koston vuoksi, Suomen hallituskin raivoissaan!
Kostohan oli autopommin, sairaaloiden ja vanhusten asuntoloiden länsi-Ukrainan silmittömistä pommittamisesta.
Nyt YK:n Yhdysvaltain oikeakäsi pääsihteeri on raivon vallassa, itä-Ukrainaa kohtaan ja ei kannata heidän demokratiaa mielipiteineen, kuin Kieovan kaappareiden!
Kanerva ja Stubb jo hyppineet kauan tasajalkaa,Poroshenkon terastuksen puolesta.
Eu kutsunut kaikki siivoojat hätäkokoukseen, itä-Ukrainan pommi-
Abraham
1
109
Vastaukset
- Hyi puttetrollia!
Kyllä ne on putinilaiset fasistit, jotka "terastaa" ihmisiä siellä Itä-Ukrainassa. Että älä viitsi pamlata skeidaa täällä puttetrolli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh932245Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1561838- 1761393
- 234845
- 62769
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11766- 65764
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212633- 50628
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349591