Naapurini lahjoitti pojalleen joululahjaksi koiranpennun. Heille tuli yllätyksenä se, että koiranpentu pissaa sisälle. Huomenna ovat viemässä koiraa tarhaan tai piikille. "Hermothan siinä menee".
Asun Espanjassa ja on aivan varmaa, että iso koira ei tarhasta käsin (joka on jo tupaten täynnä) löydä omistajaa. Reppana joutuu lopetettavaksi, eikä sellaista loppua ansaitse tämä koiravauva. Se on kuten kaikki koiravauvat ihanan suloinen, leikkisä ja luottavainen. Ei tässä tyypissä ole sellaista vikaa, että ansaitsisi kehnon lopun. Se tekee tarpeensa sisälle, koska sitä ei rokottamattomana viedä ulos (joo, tiedän, hämmästelen minäkin tätä naapurien logiikkaa, että pennunpissi olisi pätevä syy lopettamiseen).
Jos joku tällä kaipaa koiraa - isoa sellaista (koira on 3kk ja jo ihan reippaan kokoinen), niin voin ottaa pennun, rokotuttaa ja lähettää Suomeen.
Pliis, joku järkevä, luotettava, koirarakas ihminen, ota yhteyttä! Saat todella hienon kumppanin tästä kaverista.
Lahjoitetaan sekarotuinen (iso) koiranpentu
8
467
Vastaukset
- Jottanoini
Jos asut Espanjassa ole yhteydessä Suomessa toimiviin yhdistyksiin koska etelän maista koiralla pitää olla tehtynä mm. leishmania testi. Kotihoitopaikkojahan nuo tarjoavat ja ottavatkin espanjalaisille koirille siksi ottaisin heihin ensi kontaktin.
Googlella löytyvät: Auringonkoirat, koirien turvakoti Espanjassa, espanjankoirat, espanjan katukoirat - eläinrakas75
miten suhun saa yhteyttä laitoin sulle sähköpostia mikä olit antanut apulassa
- 1-4
Typeryksiä on maailma täynnä. Mä inhoan tällaisia kiristysilmoituksia, että nyt äkkiä koiralle koti kun se joutuu muuten piikille. Yleensä tämän kiristyksen hoitaa se koiran omistaja itse, joka haluaa tienata koirastaan viimeiset lantit irti. Jos nyt joku tarha sen ottaisi vastaan, niin ei tarvitsisi pienen kuolla. Suomeen sitä tuskin saa tähän hätään raahattua.
- Joo-o juu.
Vielä suurempia typeryksiä on ne jotka tuollaisiin juttuihin lankeaa.
- voi ei
apulassa oli sama ilmoitus mutta lläpitjä oli poistanut sen
- Monelta
Yhdistyksiä Espanjassa:
http://www.espanjankatukoirat.com/
http://www.espanjankoirat.com/
http://www.auringonkoirat.com/
http://www.rescuekoirat.com/
Ota yhteyttä heihin, he voivat auttaa. - sdfncuksjdnvkjxn cmv
Miulla on espanjassa tuttuja jotka tekee toitä rescuekoirien kanssa! Laitatko miulle sähkopostia niin voin antaa siulle heidän yhteystietojaan? [email protected]
- surkeatNaapurit
Kaikille niitä koiria myydäänkin ja ongelma on myös suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642489
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182167Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592042Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2031409Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2211144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää921124Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3611050