Olen ehkä lähiaikoina muuttamassa Ouluun. Mitä ratsastusmahdollisuuksia siellä on? Ratsastuskoulut? Mikä edullisin vaihtoehto?
Oulun ratsastuskoulut
12
1131
Vastaukset
- Cindy85
Tallejahan on vaikka millä mitalla:).
Hinnat ovat siinä 12-20euroa. Eli tunnista joutuu maksamaan sen 15-20e, mutta itsenäisen maastoilutunnin saa jo 12e:lla.
Muutamia talleja:
http://www.hevostalli.net/tallit/haku.php3?action=province&area=14- elleinonen
Oikeastaan Oulussa on vähän kalliimpia ja laadukkaampia talleja, Suosittelen Aaltokankaan ratsutallia. Siellä tunnit makasavat 23 €
Linkki:
http://www.aaltokankaanratsutallit.fi/
- ehei
en suosittele aaltokankaan ratsutallia.
- :)21
Olen jotenkin samaa mieltä. En itsekään suosittele aaltokankaan ratsutallia
- > raamattu tallista
Minä suosittelen Aaltokankaan Ratsutalleja.
Siellä on hyvin koulutettuja ja uurin osa kilttejä hevosia. Pari yksäriä on tuntikäytössä, suurin osa ratsastuskoulun omistuksessa.
Aaltokankaan tunnit vaihtelevat laidasta laitaan, ja tunnit pitää kokeneet hevosihmiset. Tallilla saa myös yksityistunteja ja itsenäisiä. Ilmaisia tunteja saa taluttamalla alkeistunneilla ja tekemällä tallitoitä.
Itse olen käynyt jo jonkun aikaa kyseisellä tallilla. Hevoset on hyvinhoidettuja ja talli siistissä kunnossa. Kaikki hevoset eivät ole ratsastuskoulun puolella, vaan tallilla on myös auditorio, hirsitalli ja ponitalli. Ponitallsta en ole varma onko se enään käytössä. Siitä on tulut varmaan tallityttöjen kerhotupa.
Suosittelen tallia lämpimästi. Tunti on sen 23€ mutta on se tunti myös sen hinnan arvoinen. :) - aaltsikkaa vihaava
aaltokankaan ratsutalli on mielestäni tyhmä paikka. Hevoset ovat hulluja, ilkeitä. Tarhat on mielestäni aika pienet. Talli on sotkuinen ja tallin ilma on tunkkaista.
- Totta
Hei! Minä suosittelen Saaran tallia.Olen ratsastanut siellä 5 vuotta. Hevoset ovat luotettavia ja kilttejä. Tallilla on täydellinen opetus ja mukava omistaja. Hevosista huolehditaan hyvin eikä niitä käytetä vain pelkkinä työkaluina. Ratsastustunti maksaa 23e tunti ja puoli tuntia 11,50e. Tunteja on ihan aloittelioista hyvin kokeneillekkin ratsastajille. Poneja ja hevosia löytyy myös ihan perheen pienimmillekkin.
- Hoitohevosta etsivä
Tietääkö kukaan että otetaanko Saaran tallille hoitajia??? Entä onko siinä lähellä bussipysäkkejä?
- Henna ;)
Minä suosittelen Äimäraution tallia :)
- Henna ;)
Ja Aaltokankaan tallia en suosittele, koska siellä on huono ilmapiiri ja tuhmat hevoset ja ponit. Siellä on myös likaista :(
- vastaaja3
Saran tallille otetaa jokaiselle hevosell hoitaja. Bussi pyskkikin noin 300m päässä.
Itse olen ratsastanut Saaran talilla 3 vuotta. Aaltokankaan tallit ovat lähellä mutta en suosittele. - ...
Hietasaaren ponipihalla on mukava ilmapiiri, hyvä opetus ja hevoset hoidetaan hyvin ja asiantuntevasti. Hinta 27€
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462