Arvoin kovasti, mille palstalle laittaisi viestin. Olisin laittanut vallan toiselle foorumille, vaan sinnepä ei pääse ollenkaan kirjoittamaan.
Mulla on kysymys. Haluaisin kokeilla muffinssin mallista orgoneja, jossa on orgaanista ja epäorgaanista ainesta kerroksittain, kivi sisällä. Polyesterimönjä on kuitenkin hillittömän pahan hajuista. (Kuka käski kokeilemaan sitä juuri jouluaattona!)
Mehiläisvahaa voi käyttää. Heikentääkö mehiläisvaha kuitenkin orgonin ominaisuuksia? Voiko mehiläisvahan korvata steariinilla, jos kaapista löytyy läjäpäin esim. kynttilänjämiä?
orgoni / orgoniitti
5
2652
Vastaukset
Väittävät niin mehiläisvaha ja steariini kumpikin ovat tehottomia; energia jopa vain 15% epoksimönjästä:
http://www.ethericwarriors.com/main/index.php?page=forums&action=topic&t=600&late=1
Asiasta on kylläkin kinasteltu jo erinäisiä vuosia ja vastakkaisia mielipiteitäkin löytynee.- orgaaninen aines
Kiitos tuoreesta linkistä. Siellä oli 25.12. päivältäkin havaintoja mehiläisvahasta tehdystä orgonista. Täytyy seurata postauksia siellä ja tehdä lisäksi omia johtopäätelmiä. Tuo polyesteri on mielestäni erittäin huono juttu. Muffinit ei lakkaa ollenkaan haisemasta myrkyltä, eikä niitä voi käyttää sisällä.
orgaaninen aines kirjoitti:
Kiitos tuoreesta linkistä. Siellä oli 25.12. päivältäkin havaintoja mehiläisvahasta tehdystä orgonista. Täytyy seurata postauksia siellä ja tehdä lisäksi omia johtopäätelmiä. Tuo polyesteri on mielestäni erittäin huono juttu. Muffinit ei lakkaa ollenkaan haisemasta myrkyltä, eikä niitä voi käyttää sisällä.
No kerrohan sitten myöhemmin, mihin päädyit ja miltä tulokset vaikuttivat.
- orgonisaatio
mrkala kirjoitti:
No kerrohan sitten myöhemmin, mihin päädyit ja miltä tulokset vaikuttivat.
Mikäli orgoniitti vielä kiinnostaa niin aiheesta on suomenkielinen sivusto osoitteessa http://www.orgonisaatio.proboards98.com
- ishg
orgonisaatio kirjoitti:
Mikäli orgoniitti vielä kiinnostaa niin aiheesta on suomenkielinen sivusto osoitteessa http://www.orgonisaatio.proboards98.com
Parantakaa omaa sekä luonnon tietoisuutta.
http://www.youtube.com/watch?v=zctTd5FPDbg
Orgoniittia voi käyttää ympäristön tai kodin ja minkä tahansa paikan tai ihmisen energiakentän ja luonnon yleisen energiaverkoston parantamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.973998Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973357Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312668Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2532211Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m971981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001903Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211829- 1161693
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11331- 571265