Sosiaalisen median yhteisö valitsee vuoden someilijat

Viidettä kertaa järjestettävä #SomeTime2014 tapahtuma on käynnissä Turun Logomolla. 200 sosiaalisen median asiantuntijaa ja aktiivia ovat kokoontuneet vaihtamaan kokemuksia erilaisten sosiaalisen median palveluiden käytöstä sekä tapaamaan virtuaalisia tuttujaan livenä.

Ensimmäistä kertaa sometimen historiassa yhteisö on päättänyt palkita joukostaan sosiaalisen median osaajia, organisaatioita ja ilmiöitä. Some-yhteisö on voinut äänestää ehdokkaiden joukosta vuoden twiittaajaa, someyritystä tai vuoden selfietä. Palkintotilaisuus alkaa tänään lauantaina (17.5) kello 15.30. Voit seurata sitä suoraan livestriiminä – kuten muutakin tapahtumaa – osoitteessa www.sometime.fi.

Aller media ja Suomi24 toimii sometime2014:n tukijana ja virallisena mediakumppanina.

15

1032

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äääääääää

      Jaa tälläiseen tuhlaatte aikaa... Hoitakaa se moderointi eka

    • pelien pelaaja

      Sen täytyy olla joku kansanedustaja, veikkaa sdp:n Mikael Jungneria. Hän kertoi viettävänsä ajat eduskuntasalissa twiittaillen ja Clash of Clan ja ym pelejä pelaillen.

      Toinen vaihtoehto on kok'n Alexander Stubb. Ulkomaankauppaministerinä ollessaan hänkin twiittaili hyvin ahkerasti - ehkä se on syy miksi vienti on romahtanyt vuosikymmenten pohjaan. Hänkin pelaa pelejä.

      Kolmas vaihtoehto kok'n Ilkka Kanerva, joka tosin harrastaa tekstareita. Kanervahan lähetteli satoja tekstareita sille naikkoselle. Tämän vuoksi hän taisi saada kenkää ulkoministerin virastaan - aikaa kului liikaa siivottomien viestien lähettelyyn.

      Samaan aikaan kun nämä miehet twiittailee valtion talous romahtaa.

      • Orwell eduskunnassa

        Enbusken ja Stubbin Twitter-munapäät suosittelevat.


    • tietty

      Tuomas Enbuske!

    • sometime to work????

      @suomi24
      Kaikkeen paskaan laitetaan aikaa ja rahaa..
      Hoitakaa ensin järjetselmänne kuntoon!!!!

    • twiittiä WC:stä

      Vuoden twiittajahan on ehdottomasti se joka, muistaa twiitata jokaikisen vessareissunsakin, kuvaillen oliko nestettä vai kiinteää, tuliko paljon vai vähän.

    • VP?

      "Aller media ja Suomi24 toimii sometime2014:n tukijana ja virallisena mediakumppanina."

      Onko kyseessä joku vastuuntunnottomien yhtiöiden kokoontuminen jollain hiekkalaatikolla???

    • fuck some

      "vuoden someilijalle".....
      palkinnoksi voisi antaa elämän, sitä sillä vuoden someilijalla tuskin on.

    • juhopuho

      Laittakaa instagramiin tagiks #juhomustikka plz !!!!!

    • Ida Gambia

      Donnerin uusimmat alastonkuvat!

    • VP?

      Täällä näkyy keskustelu toimivan niinkuin yleensä SUOMI24:ssä. Ei ollenkaan. Rehelliset mielipiteet poistetaan,

      Sulkekaa koko putiikki. SUOMI24 on täysin vastuuntunnoton yhtiö jolla ei ole mitään tekemistä keskustelufoorumeissa, Siihenn vaaditaan yrityksen johto jolla on IQ kaksinumeroinen.

    • Mikä vitun

      some?

    • Kyrpänokka

      vittuun kaikki someilijat.

    • palkintona elämä

      Onneksi on näinkin tärkeä titteli hakusessa! Palkinnoksi voisi todellakin tarjota elämän.
      Pellejengille pitää saada esikuva..voihan v..!

    • Anarkhos

      Kaikenlainen tyhjänpäiväinen paska ihmisiä nykyään kiinnostaakin... Ja surullisinta on se että moisen sanomiseen ei tarvitse olla 70, ei edes 50-vuotias. 25-vuotiaan silmiinkin tämä muutos sattuu ihan helvetisti.

      Länsimaista tulossa hyvää vauhtia pinnallisia ämmävaltioita. Eipä tuo ihmetytä vaikka tulevaisuudessa koko paska romahtaisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      49
      5862
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4585
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4131
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3735
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3255
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2443
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2349
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2079
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1209
    Aihe