tjärebor lentää ensi talvena la iltana

gogoaa

positiivinen yllätys tjäreborg lentää ensi vuonna goalle aina la aamulla klo 1
ja paluu on aikaistunut suomessa yöllä takaisin lauantaisin.
tjäreborg uusinut hotellivalikoimaansa . paremmat valikoimat nyt kun aurinkomatkoilla.

6

412

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • india ♡

      Miks lähtee paketilla ku omatoimisesti mukavempaa, ja majoituksen saa tosi halvalla paikan päältä,tasokkaanki paikan.Paketilla vissiin vain juntit..

      • Intiassa talvella

        Omatoimisesti juuri saakin paljon mukavamman ja paremman matkan, eikä mene rahaakaan niin mahdottomasti. Omatoimisesti löytää juuri niitä tasokkaita paikkoja, koska pakettimatkoihin neuvotellaan juuri sellaiset paikat joita vielä voi tarjota.

        Lisäksi pakettimatkoja on tarjolla aika rajoitetusti Intiaan, käytännössä Goalle ja se kuuluisa kultainen kolmio ihan sikahintaisena "Delhi, Agra ja Jaipur muodostavat kartalle kuvion, joka tunnetaan Intian kultaisena kolmiona. Rajasthanin osavaltion pääkaupungin, vaaleanpunaisen Jaipurin värikäs arkielämä maharadžojen palatsien kupeessa häkellyttää väreineen, tuoksuineen ja äänineen. Tutustumme Intian historian mahtavimman ajanjakson aarteisiin mogulikauden Agrassa ja Delhissä. Osa vierailukohteistamme on liitetty Unescon maailman­perintöluetteloon ainutlaatuisina historial­lisina muistomerkkeinä, kuten Agrassa sijaitsevat Taj Mahalin mausoleumi ja Punainen linnoitus sekä Agran ulkopuolella sijaitseva laajuudellaan hämmästyttävä Fatehpur Sikrin aavekaupunki. Delhi maan pääkaupunkina edustaa uudenaikaisempaa Intiaa. Bussimatkat tarjoavat näkymiä tavallisen ihmisen arkeen. Matkalla on puolihoito" ...ja tästä 8vrk matkasta maksat n. 2000€/nuppi. Ehkä tuollaisen reissun voi yksin tehdä kerran elämässään, mutta samalla rahalla matkustaa Intiassa melkoisesti, jos ajattelee vaikka koko perhettä matkustamassa.

        Käytännössä pakettimatkat suuntautuu Goalle ja niidenkin matkojen hinnalla pääsee omatoimisesti joko sinne Goalle taikka muualle paljon parempaan. Intia on omatoimiselle matkaajalle helpoimpia kohteita.

        Mitä taasen tulee tuohon lentojen lähtemiseen lauantaina, niin sillä tuskin on mitään merkitystä, että milloin lennot lähtee, aina on kuitenkin järjesteltävää matkalle lähtiessä. Harvalla varmaan on niin tiukat työvuorot, lapsilla koulusta vapaan anominen, opiskelujen tenttien suorittaminen jne., etteikö niitä voisi sopia, harvoin kaikki natsaa, että mitään asioita ei tarvitse sopia.

        Tjären ja Am valikoimista sitten... Ehkä yksittäisiä matkoja vielä löytyy, mutta suuremmalle porukalle matkan etsiminen niistä valikoimista on toivotonta. Olemme joskus perheen (5h) kanssa koettaneet etsiä sopivaa matkaa sähköpostiimme tulleiden tarjousten perusteella Intiaan. Käytännössä löytyy vain n. 8000€:lla hikinen matka Goalle johonkin Sea Breeze hotelliin, mikä minusta on pohjanoteeraus tuohon rahaan!


    • !!!

      jos ja kun haluaa mennä goalle chaterlento on nopein reitti mennä sinne....ei kaikki halua sitä halvinta pitkää lentoa. aika on myös rahaa:-)
      moneen kohteeseen reittilento on ok
      riippuu mitä kukin haluaa

      • goalle chaterlento..

        goalle chaterlento ja hahhaaaa, jos vielä aika on rahaa, voi hyvät hyssykät...


    • irkkuiluME

      Miksei Tjäreborg vahvista asiaa? Olemme tilanneet matkan tammikuulle -15, emmekä ole saaneet uutta, ajan tasalla olevaa osanottajatodistusta???????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      24
      2533
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      87
      1657
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      135
      1033
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      143
      783
    5. Älä unohda minua

      Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si
      Ikävä
      80
      759
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      750
    7. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      722
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      697
    9. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      43
      652
    10. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      638
    11. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      100
      637
    12. Valtuuston kokous

      Kyl tuo Anita Ruokani on ihan pihalla,käy aika hitaalla.
      Kemijärvi
      49
      580
    13. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      142
      579
    14. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      579
    15. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      571
    16. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      540
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      54
      528
    18. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      526
    19. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      520
    20. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      29
      516
    Aihe