Yhdyntä naisen kanssa?

Alik. Hyvönen

Onko se ylipäätään luvallista armeijassa palvelusaikana (6-12 kk?).

11

5699

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GHkjdm

      Viitaten tällä palstalla esitettyihin mieluisimpiin ja eniten nautintoa tuoviin harrastuksiin:
      Armeijassa palveleusaikana keskitytään yksinomaan rektaalitarkastuksiin,joita suorittavat lääkintämiehet,upseerikokelaat,varusmieslääkärit ja tietenkin sotilaslääkärit.

    • Mickyn

      Pöydälläni on parhaillaan Ruotuväki-lehden numero 8/2001 jossa on julkaistu selvitys varusmiesten seksuaali-identiteetistä.

      Tutkimuksen mukaan armeijaan tulevista uusista alokkaista 3,8 % kertoo tulotarkastuksessa olevansa homoseksuaaleja. Palveluksen päättyessä loppukyselyssä saman vastauksen antaa 7,1 %.

      Alikersanttien osalta vastaavat luvut ovat alussa 6,4 - lopussa 11,0 % ja upseerikokelaiden kohdalla alussa 9,6 - lopussa 22,7 %.

      Kantahenkilökunnasta 29,3 % ilmoittautuu anonyymissa kyselyssä homoseksualisteiksi.

      Luvut siis nousevat selvästi varusmiespalveluksen kuluessa. Syyt ovat ilmiselvät kun nuoret miehet viettävät aíkaa hyvin homoeroottisessa ympäristössä ja tutustuvat armeijan perinteisiin kuten ns. suihkusulkeisiin.

    • ResAu

      Tunteenosoitukset toista varusmiehen asussa olevaa henkilöä kohtaan on kielletty.

      Tämä kielto voidaan kiertää pukeutumalla toisen osalta siviilivaatteisiin tai - kuten nohevana alokkaana vääpelille huomautin - riisuutumalla ensin. :)

      Iltavapaalla voi pukeutua omiin verkkareihin tai sitten sotilaskodin vessassa voi vaihtaa kuteita. Mun yksikössä oli yksi nainen joka lääpi erästä tupakaveriani tavan takaa eikä siitä mitään tullut.

      "Ampuma-asento - MAATEN."
      "Liikkuvat taakse."
      "Lataa ja varmista."
      "Saa ampua."
      "LAUKAUS!"

    • Vääpeli Hyvönen

      Ehdottomasti kiellettyä. Myös iltalomilla. Johtaa epäsotilaalliseen käyttäytymiseen ja haittaa sotilaskoulutuksen läpiviemistä.

      Sotilaspoliisit kiertelevät kaupungilla tarkkailemassa sotilaspuvussa kulkevia heteropareja.

    • Alik. Hyvönen

      Niin siksi kysyn kun minulle armeijaan tullessa tuvan alikersantti varoitti että huonosti käy jos tämän vuoden aikana nähdään minut naisen seurassa.

      Olin sitten silkasta pelosta, esimiehen kunnioituksesta ja aamupuuroon sekoitetun "jarrun" vaikutuksesta selibaatissa koko 12kk ja siksi minusta tuli tämmöinen.

      Vieläkin vain armeija-aika pyörii mielessä.

    • jos on ''ollut''

      niin, näkyykö tämä rektaalitarkastuksessa?

      • Alokas Pelokas

        No juuri siksihän niitä tehdään!

        Tämä on faktaa! Naapurin Henkka kertoi. Se tietää. Sen sisko on käyny armeijan.


      • nietse

        yhdyntä naisen kanssa ei näy, mutta jos penis on ollut peräsuolessa niin se näkyy. Tarkastus ei silti ole mikään homotesti kuten jotkut gonat väittävät.


      • sisällä
        nietse kirjoitti:

        yhdyntä naisen kanssa ei näy, mutta jos penis on ollut peräsuolessa niin se näkyy. Tarkastus ei silti ole mikään homotesti kuten jotkut gonat väittävät.

        Tarkoitatko että jos PENIS ON peräsuolessa,se näkyy tarkastettaessa?


      • mortti
        sisällä kirjoitti:

        Tarkoitatko että jos PENIS ON peräsuolessa,se näkyy tarkastettaessa?

        Siis kun tarkastus suoritetaan peniksellä, sen huomaa, jos suolessa on oltu aikaisemminkin.


    • homopallineekerinpallimuna

      Mä oon homo munvaimo ion homo mun lapset on homoja ja niittenkin lapset on homppeleita. onko se väärin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      233
      1980
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      84
      1218
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      89
      1024
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1022
    5. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      837
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      113
      778
    7. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      764
    8. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      94
      763
    9. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      122
      698
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      23
      681
    Aihe