jälkiseurauksena kaatui ja meni jalat poikki. nytten on pakkohoidossa ja istuu pyörätuolissa. kiitos kannabis huumeen.
kaveri tuttu käytti kannabis huumetta
sano huumeille ei
35241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kaverini käytti alkoholia, otti yliannostuksen ja kuoli. Sitä ennen oli alkoholidementikko ollut monta vuotta.
eli jos ei dokaa niin sit pössyä. kyllä siitäkin pää sekoaa. sevustaseurannut.
Kyllähän sitä ihminen voi kaatua täysin selvinpäinkin, tällä kertaa sattui vaan olemaan kannabiksen vaikutuksen alaisena.
Omasta mielestäni kannabis ei vaikuta kävelyyn paitsi, että saattaa olla hitaampaa, koska on rento olo.
Onhan se ihan kivaa, että on sinunkinlaisia ihmisiä, jotka vetävät johtopäätökset yhden tapauksen perusteella.
Ymmärrän toki myös sinun kantasi, koska on kaverin mielipaha myös "oma" mielipahansa kanssa. Itse olen 16-vuotias ja en minä voisi elää ilman kavereitani ja vaikea niitten on tulla kanssani ulos "polttamaan paukkuja ja chillaamaan".
Ja kannabiksen vaikutuksen alaisena meistä ei kukaan kompuroi, koska ei siitä niin sekavaa oloa tule, kuin esimerkiksi: Alkoholi. Sekakäyttöä alkoholin ja kannabiksen kanssa en kyllä suosittele, koska siitä tulee helvetin sekava olo ja "överit" eli "yliannostus" missä oksentelee ja päässä heittää aika paljon.
Itselläni olen huomannut positiivisia asioita polttelun johdosta kuten: ajattelen asioita monelta eri kantilta enkä vain omaltani (kuten yläpuolelta voi päätellä) ja ennen kannabiksen polttelua en tähän kyennyt, jaksan käydä koulua paremmin, koska kannabis takaa hyvät yöunet, rentouttaa lihakset esim: salitreenien jälkeen, ajattelutapani myös ihmisiä kohtaan on muuttunut, olen oppinut itsestäni enemmän ajattelemalla miltä minusta tuntuu, suhteet kavereihini ovat "syventyneet", olen tutustunut erittäin moneen uuteen ihmiseen (jotka polttelevat) ja kaikki ovat olleet rentoja, anteliaampia kuin ei polttelevat ihmiset.
En ole myöskään sillä kannalla, että siinä ei mitään negatiivistä olisi, kun joka asiassa on myös negatiiviset puolensa esim: syrjäytynyt muista ihmisistä, jotka ovat polttelua vastaan ja tuomitsee, rahanmeno ja kyllä siinä saattaa olla, mutta eipähän tule muuta mieleen :D.
Ratkaisu tähän kaikkeen olisi kannabiksen laillistaminen. Kannabiksen laillistamisella olisi useita eri hyötyjä KAIKILLE ei vain polttelijoille.
Kannabiksen hinta alenisi kun saisi laillisesti. Siitä menisi veroja, jolloin myös KOKO suomi hyötyisi. Rikollisuus vähenisi. Ja itseäni 16-vuotiasta poikaa viisaammat voi laittaa lisää positiivisia vaikutuksia kun nuorena pojan kloppina en niistä asioista oikein viellä ymmärrä.
Ja älä nyt minua tuomitse poltteluni takia vaan yritä ymmärtää, että kaikille ei alkoholi tai edes tupakka sovi. Ja jos saisi viellä kysyä mistä syystä pakkohoitoon laitettiin?? :O Tällä tavalla saadaan nuorista syrjäytyneitä ja masentuneita! :S
Itse olen 16-vuotias ja en minä voisi elää ilman kavereitani ja vaikea niitten on tulla kanssani ulos "polttamaan paukkuja ja chillaamaan" jos olisi pyörätuolissa, mutta kyllä me se sinne raahattaisi jos hän niin haluaisi! :P
Provon ja propagandan tunnistaa siitä että pitää puhua kannabis "Huumeesta" erikseen eikä asioiden oikeilla nimillä.
5 laukausta päähän kannabis narkomaaneille mieluiten 9mm.
Yritäs saada jotain aikaan tuon jatkuvan sössötyksen sijaan.
Ja sulta vois ampua polvet.sitten vaikka munat ja sitten mahaan. Sen jälkeen odotetaan tunti. sitten jos oot hengissä, niin nappi ottaan.
homoseksuaali ateistilla on lenkki perseessä
No nyt on harvinaisen pelleä sakkia ja arvatenkin kumpikaan ei ole koskaan kokeillut kyseistä huumetta... Ja "No To Drugs" tämä kannabis saattaisi auttaa myös tuohon sinunkin aggressio ongelmaasi, ehkä jopa putin rauhottuisi :D
Huumeiden vastustajat ovat jostain syystä usein väkivaltaisia ja henkisesti sairaita.
5 laukausta päähän riittää.
Voi sinua, väkivaltaista nettiuhoajaa ja huonosti kasvatettua reppanaa. Harmittaako kun kannabis laillistuu maailmassa?
aloita itsestäsi.
absolutistille tiedoksi että kannabis on huumausaine. ihan oikea nimi se on. elikkä huume.
Serkku on viidenkymmenen. Hän on ollut alkoholisti yli kymmenen vuotta. Kulkee kävelykeppien kanssa, eikä montaa elinvuotta ole enää odotettavissa.
No, sille minä just irvailinkin että täytyy olla pöljä jos ei sitä erikseen mainitsematta tajua. Yhtähyvin voi puhua kannabiksesta. Ei luulisi palstalaisille olevan epäselvää että kyseessä on huume.
Väitätkö, että jos koko pitkässä tekstissä ois olla joka kannabiksen tilalla sana huume tietäisit minun puhuvan juuri kannabiksesta? Huume on kumminkin sen verran laaja käsite, että mielummin käytän sanaa kannabis :)
Väitätkö, että jos koko pitkässä tekstissä ois *ollut* .
P.s Absolut... jos sinun mieleesi tuli koko tästä jutusta vain tuo millä nimellä sitä kutsutaan olen erittäin surullinen sinun ajattelutapasi takia :/
Kannabishuume on ainakin paljon alkoholipäihdettä vähähaittaisempaa. Käytännössä ja ihan tutkimustenkin mukaan.
Minä vastasin vain ja ainoastaan tämän ketjun aloittaneeseen viestiin, joka on omasta mielestäni yksi silmäisesti kirjoitettu. En voi ottaa sellaista tosissaan vaikka osittain olisikin asiaa. Elämän tragediat ovat monen tekijän summa. Sinun viestiäsi en lukenut, mutta en ole varma mihin viittaat puhuessa "koko jutusta".
Mummon siskon kaiman kummi kokeili kannabista ja koko suku sai psykoosin.
Naapurit jotka näkivät jointin ovat vieläkin pakkohoidossa.
Jouko kerran luuli raamattua lukiessaan, että hän on henkisesti korkein olento maailmassa. Sen jälkeen hän oli psykoosissa vuosikymmeniä.
Jouko nyt onkin saatananpalvoja, joka lukee raamattua ihan omalla tavallaan.
Joukossa psykoosi kasvaa.
Olisihan se jännä tietää millä verukkeella Jouko julisti itsensä henkisesti korkeimmaksi olennoksi maailmassa, vaikka Raamatussakin kielletään moinen itsensä ylentäminen. Eli mikä on saatananpalvoja Jouko selitys asiaan.
Harvoin nämä kannabista puolustelevat narkkarit vain kannabista käyttävät.
Suurin osa kannabiksen käyttäjistä ei edes Suomessa koskaan kokeile mitään muuta laitonta päihdettä kuin kannabsta.
TURPA KIINI VITUN NARKKARI!!!!
Satunnaisesti olen poltellut 25 vuotta, Koska se portti aukeaa kovempiin?
Voin sanoa ettei koskaan.
Polttelin joskus joka ilta 3V ajan putkeen. No nyt olen ollut 5v polttamatta. Ei ollut mitään ongelmaa lopettaa.
Rauhoitu Mikki Hiiri.
Jos paras kaverisi alkaisi poltella sillon tällöin olisitko hänen kaveri edelleen vai feidaisitko koko ihmisen?
Oon nyt tätä huumetta 4 päivää ottanu ja nyt psykoosissa
Uuden vuoden aatosta alkava venäläisten 11 päivän juhlavapaa näkyy myös alkoholiongelmien kärjistymisessä. Venäläiset kuolevat alkoholimyrkytykseen tammikuussa huomattavasti muita kuukausia enemmän. Myös alkoholipsykoosien määrä on suurin.
– Voin jopa kellontarkkaan sanoa, että vuoden suurin alkoholipsykoosien määrä Venäjällä ajoittuu tälläkin kertaa 5.–7. tammikuuta, sanoo alkoholin vaikutuksia tutkiva lääkäri Aleksandr Nemtsov Venäjän terveysministeriön alaisesta tutkimusinstituutista