Jaa-a, kaikki on povannut Botnialle häntäpään paikkaa, viime kauden joukkueen pelaajakadon jälkeen.
Mutta, mutta Botta onkin nostanut oivan määrän nälkäisiä a-junnuja joukkueeseen ja lyönnyt ns. mustan hevosen peliin.
Joukkue pelaa junnujen kanssa nälkäistä, akressiivista ja kurinalaista peliä. Kauden ensimmäiset ottelut ovat näyttäneet että Botta ei ole mikään pisteautomaatti.
Nänä vuonna ei odoteta nuorelta joukkueelta paljoa, mutta tulokset ovat lupaavia. Mutta ajatelkaa millainen joukkue Bottalla on ens kaudella kun nämä nyt pelaneet energiset junnut ovat yhden kauden vanhempia ja kokeneepia.
Olisiko kaudella 2006-2007 kiikarissa jo mitallipelit?
Botnia kauden yllättäjä?
4
666
Vastaukset
- bandy14
Eiköhän kannata odottaa että kausi etenee hiukan pidemmälle ja joukkueiden todelliset tasoerot tulevat paremmin esille. Hyvin on Botnia aloittanut, tosin eivät vastustajatkaan tähän mennessä ole olleet sieltä kovemmasta päästä.
Mitalipeleihin ensi kaudella? Enpä usko. - Bottan
A-junnujen sarja alkoi ja Botta jyrää vahvasti ja taustalla on samat hemmot jotka pelaa miehissäkin. Botta rules ;)
- Semifinaali
Kyllä Ifk on säälittävä! Meni hävii räkänokkia vilisevälle Bottalle, hyi.
- dynamo
Semifinaali kirjoitti:
Kyllä Ifk on säälittävä! Meni hävii räkänokkia vilisevälle Bottalle, hyi.
missä menet ifk?
paniikkinappulaa on taas painettu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892138Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361786- 1771329
- 231803
- 67742
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako210616- 49577
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </342532