kuka huijasi
Lappilainen huijasi hirviluvan hakemisessa – sai sakot
7
372
Vastaukset
- kuka salaa?
missäpäin tapahtui? Lappi kun on aikas laaja paikkakuntana!
Onko kyseessä taas joku "silmäätekevä" metsähallituksen tai kunnan virkamies - Jouni meltauksesta
Ei näistä täällä kannata hirveästi huudella. Meillä lapisha on aina ollut oma tyylimme hoithaa asiat. muut älkööt sekaantuko.
- samaa mieltä
Se on oikein..
- hettanarkaus
Lappilaisuus perustuu rikokseen.
- jsdffhd
Lapissa porukoita jotka ottavat kaikki etelän leuhkat kenet vain saavat kaatokiintiötä kasvattamaan , kunhan on paperit jokseenki kunnossa , ei välitetä metsästääkö toisissa porukoissa tai ei , jopa SAVOLAISET kelepaa , voi PERRRR . . . . , sanonko , en sano.
- miten haluat laskea?
Näkeehän sen kaato-prosenteissakin. Osalla vuodesta toiseen 100% mutta toiset "suurseurat" pääsevät hyvinä vuosina 80% mutta normaalista jäävät 70% tuntumaan.
Ja jos kaikki lasketaan, parhaimpien prosentit huitelee 120-150% tietämillä - A Slak
Eiköhän teidän etelän vetelien oon nyt jo parempi jättää nämä pohjoisen jutut meidän hoitoon. Tähänkin asti on lapissa osattu omat asiat hoitaa eikä siinä ole tarvittu etelän homoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain40312749Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2745603Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2414148Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3043303Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov232135Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201930Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1001764En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis821356Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1731047Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273975