Kyllähän tuo kyseinen kännykkä tulee varmasti ostettua. Tuli vain mieleen että tuleekohan kännykkä markkinoille suomen kielellä?
Oneplus One
11
305
Vastaukset
Tulee. One plus foorumilla on tästä tieto kun yksi käyttäjä oli jo saanut sen: http://forums.oneplus.net/threads/oneplus-one-unboxing-ja-ensipuraisu.12807/
Melkoinen hypetys tuosta OnePlus One:sta käynnissä :) En voi kyllä sitä kritisoida, kun itsekin olen alkanut siitä "haaveilemaan"; kiitos Vapusen, joka mainitsi puhelimesta, kun harkitsin halpakännykän ostoa Kiinasta.
Ovat kyllä onnistuneet hyvin markkinoimaan itseään läpi - paljolti ilman kaupallista markkinointia ja mainoskampanjaa - sosiaalisessa mediassa ennen kuin tuote on ehtinyt tulla edes kauppoihin myytäväksi - tai eihän se vanhanaikaisiin kalliisiin kivijalkakauppoihin myytäväksi tulekaan, vaan vain webbiin. Taas jostain uudesta pienestä firmasta voi tulla uusi killeri, jonkalaisen luomiseen vanhat suuret yritykset ovat liian kaavoihin kangistuneita. Sitä se kapitalismi ja markkinatalous on: jatkuvaa kilpajuoksua. Sanotaan, että nopeat syövät hitaat, mutta aika-ajoin tuntuu kuin tekniikassa pienet syrjäyttävät isot dinosaurukset. Dinosaurus se oli Nokiakin. Hyvällä tuurilla olisi voinut käydä niin, että Suomesta jokin Jollan tapainen uusi start-up yritys olisi voinut vastaavanlaisella strategialla haastaa isot jätit, mutta ei ikävä kyllä onnistunut siinä. Kiinalaiset saattavat vetästä pisimmän korren lähiaikojen kännykkämarkkinoissa.Sen hinnasta muuten oli myös puhetta tuolla foorumilla ja hekin veikkaavat että se on siinä 260 euron piekkeillä ( 16 Gt versio)
http://forums.oneplus.net/threads/puhelimen-tilaaminen.12194/#post-692099
Kannattaa muuten katsoa tuon unboxing ketjun kuvat ja videot niin saa selville että minkälainen kamera siinä on.
Myöskin pidempi englanninkielinen esittelyvideo kannattaa katsoa: https://www.youtube.com/watch?v=FrgGHAab9D8
Siitä saa käsityksen että miten hyvin se toimii näin alkuvaiheessa.- Chepi
Minä kuulin tästä jo kun hintaa vasta arvailtiin ja onhan tämä aika mahtava näpäytys isoille tekijöille. Ja laite on vielä upean näköinenkin. Marques Brownlee oli tehny hyvän videon YouTubeen. Ehkä tämän voisi ostaa kakkoskapulaksi ja pelivehkeeksi vaikka yleensä yritän välttää suoraan kiinalaisen suosimista. Siinä maassa on muutama asia pahasti vialla. Teollistumisen tavoittelu on pilannut miljoonien paikallisten elämän. Ja kaikki raha valuu sinne.
- aivan turhaa
Tuossa OPO:ssa nyt ei todellakaan ole mitään upeaa näköä jos takakannessa ois
Zte:n logo niin Chepikin olisi aivan hiljaa.
Pitäisi sentään vähän pitää järki tallella koska tuota OnePlus Onea ei kukaan
pian muista olleen edes olemassa, paitsi muutamat äänekkäät höyrypäät
jotka hurahtavat milloin minkin jonninjoutavuuden perään. - Chepi
aivan turhaa kirjoitti:
Tuossa OPO:ssa nyt ei todellakaan ole mitään upeaa näköä jos takakannessa ois
Zte:n logo niin Chepikin olisi aivan hiljaa.
Pitäisi sentään vähän pitää järki tallella koska tuota OnePlus Onea ei kukaan
pian muista olleen edes olemassa, paitsi muutamat äänekkäät höyrypäät
jotka hurahtavat milloin minkin jonninjoutavuuden perään.Hyi joku zte
Ulkonäöstä viis kunhan rauta, käyttis ja laatu on hyvä niin se riittää.
- oneplus bug
Todennäköisesti laatu on kelvoton tällaisessa halvoista osista kasatussa kiinapuhelimessa ja bugisuus on loputon suo.
- hölmölle
Chepi 23.5.2014 06:05
"Hyi joku zte"
No niinpä, ja kaiken lisäksi hölmö. - Valture1
"Todennäköisesti laatu on kelvoton tällaisessa halvoista osista kasatussa kiinapuhelimessa ja bugisuus on loputon suo."
Miten nii halvat osat? Kamera esim on Sonyn exmor sensori.
Hinta perustuu siihen ettei makseta mainostamiseen ja uuden merkin puhelinta ei kukaan ostaisi jos se maksais yhtä paljon ku muut lippulaiva puhelimet.- 7478
Kyllä älypuhelimessa on paljon osia. Näkyvimmät ja kysytyimmät vain kelpoja, loput voi olla surkeita kuten mikrofonit yms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait983582Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51989Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71760- 351486
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es58996Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36940Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47840Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4817Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60804