Näin naapurin n. 130 kiloisen hikoilevan miehen kihnuttavan persettään kerrostalomme pihan puunrunkoon.
Lisäksi olin sitä mieltä, että asia on vielä varmistettava. Vilkaisin hänen kauppakassiinsa kun hän tuli ostoksilta. Oli käynyt apteekissa ja siellä oli peräsuolen hoitoon tarkoitettava valmiste sekä peräruiskeita.
Naapurin peräaukko kutiaa.
4
126
Vastaukset
- Tuttua huttua
Muutama vuosi sitten naapurissani asui tukeva mies, jolla oli samanlaisia ongelmia. Pihan puut kärsivät hinkkaamisesta paljon joten kävin eräänä kauniina kesäpäivänä hänen asunnollaan keskustelemassa tilanteesta.
Kävi ilmi, että hänen peniksensä kuulema luiskahtelee öisin hänen peräaukkoonsa jonka vuoksi hänelle on vuosien saatossa tullut pieniä kutisevia haavaumia peräaukkonsa ympärille. Kerroin hänelle, että ongelmaan on olemassa parempia ja iholle hellävaraisempia ratkaisuja.
Hän ei ehkä kuitenkaan täysin ymmärtänyt mitä tarkoitin, sillä hän katkaisi seuraavana päivänä massiivisen peniksensä ja asetti sen rappukäytävämme nimitaulun yläpuolelle kuin hirven pään. Puut saivat kuitenkin olla sen jälkeen rauhassa.- Puiden puolesta
No ilmankos meidänkin kerrostalon pihapuun runko on perseen kohdalta aivan kulunut piloille ja puu kärsii sillä osa sen lehdistä on muuttunut ruskeiksi tai pudonnut vaikka kesä on parhaimmillaan. Ties ketkä siinä käy ahteriaan hinkkaamassa.
Täytyy kysyä pihapartiolta (pihassa päivystävä mummu lauma) ovatko he havainneet puun juurella epäilyttävää toimintaa.
- Outoutta
Suomessa todellaki asuu outoja ihmisiä.
- säästöä niemessä
Meillä hallituksen puheenjohtaja luiskauttelee penistään mm. poninhäntäpojan peräaukkoon punkeron kannustaessa vieressä. Eipä siis ihme, että kaikenlainen lääkehoito on heille tarpeen. Hirvittää moinen luiskauttelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1513853Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,873269SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.862655Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72436Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2522419Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392246Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv901874- 42999
- 95978
- 53869