Tänään puoli seiska meinasin katsastaa vanhan ihanan Ihmeiden tekijät sarjan taas, kun olin alkanut seurata sitä, mutta koko kanava oli kadonnut?
Minne hävisi HUVI-kanavat?
14
1179
Vastaukset
- alle 3kk ja lopetus
Ne lopetettiin. Eilen oli molemmilla HUVI-kanavilla teksti että "Kanava lopettaa ohjelmien esittämisen" ,ja sen jälkeen eivät ole olleet toiminnassa.
Huhu kertoo että ennustaja-tv:stä tehtiin niin monta valitusta, että sen takia se ja koko kanavat jouduttiin lopettamaan heti alkuunsa. Kuulemma hyväksikäytettiin heikkomielisiä...- höpönpöppöötä
Oli täysin paskat kanavat !!!
- No huh huh:.!1#%?+
.
Tuolla perusteella pitäisi lopettaa mm. kaikki ylen Ruotsi-propaganda kanavat olemasta välittömästi
Ja miten voi yhdellä puolueeella ärkkopee olla täysin oma kanava
. - gyhujk
Harmi. Astral-tv oli viihdyttävää ajankulua. Jotain erilaista, kuin normaalisti.
- Vieläkin astraalissa
gyhujk kirjoitti:
Harmi. Astral-tv oli viihdyttävää ajankulua. Jotain erilaista, kuin normaalisti.
.
"Olen vieläkin astraalitilassa"
.
- m m m
Harmi kun lopetettiin. Oli kiva seurata Blondia ja Ihmeidentekijät-sarjaa. Jos Kanavilla olisi jatkossa esitetty muitakin vanhoja sarjoja ja järjellisiin aikoihin luulen että, katsojia olisi löytynyt. Viikonlopun kotimaisten elokuvien esitys oli kyllä täys fiasko. Samoja elokuvia pyöritettiin monta monta kertaa. Eihän tuollainen kannata, vaan siinä aliarvioitiin katsojia. Astral tv.tä en kaipaa. Joskus kuuntelin sitä jutustelua, ehkä se joillekin oli terapian korvike, ehkä joku sai vahvistusta ajatuksilleen ja jonkun joka kuunteli.
- huvitutti
Noillahan esitettiin vain MTV:lle ilmaisia sarjoja ja elokuvia (mihin ei tarvinnut ostaa oikeuksia), ja ne alkujaankin olivat väliaikaisia kokeiluja (mitä ei tietenkään muistettu katsojille kertoa).
- blondi tuli latoon:.
.
"Blondi tuli latoon pitää ehdottomasti saada joillekin kanaville"
. - Blondit Blondi
blondi tuli latoon:. kirjoitti:
.
"Blondi tuli latoon pitää ehdottomasti saada joillekin kanaville"
.Blondi tuli taloon näkymään mtv3, Sub, tai Ava kanavalle heti!
- 9+29
Blondit Blondi kirjoitti:
Blondi tuli taloon näkymään mtv3, Sub, tai Ava kanavalle heti!
Joo olis kiva katella Blondi-jaksoja!
- Vanha fossiilikatsoj
Sääli. katsoin ja muistelin kaiholla Spede-elokuvia. Nyt on huumori jotenkin oudoksi mennyt
- Retusointi:..?????
.
Eikö niitä spede leffoja voi retusoida ja korjailla niin kuin muitakin filmejä korjaillaan nyt ne on aika kauheassa kunnossa
Ja esim. se Pohjan perukoilla värivirheet voisi hyvin korjata
.
- 12+10
Kysäisin MTV:ltä niin ei ole suunnitelmissa näyttää Blondia enempää näillä näkymin.
Tietenkin jos monet laittaa palautetta niin muuttaiskohan mitään? - ¨¨¨
http://www.mediamonitori.fi/index.php/uutiset/saehkeet/1606-2014-12-04-16-47-10
MTV on lopettanut kolme kuukautta kestäneen kokeilun, jossa yhtiö lähetti kahta maksutonta tv-kanavaa antenniverkossa. Kanavapaikoilla 36 ja 37 lähettäneet kanavat HUVI 1 ja HUVI 2 lopettivat lähetykset viime sunnuntaina tilapäisen ohjelmistoluvan päätyttyä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33411125IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3477701Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut842253Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862097Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1371922Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61571- 1101241
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521034Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772