Peppuseksin vaarat tiesitkö tätä?

kokemustaon

Peräaukon sulkijalihas on tehty siten, että se venyy päästäessään läpi suolen liikkeet ulostuksen yhteydessä. Kun peräaukkoon tunkeudutaan työntäytymällä sen sisään, niin peräsuolen ympärillä oleva kalvo vahingoittuu aina sekä helposti rikkoutuu. Kun peräaukkoon tunkeudutaan työntäytymällä sisään, niin työnnön aiheuttama paine yleensä vahingoittaa peräaukossa olevaa sulkijalihasta. Mitkään voiteluaineet eivät poista tätä ongelmaa, vaan niidenkin kanssa aiheutetaan paljon vahinkoa peräaukon alueella silloin kun harrastetaan anaaliseksiä.

Kun peräaukkoa käytetään anaaliseen sukupuoliyhteyden harjoittamiseen, niin sen seurauksena voi tapahtua seuraavia asioita: peräsuolen pidätyskyvyttömyys, peräsuolen kalvon repeytymät joiden kautta bakteerit pääsevät helposti verenkiertoon sekä peräaukon syöpä. Homoseksuaalinen sukupuoliyhteys sisältää hyvin usein myös yhdistetyn anaalisen ja oraalisen sukupuoliyhteyden, jonka seurauksena pienet ulostushiukkaset päätyvät suoraan suuhun ja päätyvät elimistöön aiheuttaen ongelmia. Peräaukkoon jää aina pieniä ulostushiukkasia myös peseytymisen jälkeen.

http://www.kotipetripaavola.com/Jumalanantamaseksuaalisuudenlahja.html

38

2938

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sut tunnetaan

      Ota pääsi pois perseestäsi, niin eiköhän ala jo helpottamaan.

    • elikkä siis mies

      Kyllä se niin vaan on, että peppuaukko on oikein nautinnollinen paikka kyrpää liikutella ja oikein tehtynä siitä nauttii se joka peppuaan tarjoaakin.

      Homman juju on, että ei sinne saa TUNKEUTUA, vaan hiljalleen tosi pienellä paineella ja peppua antavaa hyväillen houkutella peppuaukko auki niin, että kyrpä lopulta vain lupsahtaa sisälle.

      Liukkari on tarpeen, koska peppu ei eritä liukastettaja myöhemmin nussiessa peppuun, lähtee pepun ohut pintakerros helposti kyrvän liikkeen mukaan satuttaen, reveten ja arpeutuen. Kyllähän sen kyrvän peppuun saa kuivanakin, mutta on siinä vastaanottajalla usko koetuksella siitä tuntuuko touhu hyvälle vai ei!

      Elikkä siis kaksi tärkeintä asia, rentoutuminen ja liukaste, takaa nautinnollisuuden molemmille osapuolille.

      Sinä homokammoisena, pysy poissa peppuseksipalstalta, johan sinulla mieli saastuu näitä lukiessakin.

      • gay-kaitsu

        Juju on myös siinä, että molemmat osapuolet tuntevat hyvin toisensa ja rakastavat toisiaan. Yhdenillanjutu ja anaaliseksi eivät kuulu yhteen.


      • elikkä siis mies
        gay-kaitsu kirjoitti:

        Juju on myös siinä, että molemmat osapuolet tuntevat hyvin toisensa ja rakastavat toisiaan. Yhdenillanjutu ja anaaliseksi eivät kuulu yhteen.

        on tuo onnistunut ja ollut nautinnollista molemmille yhden yön jutuissakin, kyse on enemmän herkkyydestä aistia toisesta missä mennään ja kyvystä saattaa kiima sille tasolle että kyrvän vastaanotto peppuun onnistuu ilman mitään kipuja.
        Enemmän sanoisin, että jos on aiemmin kokemusta peppuun ottamisesta, sinne saanti tuntuu hyvällä kunhan sisääntulijalla on malttia


    • max-ppppp

      Ai "petripaavola" spämmää täälläkin? Luulin että se on vain Vauva - lehden harrastaja... Typeriin väitteisiinsä löytyy asialliset vastaukset mm tästä:
      http://www.vauva.fi/keskustelu/3909824/ketju/kuinka_yleista_anaaliseksi_todellisuudessa_on/sivu/8

      Ottaisin erityisesti esille tämä yhden vastauksen, kun sopii niin hyvin aihepiiriin eli fundamentalisti-uskovaisten käsityksiin seksin sallituista ja kielletyistä asioista.

      "
      http://www.vauva.fi/keskustelu/3925100/ketju/pakko_kysya_anaaliseksin_vastustajilta/viesti/146
      Samasta kirjasta edelleen:
      "Yksi anaaliyhdynnän suosioon merkittävästi vaikuttanut asia oli oma seksuaalinen halukkuus. Usein seksuaalista halua tunteneilla oli selvästi muita useammin kokemusta anaaliyhdynnöistä. Tämä ero näkyi nuorten sukupolvessa ja keski-ikäisillä, mutta ei niin paljoa vanhemmassa ikäryhmässä. Tässä yhtenäisessä sosiaalisessa kypsän iän ikäryhmässä kulttuurin normit olivat olleet niin vahvasti anaaliyhdyntöjä vastaan, että omaa halua sen kokeiluun ei ole joko tahdottu tai voitu toteuttaa.
      Anaaliyhdynnät olivat olleet myös jonkin verran yleisempiä paremmin koulutetuilla. Myös uskonnollisilla arvoilla oli ollut merkityksensä. Maallistuneet olivat kokeilleet enemmän anaaliyhdyntöjä kuin uskonnolliset. Uskonnon erotteleva voima on tässä suhteessa jopa lisääntynyt 2000-luvulla."

      Erittäin negatiiivsesti anaaliseksiin suhtautuvat ovat nykyään usein sitä väkeä, jolla on toimintaansa uskonnolliset syyt. Uskonnoissa nautintoon liittyviä asioita käytetään yleisesti syyllistämisen välineenä ja syyllisyydentunteella seurakuntia hallitaan. Anaaliseksin "tuhmuus" auttaa sen demonisoimisessa. Kun anaaliseksiä yleisesti on käytetty raskauden ehkäisyyn niin ehkäisykieltoa ajavat uskonnot saavat tästä lisäpotkua pyrkimyksiinsä.
      Kirjahan oli siis Osmo Kontula: Halu & Intohimo, Otavan Kirjapaino OY 2008, ISBN 978-951-1-22680-2
      Siinä esitetyt tiedot perustuvat tutkimukseen FINSEX 2007
      http://www.vaestoliitto.fi/tieto_ja_tutkimus/vaestontutkimuslaitos/seksologinen_tutkimus/suomalaisten_seksuaalisuus_finse2/
      "

      Uskiksilta on siis tälläistä odotettavissa. Sopisi heidän pysyä poissa seksipalstoilta.

    • crea

      Peppuseksissä Peppi menee tohjoksi. Ei kandee hajottaa takapuoltaan.

    • kiitokssia

      Eka linkki on hyvä. Nyt tajusin ja loppuu anaaliin työnteleminen. En halua rikkoa kenenkään peppua.

    • Peppumies

      minun mammani ottaa molemmat kädet ja vielä mulkkuni samaan aikaan. on se niin mukavaa runkata omaa kullia toisen suolessa.

      • gtagtaV

        Höpö höpö sanoisin noihin vaaroihin. Tunkee sieltä ulospäinkin joskus aika paksua pötköä. Välillä se satuttaa ja saattaa aiheuttaa limakalvoille jonkun haavauman johon kaikki pepun pöpöt pääsee. Jos peppuleikkien aikaan sattuu jotain vastaavaa niin ei se ole yhtään vaarallisempaa. Eikä mitään pidätyskyvyttömyyttä ole havaittu vaikka vaimo välillä rassaakin peppua kunnolla.


    • max-ppppp

      Samat "menee peppu tohjoksi" ja "Mä onn samaa mieltä!" - viestit tuo pepuntohjoaja-sankari oli lähettänyt myös Vauva - lehden puolelle. Siellä hänelle jo luki lakia eräs samaan seurakuntaan kuuluva valveutuneempi kansalainen.

      Hei, pepuntohjoaja! Jos sinulla on mielestäsi tietoa anaaliseksiin liittyvistä vaaroista niin laitapa tänne linkit näkyviin tutkimuksiin, joissa noista vaaroista kerrotaan. Tutkimus ei todellakaan tarkoita helluntailaisten äärifundamentalistisiipeen kuuluvan tyypin kotisivua raamatunlauseineen. Tarkoitan nyt lääketieteellisiä julkaisuja tai esimerkiksi suomalaisen lääkärisivuston artikkelia asiasta.

      Tuon Miles et al - tutkimuksen anaaliseksin vaikutuksista sulkijalihaksen toimintaan olen jo esitellyt ja käsitellyt. Ainakaan se ei tue pepuntohjoajan väitteitä, joten jotakin muuta pitäisi löytää. Itse olen sellaisia etsinyt säännöllisesti mutta en niitä ole siltikään löytänyt. Papilloomaviruksen (hpv) syöpää aiheuttavat kannat myös peräaukon kohdalla ja suun onteloissa torjuu se samainen rokote, jota on nyt alettu antaa kouluissa nuorille naisille. Se ei siis ole peruste.

      Ja nyt ryhtiä kirjoitteluun eli jätä ne läpinäkyvät "olen samaa mieltä" - itsetehostusviestit pois ja tilalle asiaa. Jos ei ole asiaa niin älä mölyä muuten vaan, teet itsestäsi pellen.

    • voionneton ta

      Peppu menee tohjoksi. Etkö sitäkään tajua.

      • 17+17

        Teillä on näköjään mennyt korvien väli tohjoksi. Se tohjoutuminen estää tajuamisen.


    • kokemuus

      Takapuoli tohjona ei oo kiva olla.

    • ytuyrt

      Haista vittu, Petri Paavola

    • jgjgj...............

      On näitä ripulia sairastavia nuoria naisia, koska anaali sexia kun harrastanut nuoresta saakka. Yksin 25 v nainen itki ja sanoi, että täytyy alkaa pitää vaippoja koska ei tiedä koska suolesta tulee...

      • paskan puhujat pois!

        Linkki tai valehtelet...


      • äläolehölmö

        Siinäs näitte.


      • docci

        Tosi on.


      • hyväksikäyttö

        Minkä ikäisenä aloitit sun seksi elämän?
        Minkä ikäinen sun kumppani oli?


    • paskan puhujat pois!

      Hei, sulla on aloituksessa virhe. Uskiksen kirjoittamana pitäisi tietenkin alkaa näin:

      "Peräaukon sulkijalihas on LUOTU siten, että...."

    • pannaan vaan

      Voi jumalauta, hermot menisi kun kuuntelisi tuollaista paavolaa esimerkiksi töissä.
      Jos ukko juopottelee ja vaimo ei halua, niin syntiä on sekin. Ja mitenkähän sitä saa haluta puolisoaan? Onko oikein pyllistyskin Raamatussa standardisoitu, ettei vaan mene himon ja riettauden puolelle? Kuinkahan monta itsemurhaa USKONTO ja sen höperöt piipertäjät aiheuttavat vuodessa?
      Ota tosiaan pääsi perseestä ulos!

    • pienviljelijä

      Hyvää tekstiähän tuo...PP linkki. Kumman ahdistuneita vastailijoita täällä, ette tainneet lukeakaan tuota tekstiä. Hyvä kun joku joskus muistuttaa että haureus on synti, ja haureutta on avioliiton ulkopuolinen seksi. Omaa vapaata tahtoaan voi kukin tykönään toteuttaa haluaako syntiä välttää vai ei.

      • Maatalousneuvos

        Pienviljelijä levittää paskaa näemmä tännekin... eikö pelloille enää mahdu?


      • kasvimaat

        Ihan hyvä pointti pienviljelijältä.


    • hanska4
      • tiiännaapurinas

        Provo oot. Sun tuhkaluukku on ihan tohjona.


    • näinontosi

      Anaaliyhdyntä räjäyttää perseet piloille.

    • Rank

      Uskokaapaa Jumalaan, syntiset. MITÄÄN EI VOI ENÄÄ TEHDÄ KUN ON ANAALISTEN ILOJEN TIELLE LÄHTENYNYT!! VÄISTELKÄÄ KAAPPI-HOMO-SEKSIKUAALISTIEN INTERNET_TROLLJEJÄ!!

      • eimenetohjoksi

        No sanotaanpa että joskus kun on ollut vatsa melko kovalla ja on käynyt istunnolla niin ulos tuli sellainen pökäle että tunsi kuinka sulkijalihas todella venyi. Koskaan ei ole tullut sen kokoista kullia vastaan. Vaikka moni kulli on pepussani käynyt. Ei todellakaan mene tohjoksi. Huuhaa huutelijoiden juttuja.


      • onnitulilopulta
        eimenetohjoksi kirjoitti:

        No sanotaanpa että joskus kun on ollut vatsa melko kovalla ja on käynyt istunnolla niin ulos tuli sellainen pökäle että tunsi kuinka sulkijalihas todella venyi. Koskaan ei ole tullut sen kokoista kullia vastaan. Vaikka moni kulli on pepussani käynyt. Ei todellakaan mene tohjoksi. Huuhaa huutelijoiden juttuja.

        Avauslinkin jälkeen loppu peppuseksi. En halua paikkojen tohjoontuvan.


      • Ulospäin vaan
        onnitulilopulta kirjoitti:

        Avauslinkin jälkeen loppu peppuseksi. En halua paikkojen tohjoontuvan.

        Edelleenkin se on ulostamista varten, mut kukin tekee sillä mitä haluaa. Ja tärkeetä tässä, että kukin ITSE määrää mitä laitetaan tai laitetaanko mitään. Vituttaa sellast rasvaset kaljamahat jotka haluaa nuorilta naisiltä vaan persettä....menkää rassaa toisianne pakoputkeen.


    • en jaksa

      Taitaa olla mullakin että lopetan peppuseksin. Mies vaan on niin hulluna peppuseksiin, että en tiedä mitä siitä seuraa. Mutta musta tuntuu että mä en vaan enään pysty siihen. Ällöttää ja pelottaa jos pilaa paikat. Pari kertaa vuodessa olis mulle ihan ok, miehelle ihan liian vähän.

      • 16+1

        Ei siitä mitään seuraa, älä usko näitä palstan vakiotrolleja. He eivät ole koskaan kyenneet esittämään mitään todisteita väitteilleen.


    • Eiperseeseen

      Kyllä siinä perseet hajoilee pahemman kerran. Ohivuotoja odotettavissa. Tiedostamattomia housuihin paskomisia yms. ikävää.

    • muna pilluun

      sairasta homoutta on perseen hoonaaminen. ihminen on luotu thdistämään sukuelimensä kuin palapelin palat. se joka rikkoo tätä sääntöä joutuu vastaamaan tekosistaan heteroille.

      • palapelaaja

        Ihan totta! Minun kaluni sopii vaimoni peppuun aivan kuin palapelin palat toisiinsa.


    • ontotta

      Peppuseksi hajottaa takapuolen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      Yleistä ohjelmista ja sovelluksista
      2
      3498
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      97
      3326
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      53
      2821
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      57
      2632
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2455
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      41
      1661
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1279
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1248
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      342
      1114
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1013
    Aihe