      Samaan aikaan kun nämä miehet twiittailee valtion talous romahtaa.

      • Orwell eduskunnassa

        Enbusken ja Stubbin Twitter-munapäät suosittelevat.


    • tietty

      Tuomas Enbuske!

    • sometime to work????

      @suomi24
      Kaikkeen paskaan laitetaan aikaa ja rahaa..
      Hoitakaa ensin järjetselmänne kuntoon!!!!

    • twiittiä WC:stä

      Vuoden twiittajahan on ehdottomasti se joka, muistaa twiitata jokaikisen vessareissunsakin, kuvaillen oliko nestettä vai kiinteää, tuliko paljon vai vähän.

    • VP?

      "Aller media ja Suomi24 toimii sometime2014:n tukijana ja virallisena mediakumppanina."

      Onko kyseessä joku vastuuntunnottomien yhtiöiden kokoontuminen jollain hiekkalaatikolla???

    • fuck some

      "vuoden someilijalle".....
      palkinnoksi voisi antaa elämän, sitä sillä vuoden someilijalla tuskin on.

    • juhopuho

      Laittakaa instagramiin tagiks #juhomustikka plz !!!!!

    • Ida Gambia

      Donnerin uusimmat alastonkuvat!

    • VP?

      Täällä näkyy keskustelu toimivan niinkuin yleensä SUOMI24:ssä. Ei ollenkaan. Rehelliset mielipiteet poistetaan,

      Sulkekaa koko putiikki. SUOMI24 on täysin vastuuntunnoton yhtiö jolla ei ole mitään tekemistä keskustelufoorumeissa, Siihenn vaaditaan yrityksen johto jolla on IQ kaksinumeroinen.

    • Mikä vitun

      some?

    • Kyrpänokka

      vittuun kaikki someilijat.

    • palkintona elämä

      Onneksi on näinkin tärkeä titteli hakusessa! Palkinnoksi voisi todellakin tarjota elämän.
      Pellejengille pitää saada esikuva..voihan v..!

    • Anarkhos

      Kaikenlainen tyhjänpäiväinen paska ihmisiä nykyään kiinnostaakin... Ja surullisinta on se että moisen sanomiseen ei tarvitse olla 70, ei edes 50-vuotias. 25-vuotiaan silmiinkin tämä muutos sattuu ihan helvetisti.

      Länsimaista tulossa hyvää vauhtia pinnallisia ämmävaltioita. Eipä tuo ihmetytä vaikka tulevaisuudessa koko paska romahtaisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      179
      2059
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      175
      1771
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      170
      1632
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      104
      1415
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      24
      1413
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      100
      1067
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      159
      1056
    8. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      73
      1037
    9. Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi

      Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud
      Maailman menoa
      228
      866
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      56
      830
    Aihe