voitaneen lukea George Adamskin teos "Olen ollut lentävällä lautasella ".
Asiasta kiinnostuneena kysyisin:
- kuinka pitkälle lautaslento suuntautui (käytiinkö peräti Venus-planeetalla) ?
- käyttivätkö venuslaiset viestinnässään pellontallausta ?
Asiasta kiinnostuneena kysyisin:
- kuinka pitkälle lautaslento suuntautui (käytiinkö peräti Venus-planeetalla) ?
- käyttivätkö venuslaiset viestinnässään pellontallausta ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Harmillista, kun miinusten anto ei ole enää mahdollista.
Mitäs miinuksia siitä nyt pitäisi antaa, jos ufouskova esittää vilpittömän kysymyksen !
Vai meinaatko, että peltokuviotulkintoja, Andromedan kanavointiviestejä, karjansilpomisia,
Roswellin alienobduktioita ym. koskevia kysymyksiä pitäisi rankaista miinuksilla ?
Tiukasti ottaen silloin koko palstan viestintä olisi -merkkistä eli negatiivista !
Mikäs äijä se sinä olet päättämään, mikä ufotarina on faktaa ja mikä fiktiota !
Alunperin Adamskin oli tarkoitus julkaista kaksi kirjaansa "Olen ollut lentävällä lautasella" ja "Lentävät lautaset,onko niitä?" tieteiskirjoina.
Mutta sitten hän muutti niiden sisältöä niin,että ne olivatkin muka hänen itsensä kokemia,todellisia tapahtumia.Adamaski osui kultasuoneen ja löi rahoiksi näillä kirjoillaan ja hänen ufohuijarin uransa sai uutta puhtia!
Tämänkin palstan viesteistä noin 90% on negatiivispohjaisia. Miinuksia tuli keskusteluihin niin paljon että mahdollisuus niiden antamiseen poistettiin.
Minä olen se äijä joka kertoo täällä mielipiteensä asioista, etkä sinä tai kukaan muukaan mahda sille mitään.
Niin olen minäkin, etkä sinä tai kukaan muukaan mahda sille mitään.
"....Adamaski osui kultasuoneen ja löi rahoiksi näillä kirjoillaan ja hänen ufohuijarin uransa sai uutta puhtia!...."
Ehkä eivät kulta- , mutta ainakin hopeasuoneen osuivat monet Roswell- satuja kehitelleet kirjoittelijat. Turmaufon alieenivainajien obduktiovideot ja pienikokoiset ruumisarkut ovat vieläkin "kuumaa tavaraa" nykyisessä ufohistoriassa.
Roswellin ufokahvilat ja -museot ovat tänäkin päivänä merkittäviä tekijöitä seudun turismielinkeinossa !
http://www.fufora.fi/nakokulmia/kirjaesittelyt.php
Kehottaisin tutustumaan Suomen kattavimpaan kirjaesittelysivuun.
Melkosta moskaa näkyy olevan tuutin täydeltä.