Tässä olisi todellinen rainmaker jollekin, potentiaalisia eroajia löytyy varmasti eroakirkosta.fi verrattuna xxxx-kertainen määrä. Asian taustat vain pitää selvittää hyvin jotta eroaminen oikeasti onnistuu muutamalla klikkauksella...no, epärealistista että onnistuisi klikkailemalla kun kyseessä Venäjä jonka putin on mustasukkainen ulkomailla asuville kansalaisilleen ja ennen kaikkea ex-kansalaisilleen.
eroavenäjänkansalaisuudesta.fi
6
335
Vastaukset
- Neuvoja please
Jep, ollaan yritetty pojalle ja vaimolle konsulaatissa.
Virkailija sanoi "eikös poika täytä tänä vuonna 10 vuotta, hän menee puna-armeijaan." Lisäsi että perheemme on huomisesta alkaen Venäjän mustalla listalla.
SPOOKY!- Lapsiarmeija
Onko asevellisuteen astumisaika muuttunut Venäjällä. Ennen se oli 16. Silloin ns. vapaaehtoisena. Pakoon ei pääse, joten ainoa päätös on 10-vuotiaalle olla murehtimatta. Jos nyt asiasi oli tosi.
- Rainmaker once only
Vapaana eroavenajankansalaisuudesta ja giveuprissiancitizenship ja renouncerussiancitizenship .com, .net, .org. .eu, co.uk, .fi, .ru, .biz, .su
- backmaneja riittää
Otsikko kuulostaa loistavalta. Luulisi jonkun bloggarin ottavan kopin.
Kuten pressa menneellä viikolla heitti: bacmaneja riittää...
Nyt tarvitaan kunnon vastavoimainen provo, mikä olisikaan hienompi kuin tämä aihe. - tankkimies
Prosessi on pitkä ja kivulias.
Olen käynyt jo 3 kerta bunkerissa Tehtaankadulla.
Kokoajan käänetään hakemaan lisää papereitä.
Kaikki paperit pitää kääntää venäjän kielille ja siihe päälle notaarin leimat.
Sitten kun paperit otettu vastaan odotellaan vielä 9 kuukautta.
Siis ei ole niin helppoa, arvoisat lukijat.
Sitä huolimatta olen täynnä energia ja toivoa viedä tämän operaation loppuun asti.
Minulla on ei ole mitään yhteistä putinin venäjän kanssa.
En halua edes pitää kädessä maan passi, joka ampu jo toisen siviililentokonen.
Ikävä, että Suomessa se on niin vaikea, Venäjän imperiumi trolla,herjää, kyykytää, nöyryttää ja kiusaa meitä avoimesti ja salaa, me ei voi kunnolla vastata siihen millään tavoin!
Isot maat kuten Ranska ovat autaneet venäjän kansalaisia luopumaan kansalaisuudesta..
Olisi hyvä, jos Suomessakin olisi sellainen instituutti, joka olisi käränyt kaikki passi ja lähetäisi ne Putinille tsaarille.
Minulle riitä mainiosti Suomen kansalaisuutta, pienen maan jolla ei ollut koskaan siirtomakuntia, ei ollut orjutta ei ole pyhä Krimia eikkä maailman mahtavaa armeija.
Samalla on ikävä, että minua suorastaan erotetaan venäjän kultuurista ja venäjän kansasta.
Ei kaikki Venäjällä ovat samanlaisiä kuin Putin...
mutta venäjän passi on putinin symboli.- Njet Putin
Hieno kirjoitus sinulta. Me suomalaiset arvostamme sinunlaisiasi ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 846265
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303763törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283120Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691686- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46919Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42839