kolmiodraamaako??

siiri

Olen aikaisemmin kirjoittanut tänne erillä nimimerkillä ystävyys suhteestani vastakkaiseen sukupuoleen. Mieheni ei sitä oikein hyväksynyt silloin. Nyt kuitenkin kävi sillai, että päädyttiin sänkyyn tän miehen kanssa ja täytyy sanoo et hienoo oli, en kadu yhtää. Meillä miehen kanssa on mennyt jo kauan päin p:tä, eikä vika yksin ainakaan minussa ole. Seksielämä on ihan onnetonta ollu jo kauna muusta nyt puhumattakaan. Mulla on ollut lämpimii tunteita tätä toista kohtaan jo jonkin aikaa. Hän ei ole rakastunut minuun, korkeintaan ihastunut. Tiedän myös sen, että tuskin tämä tapaus jää ainoaksi. Mitä mä teen tän sotkun kanssa?? Moraalisaarna tässä tilanteessa ei paljo jeesaa ketään. Kokemuksii???

7

1888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolisee!

      Kokemuksesta sanon,että jonkun pitää lähteä/jättää..joku jää yksin kuitenkin,se voi olla,vaikka sinä itse.Karua,mutta totta.

      • tuiskussa

        kuin jatkaisin kummankaan kanssa. Tai sitten odottelisin rauhassa, miten elämä etenee (breikattuani kummankin kanssa). Voihan olla, että syttöjä riittää vielä tämän uuden suhteen.. tai vanha suola alkaa janottaa.


    • Eno

      Selvitä toi sotkus ja pian...loukkaat vaan syytömiä, ja joku päivä joku jää yksin ja se voit olla myös sinä!!

    • Mirkku 76

      Jänniä juttuja täällä arkistossa. Mitenhän tollekin naiselle kävi jäi varmaan ilman kumpaakin miestä loppujen lopuksi

      • ,

        Eiköhän se nainen löytänyt uuden aviomiehen entisen tilalle ja ehkä jatkoi siinä sivussa tuotakin tarinaa ;D . Olisko ollut tuon Taavin tuttuja ;D


    • sivusta nähtyä

      Tuon aloittajan nimimerkki "siiri" sopis yhteen siivooja "siiriin", jonka kans joskus jouduin olemaan tekemisissä. Kyllä huomas että sillä oli joku säätö yhdessä paikassa meneillään ;)

    • Oma kohtaisia kokemu

      Epäilemättä jatkoi kuten hänellä tapana mihinkäs sitä tavoistaan pääsisi. Sääli vain sitä uutta miestä .Minä taavi mutten taukki kuitenkaan . Viestini siis löysi oikean kohteensa luulisin .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5080
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1289
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1209
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1143
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1027
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      989
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      925
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      59
      795
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      773
    Aihe