Kellään mitään tietoa?
ekoport oy
jjj_
19016818
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 190
Vanhimmat
Tietoa on ! Ihan ok paikka.Hyvä henki ja liksatkin kohdallaan.Pomot mukana monessa ja lyövät itsensä likoon.Kaveri on siellä ja viihtyy.
Pätevä täytyy olla kun sinne pääsee.Mutta kannattaa yrittää sinne.
Kuulin,että saivat siellä hyvän joulubonuksen !Hyvin menneestä vuodesta.
kiitoksia vastauksista!
Onko kyse turun pansiossa olevasta ekoport oystä? Jos on niin välttäkää kyseistä yritystä viimeiseen saakka!!!!. Lisätietoa saa minulta tarvittaessa
Tuo on taas jonkun väärää tietoa.Firma on ok ja hyvin kysytty paikka Turussa.
palkka ei kuulemma nouse enää 11eurosta ylöspäin,ollenkaan...jäi haastattelukin väliin asian takia.ja tämä siis sanottiin jo puhelimessa
Kyllä siellä pääsee hyvin yli tuon yhdentoista euron.Lisät siihen päälle.Tarkoitan vuorokorvauksia ja tulosboonuksia.Olen nähnyt kaverin tilipussin sieltä.Älä valita ja anna väärää kuvaa hyvästä firmasta jos et itse ole sinne päässyt.
No,näin sanottiin,eli mitään väärää kuvaa en anna.mutta samapa tuo.varmasti ihan ok paikka.
pomo täällä koittaa kehuskella surkeeta puljuaan todellinen jätektör
juu,ne lisätkin(vuorolisät) kuulemma kuuluu siihen perustuntipalkkaan,ei voi kun nauraa moiselle paskafirmalle!!!
Nyt vain hakemaan sinne..siellä on paikka auki.Luulen,että taas on vähintään sata hakijaa.
Palkka kait noin 2500 euroa kk.Ei siihen enää tarvita muuta lisiä päälle.Se on miesten työtä.Ei täällä rutisevien työttömien ja työtä vieroksuvien.Menkää bingoon pojut !
jos sais 11e niin se olis paljon 9.5 sanonttiin mulle.. eikä ole minkään laisia lisiä ei yö eikä ilta/viikonloppu.. taitaa teillä olla vähän liian ruusuinen kuva ..
8-10e tunti sisältäen kaikki lisät, ei viikonlopuista ,illoista eikä öistä.... aina sama eli huuhaata koko homma. olin töissä....
Ja taas kyseinen firma hakee työntekijää. On se kumma kun ei saada henkilöstöä pidettyä firmassa. 15 kuukaudessa 11 kaveria lähti... Oiskohan jollakulla itsepohdiskelun paikka?
http://www.oikeus.fi/tyotuomioistuin/36121.htm
Eiköhän tuolta linkistä löytyvä juttu kerro aika paljon firmasta...
Puolentoista kilon pihvi ja pieni salaatti!
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/06/suuri_oljyvahinko_turun_pansiossa_816859.html?origin=rss
Eko Port Turku Oy:ssä osataan taitavasti - valehdella.
Koko yrityksen toimintaperiaate on ahneus ja valehtelu,
joista on tullut hyveitä. Syyt ovat aina toisten: nuorison,
graffitimaalareiden, ulkomaalaisten, kommunistien tai
työntekijöiden - tai sitten naurulokin, joka pieraisi liian
kovaa röörien vieressä. Rahoittajassa ei tietysti ole
mitään vikaa. Todennäköisesti joku duunari saa taas
monoa persuuksiin - uutta toimintajärjestelyä ja yritys-
kehittämistä.
Ihan vitun köyhää...
Joo tuo EkoPort Turku Oy hakee taas työntekijöitä alistettavaksi. Työssä sinänsä ei ole vikaa, mutta johtamis- ja organisaatiokulttuuri ovat aivan peestä. Heille johtaminen tarkoittaa armeijameininkiä, jossa työntekijöillä ei ole mitään vaikutusmahdollisuuksia. Todella nykyaikaista!
Kuutti saisi mennä opiskelemaan uudenaikaista johtamista ja miettiä, millä tavalla ihmisiä innostetaan tekemään työtä. Mutta se on turha luulo, että menisi. Eihän hänessä itsessään ole mitään vikaa.
Kaiken kaikkiaan pohjaton ahneus ohjaa koko tuon yrityksen toimintaa.
Ekoportin toimitusjohtaja C.J on maailmalla hyvin tunnettu ja ihailtu henkilö ,joka tarvittaessa saa tehtyä vedestä öljyä ja paskasta dieseliä, on kuulemma 15 vuoden kokemus kyseisistä projekteista.Eli kyseisen toimitusjohtajan avulla kaikki on mahdollista,firmassa otetaan paskakin kaikenvaralta talteen ,jotta saadaan kierrätettyä toimitusjohtajan kalliissa dieselautossa!.Toimitusjohtajan hienoon ansiolistaan kuuluu mm. Forssan kiimassuon yksikkö,joka kuulemma melkein toimii 3-4 vuoden jälkeen kaikkien investoitujen miljoonien jälkeen.Varmasti ihan kiva paikka muuten duunailla,mutta ihmetyttää että johtoportaassa istuu vuodesta toiseen sama palikka-aivo,mutta näinhän se menee suomenruotsalaisten piireissä kun on sukulaisuussuhteita,millään ei mitään väliä,kunhan itse saa hyvät hillot.....
Ei ihan näin mene ,on huonompiakin pomoja ollut,kyllä suurin vika on korkeammalla tasolla,jossa ei minkäänlaista hajua eikä kiinnostusta Turun laitokseen ylipäätänsä!
Heihei! Ei niin paljon pahaa ettei jotakin hyvääkin. Ekoport on verkkosivujensa mukaan lahjoittanut joululahjoihin varatut rahansa puhtaan itämeren tukemiseen. Pakkohan siellä on olla hyviä ihmisiä töissä. Kuinka monessa muussa pk-sektorin yrityksessä on varaa/halua syytää rahaa mereen. Todellisuudessa Ekoport on moderni laaja-alaisesti tulevaisuuteen katsova yritys, joka ansaitsee yhteiskunnan tuen ja kannustuksen matkalla kohti saasteetonta tulevaisuutta ja monimuotoista ympäristöä. Arvostelijat hävetköön. Kolminkertainen "ELÄKÖÖN" huuto Ekoportin ympäristövastuunsa kantaville mainioille työntekijöille, puhtaalle öljylle ja korvaamattomalle itämerelle!!!! :)
Ihan asiallinen paikka, perustuntipalkka 15 euroa ja siihen vuorolisät,ja jos oikein haluaa rahoiksi päästä niin viikonloppuisin vaan tunteja tekemään.
Yrityksemme on alansa suurin suomessa ja kuuluu parhaaseen AAA-luottoluokitukseen.
Olemme tehneet IP-osoitteista selvitys pyynnön . Jotta tänne kirjoittaneet välttävät vakavat
seuraukset, ottakaa välittömästi yhteyttä Ekoportin johtoon. Kutsua saapua viranomaisen kuultavaksi odottaessa, täällä kirjoittelevat työttömät, kommunistit ja homot voivat mennä
vaikka bingoon.
Me asua i Marieham. Olla konemies bootis. Me halua tula ekoport vikolopu töihi.
olla kaks aina työ yhdes. palka 30/h. Me tula M/S Isabella Åbo katso ekoport joku ilta
meida kompis sano, et ekoport palka homoja. Me rakasta ekoport.
Enpä ole ottanut keskusteluun osaa mutta nyt täytyy vastata että yhtiön toimintaa voi arvostella jos on aihetta, kannattaa siis aina toimia niin ettei tule mitään jälkipuheita.
No mutta hellantettas, että oikein selvityspyyntö.
Ja sen jälkeen vielä homottelee täällä.
Varmasti hyvää mainosta firmalle.
Way to go Ekoport. Och samma på svenska.
Että oikein vuorolisiä maksetaan nykyään??
Mitähän ne vielä keksii?
miksi,miksi morkataan firmaa joka ottaa 100 % suomeen tulevista pilssivesistä,whåtever,paskatavara,paskafirma? whåtever....
Paikka on hyvin kysytty turussa, palkka kait 4000e..siihen tarvitaan vielä
vuorolisät..olen varastanut kaverin tilipussin sieltä. Se on tosinaisten työtä, eikä täällä rutisevien
työssä käyvien, oikeistolaisten ja heteroiden. Pomotkin on monessa mukana siellä.Kaverinkaverinkaverinkaverinkaverin kaveri oli töissä ja viihty tosi hyvin..Sai tosin potkut,
kun homosteli kesken työpäivän.
ihmettelinkin mihin tilipussini oli hävinnyt? homoillut olen sen myönnän...
wikileaks paljastaa Ekoportin menestyksen salaisuudet,joka perustuu täydellisesti kommunismin ja homoisuuden vastaisuuteen sekä diktatuurimaiseen johtoon,nimet jotka ilmenevät paljastuksissa eivät tosin ole millään tavalla hätkäyttäviä,kaikille jo ennalta tuttuja jo monen vuoden takaa.
paljastusten vuodoksi epäillään ilmeisesti muutamaa kesätyöntekijää,asiaa ei ole vielä varmistettu 100%
mielenkiinnolla jäämme odottamaan mitä tuleman pitää....
Puolentoista kilon pihvi ja pieni salaatti! tai vaihtoehtoisesti pizza tai kebabrulla,ei siihen muita kepulikonsteja tarvitse!!!!.Menkää bingoon pojut !
Tämä on katasrof ! Kuka enä osta osake. Firman maine meny. Te iljettävä juttu taalla. Me haasta kakka oikeus. Joulu just ny,, ei yhta fyrkka osakkeis .barnen parku hemma.Mikse kukka rakast suomeruottalaist?
Asia etenee poliisiviranomaisten taholta,IP-numerot on selvitetty jo 4 henkilön osalta ja henkilöitä tullaan kuulemaan lähipäivinä eli varautukaa vierailuun viranomaisten osalta,kannattaisi hieman harkita mitä suustaan päästelee.
Miks oli niin hoppu,nyt se on sitten pian kaiken loppu....
Varmasti on poliisin ykkösprioriteetti tämä hirveä vääryys mitä täällä julki on tuotu.
Tulee bingoon ruuhkaa, kun kaikki mennään sinne.
No joko taas! Taas ovat "hyvät" johtajat kehittäneet EkoPort Oy:tä irtisanomalla hyviä duunareita.
Taisto "ihmisvihaaja" Kuutti sitä vastoin porskuttaa omassa luontaisessa itsekkyydessään. Omituinen väkivaltainen neurootikko kerta kaikkiaan! Ehkä hänen isäsuhteessaan on ollut jotain ongelmia lapsena kun hän kohtelee ihmisiä niin ala-arvoisasti. Hän näyttelee isäänsä työpaikalla kun kiusaa työntekijöitään.
Eko Port Oy:tä ei ohjaa mikään muu kuin pohjaton ahneus. He eivät välitä ympäristöstä vaan omien vatsojensa haluista. Kuutillekin on ominaista vedota lakiin, vaikka väkivalta on lain mukaan kielletty. Laki suojaa työntekijöitä. Työsuojelupiiri on varmasti kiinnostunut Kuutin toimista - ei hänen tyhmyydestään.
Toivottavasti ne muutama huippukaveri on älynnyt häipyä sieltä, koska he ansaitsevat paremman työpaikan!!!
Te ihmiset jotka tänne kirjoitatte, olette selvästi onnettomia.
Avatkaa sydänmenne Jumalalle ja Jeesukselle !!!
Koette suuren helpotuksen!!!
huhut kertoo taas että yksi työntekijä on taas lopettamassa kyseisessä firmassa,mitä tästä opimme?
Työntekijöistä kuulemma kova pula ,kun taas yksi lopettanut.Ei muuta kuin onnea firmalle, joka todella välittää työntekijöistä.Tietty henkilö voisi tarkkailla itseään peilistä,
mutta mitä tehdä jos peili on rikki tai liian pieni....
14 m3 lähti ja tulee aina lähtemään useimmiten viikonloppuisin ,minne Lietoon hmmm..
Kuutti tarttee taas tuunaria, kommunistia tai homoa, tekemään mitä käsketään. Eli paikka avoinna EkoPortissa. Ei kun sinne kipin kapin! Hyvä liksa kiva tunnelma ;-)
Laajentaakohan ekoportti niin valtavasti että tarvii lisää väkeä jatkuvasti?
Vai onkohan työilmapiiri niin "mukava" että porukka antaa muillekkin mahdollisuuden kokea tämän riemun ja auvon...
Soittele ja kysäise. Kokkeile koeaika. Kyllä siinä ajassa ehtii tuntea nahoissaan!
Valheita ! Tämä sivu on täynnä valheita! Kommunistien salajuoni
ekoport turkua vastaan!
10e tunti sis. lisät ja pekkaset on turun paras palkka!
Kuka tienaa yli tuon , on kommari !
Mukava lisä on myös varoitus tai jopa potkut, kun esität
sairaslomatodistuksen!
muun ymmärtää, mutta mikä tuo pimeä 14 kuutio on ?
Asia kiinnostaa minua ihan ammatin puolesta.
Se on mämmiä....
Varmalta taholta tullut tieto että ympäristöviranomaiset sekä ym. tulevat tarkastuskierrokselle keskiviikkona 23.02.2011 klo 06.00-09.00 välisenä aikana ,eikai siellä ole mitään laittomuuksia? Eiköhän näin hyvämaineisella firmalla ole kaikki paperit ,piha-alue ym. muut kunnossa.Myöskin kuulemma tarkastavat työntekijöiden työolosuhteet,palkkaukseen liittyvät asiat aika tarkasti.
1. Minä olen Herra, sinun Pomosi. Sinulla ei saa olla muita Pomoja.
2. Älä käytä väärin Pomosi, Jumalasi nimeä.
3. Pyhitä lepopäiväsi,ole Ekoportilla töissä.
4. Kunnioita Pomoasi ja vain Pomoasi.
5. Älä sekaannu Kommunismiin.
6. Älä tee Homorikosta.
7. Älä varasta Ekoportilta Öljyä.
8. Älä lausu väärää todistusta Pomostasi.
9. Älä tavoittele Ekoportin tain Pomosi omaisuutta.
10. Älä tavoittele Pomosi puolisoa, Homoile työntekijöiden kanssa, Öljyä äläkä mitään, mikä Ekoportille tai Pomolle kuuluu.
No kaik muu passaa, mutku mie oon kaappikommunisti ja homoillut. Ei kait Jumala rankaise... siis Pomo ELI toi Gaddafin serkkupoika Kuutti Jasseri?
ei sa pilkka hyva mies,puolentoista kilo pihvi ja pieni salaatti
Miksi ekoport ei ota minu toihin,mina varillinen ,ekoport paska rasisti,mina ole kuiteki uhta musta ku ekoport oljy ja sludge,mina kysy vaan ,mina viha laski pomo.
Miks Ekoportissa ei oo naikkosia ollunna koskaan komennettavana?
Niin ja Kunta tuo slutken lasku on vaativaa hommaa, ku toisella kärellä pitää säädellä reikee ja toisella kalsareitten alla. Sit vahtoo ettei valu reisilöille.
Tosi mies pittee olla jotta PomoHerraJumala tykkee...
Kontteja tulee ja menee,yleensä enemmän tulee kuin menee pari isoa säiliötä mihin kiva pumpata sludgea välillä,please älkää vaan kertoko herra 1.5 kg pihvi ja pienelle salaatille..(hr.Hitler). Myöskin tuntee lempinimen ...?Ekoport rules ja taavi Norppa käskyttää ,pojat tottelee nöyrästi.Tulevaisuuden työpaikka 12 separaattoria ja 1 mies hoitaa kaikki,ainakin erään unessa nähtyä toiveajattelua....
Olen kuullut, että ekoport on ehdolla suomen paras työpaikka 2011 kilpailussa.
Joten edellä mainitut asiat eivät voi millään pitää paikkaansa.
Ei niin! Mutta Kustilla on kova työ todistaa, että ne eivät pidä paikkaansa.
Ihme ettei paras yritys kilpailuun. Kustihan pitää läjäänsä Suomen tärkeimpänä virmana. Suomi kaatuu tai nousee Ekopelle Oy:n tahdissa!
Kuka ehtii ilmiantaa Taavi Norpan pimeän öljyn myynnistä?? Palkintona
laitosjohtajan paikka Pansiossa.
Paikka tulee olemaan ERITTÄIN kysytty Turussa..
- Helvetin lihava
- Helvetin punainen
- Helvetin hikinen
Huutaa Saramäen vankilan suihkussa : NÖF NÖF UUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
NÖF NÖF UUUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII NÖF NÖF UUUUUUUUUUUU
IIIIIIIIIII......Aika helppo vai mitä !!! Sehän on tietysti norpan poika!!
Hah hah.. tuo edellinen on hyvä. Kaikkihan täällä liedossa tietää
mikä puutarha polttaa ja kenen pimeää öljyä.
Pullo kossua huiviin, niin kielenkannat aukeaa ja leuhkiminen alkaa.
Pimeää öljyä jo vuodesta 2002.
Työtyytyväisyyteen vaikuttavat monien tutkimusten mukaan esim. itsenäinen päätöksenteko, työntekijöiden huomioiminen ja kunnioittaminen, työn antamat haasteet, hyvä palkka, organisaatioon sitoutuminen ja niin monet muut monituiset hyvät asiat.
Miksköhän Ekokepuli Oy:ssä näyttäis olevan työtyytymättömiä?
Niin miks? Kerro se Kasku Paatti!
Pansion norppa kusettanut osakkeenomistajia ja verottajaa !!
Yrittää varmaan paeta Thaimaahan ja "sulautua" paikallisväestöön.
Siis -150 kg, peruukki ja korkokengät = Ladyboy norppa....
Oikeussalissa on enemmän väkeä kuin bingossa....kun kaikki ex-duunarit
todistaa hyljettä vastaan....
Yrityksen kirjanpidosta on naurettavan helppoa tarkistaa
monestako "nuppi" kuormasta on vuosien aikana tullut rahaa
firman tilille. Verottajaa kiinnostaa myös kuka ostaa ja epärehellinen
kuljetusyrittäjä.
Mahtaako järjettömän paksu hylkeen poika sopia tavalliseen putkaan?
Ekoport käytännössä omistaa hylkeen hirvensalon rivitalosakkeen..
Varma tieto kertoo, että perustavat sinne homojen ja kommunistien
turvakodin. Paikasta tulee erittäin suosittu turun seudulla.
Öljyn kuljetusliike on ja pysyy, vaikka muita vaihdetaan..MIKSIKÖHÄN!!!
omistajat vetävät välistä ja jakavat persettä!
Nuppi nuppi nuppi, aina martin ajama nuppi ekoopoortin pihaan kurvasi..
öljy öljy öljy pimeä öljy säiliöön lorahti... nuppi nuppi nuppi martin ajama
nuppi riipin pihaan kurvasi...pimeä pimeä pimeä öljy säiliöön purettiin..
raha raha raha äkkiä tänne raha, tai muuten ei kasva kuutin mahaa..
emakko sika vai nauta..mikä kuutin mahassa sikiää voi jumalauta..
paska paska paska hätä martille iski hätä...paperi paperi paperi loppu
mikä mikä mikä nyt neuvoksi...eipä hätä hätä hätä....ekooopooortiin
rahtikirjaa rahtikirjaa rahtikirjaa...siihen siihen voi pyyhkiä perse pyyhkiä
perse...emakko sika nauta..voi jumalauta..hoppu ahneus :::KOHTA ON POIKIEN
LORU LOPPU!!!!
Täältä pohjosesta sanottuna tällä ekoportilla on aika homomaine metallialalla nykyään!
Ei kesäpoitsulle ois jottain hommia. Säiliön puunausta tai kengän lankkausta?
Välttäkää kyseistä yritystä kuolemaanne asti!! Sen jälkeen ei liene
niin väliä!!
Raskas polttoöljy turku
Kerran annoin sludgepåntån vieressä. Toista kertaa en anna.
No Taisto pukki se täälla toivottaapi kaikille entisille lintsareille hyvvee joulua ja uutta vuotta bingosalliin!!
Tänne ei tarvihe tulla työtäviroksuvien homo ja sellaset kommarit. Annetaan äkkilähöt.
Tää tosi valakosten miesten työpaikka.
toivottaa kaikille faneilleen vitt....sta joulua ja parempaa pimeän öljyn
myynti vuotta 2012 !! Olkoon kinkkunne homeessa!!
Tää on valtavan hyvä työpaikka tää ekoportti ;))
Ekoportti on kylttyyrin asialla.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011615085333_uu.shtml
Det olla jättekiva saada den här museo suomeen, ehkä jopa pansioon.
Sludgepönttönäyttely?
Olen läski myönnän sen,olen kommari myönnän sen ,olen homo myönnän sen....
Niin olet juuri sellainen......terveisin nykyinen työntekijä!!!!
Onneksi en ole ekoportissa duunissa. En ole niin tyhmä sentään.
Nyt vain hakemaan sinne..siellä on paikka auki.Luulen,että taas on vähintään sata hakijaa.
Palkka kait noin 2500 euroa kk.Ei siihen enää tarvita muuta lisiä päälle.Se on miesten työtä.Ei täällä rutisevien työttömien ja työtä vieroksuvien.Menkää bingoon pojut !
Tietoa on ! Ihan ok paikka.Hyvä henki ja liksatkin kohdallaan.Pomot mukana monessa ja lyövät itsensä likoon ja kuutti myy öljyä ohi kirjanpidon..Kaveri on siellä ja viihtyy.
Pätevä täytyy olla kun sinne pääsee.Mutta kannattaa yrittää sinne
Laitosjohtajan paikka vapaana,kaikki hakemaan ,ei vaatimuksia muita kuin että on homo tai kommunusti,nykyinen opastaa hommaan ja piemän öljyn myyntiin......!
Olisin halunut ekoport turkuun töihin..mutta en uskalla hakea sinne.
Pelkään kommunisteja, homoja ja vankilaan joutumista..
Ilmottakaa täällä kun nykyinen laitosjohtaja on vankilassa, ehkä uskallan
silloin laittaa hakemuksen sisään..
Ekomies henkeen ja vereen
Nyt pomppasi
Kyllä siellä pääsee hyvin yli tuon yhdentoista euron.Lisät siihen päälle.Tarkoitan vuorokorvauksia , tulosboonuksia ja Kuutin pimeiden nuppien myyntiä.Olen nähnyt martin antavan kuutille tilipussin sieltä.Älä valita ja anna väärää kuvaa hyvästä firmasta jos et itse ole sinne päässy.
Pimeiden öljylastien myynti tutkinnan alla,rikospoliisi tutkii asiaa.....vihdoinkin roisto jäämässä kiinni!!!!
Mitäs täällä itkette ja ruikutatte!! Soitto 071-8746795 niin huolenne on ohi!
Varsinais-suomen poliisin vihjepuhelin.
Nimeä ei tarvitse kertoa
Harmaa talous kukoistaa nykyään niin paljon, että poliisia varmasti kiinnostaa!!
Hei olis hommia tarjolla kesäpoitsulle!
Jos oot pesunkestävä kommunisti tai homo, niin pistähän hakemusta sissään.
http://www.mol.fi/paikat/Job.do?lang=fi&jobID=7986524&index=8&anchor=7986524
Huom kaikki !
Nyt vain hakemaan sinne..siellä on paikka auki.Luulen,että taas on vähintään sata hakijaa.
Palkka kait noin 2500 euroa kk.Ei siihen enää tarvita muuta lisiä päälle.Se on miesten työtä.Ei täällä rutisevien työttömien ja työtä vieroksuvien.Menkää bingoon pojut !
Pimeä öljyn myynti 0400-434675 tai 044-28387410 kysy kuuttia
Toimitus vain nuppi kuormina. Öljyn toimittaa Tolvasen Martti, jolla jo
10v kokemus pimeän öljyn toimituksista.Puutarha/ kasvihuone yrittäjä!
Loistava hintaetu muihin yrittäjiin nähden. Paljon tyytyväisiä käyttäjiä mm. Arto Merisalo. Ostamalla pimeän öljysi ekoportista, tuet samalla valtion täyden ylöspidon
lomia Saramäen kulttuuri maisemissa.
ex-duunarit toivottaa pansion läskille öljyvaras kuutille vittumaista jussia!!!
Oikeussalissa tavataan!!
Onko toimitusjohtaja vaihtunut?
Tämä sivu todistaa täysin kuinka syyllinen kuutti on...Jos hänellä olisi puhtaat jauhot
pussissa niin kunnianloukkaus syytteitä satelisi..
Tosi järkevää keskustelua täällä. varsin aikuismaista. Ei elämän kevät miten katkeraa väkeä...
Luvattu 10 000 euron palkkio,kuka käräyttää kuutinpojan pimeän öljyn myynnistä,vihjeet voi soittaa ekoportin pääkonttoriin.
R.I.P pimeän öljyn paroni Kuutti....
Onko kuutti potkassu tyhjää?
No molo molo ekoportista.
Oltiin kerran paven kanssa kahestaan yövuorossa. Jotta aika kuluis joutusammin, niin kehiteltiin mitä kivaa sitä poijjaaat kahestaan keksisivät. No ei siinä mittään. Molemmilla pilkottivat helakan punaiset mulkunpäät haalarin neppareiden välistä. No ei siinä mittään. Toinen laski sludgea ja toinen laski housut alas ja housuunsa. Tuntosarvi värähteli toisen suun edessä. Eikä siinä mittään. Tuntuu mukavalta kun lämmin paska valuu reittä pitkin. Tuli kiirus puhistaa haalarit ennen kun vuoro päättyi. Tällasta oli ennen Paven kanssa ekoportilla. Ketäköhän siellä nykyään on remmissä?
ekoport konkursissa...katsokaa talousuutiset!
Linkkiä??
Eikö ekorintamalla ole tapahtunut mitään uutta?
Taisto Kuutti on kuulemma potkittu jo pihaller firmasta.
Uusi vuosi ja uudet kujeet.
Mitenkähän ekoportin pisnekset?
Joko on käräjille menossa?
Tietoa on, mutta eri asia, haluanko jakaa sitä kanssasi. Hähää!
Hähää!
Taistoakin kiinnostaa.
Hähää! Sain teidän IP-osoitteet
Hähää. Enpä olisi uskonut. Hähää.
Mitään tietoa Norpan pojasta?
Osaako kukaan sanoa mikä on tämän hetkinen Ekoportin tilanne? Hakivat alkuvuodesta uutta laitosmiestä ja kirjoitusten perusteella ilmeisesti pitäis olla jo kaatunut...
Ekoport elää ja voi hyvin, nyt kun laitosjohtajakin vaihtui niin firmalla menee kuulemma paremmin kuin koskaan
Onko Kuutti the Great syösty valtaistuimeltaan?
Hänhän on sentään keksinyt koko toimialan prosesseineen.
Tämä on väärin!
No molo molo taas!
Ei kullinpäänpuhistajalle olis jottain paikkaa avoinna. On mulla neitsyellä vuosien kokemus alalta. Tullee "päät" kuntoon ja kirkkaks meikäpoitsun käsissä. Samalla työntekijät ja miksei pomokin rentoutuisivat. Tulis kustannussäästöä!
kyllä on tosi omituinen ketju ? Liekö potkut saaneita entisiä työntekijöitä, jotka vuodesta toiseen purkavat täällä katkeruuttaan, kaikesta, taisi olla tärkeäkin työpaikka kun noin harmittaa. Tuttuja ollut töissä firmassa ja kaikki oli hyvin. Paljon on itsestä elämä kiinni, miten asiansa hoitaa. Kaikin puolin. netissä ei myöskään saa sanoa enää ihan mitä tahansa, joten ihmettelen kyllä. Mutta katkeruuttahan tämä taitaa vain olla ?
Ei katkeruutta vaan iloa, että ei tarvitse olla ekoportissa tuunissa. Ei työntekijöitä miten tahansa kohdella.
Ota selvää mitä työnlainsäädäntö sanoo! Vai onko pomoilla oikeus nykyään käyttää väkivaltaa?
Suuri suruviesti on saapunut tiedoksemme Ekoporttiin ,entinen laitosjohtaja "bisnesmies" T.K on poistunut joukostamme oman käden kautta.Ekoport oy lahjoittaa öljyllä palavia hautakynttilöitä T.K:n muistoksi.
R.I.P
Kuka jatkaisi Ekoportin kansanperinnettä eli "pimeän öljyn myyntiä" olisi nimittäin tarvetta omalle kasvihuoneelleni että saisi lämmityskustannukset alemmaksi.Olen kuullut huhujen perusteella että Ekoport olisi oivallinen paikka,josta saisi edulliseen hintaan ns."pimeitä nuppi kuormia" onkohan kenelläkään tarkempaa tietoa,maksan hyvin vinkistä ,kenen kautta voisi saada ks.sopimuksen tehtyä.
Ystävällisin terveisin Taimi Lieto
Ei kai T.K. ole oikeasti heittänyt lusikkaa nurkkaan?
Ei se kuollut ole. Täällä katkera entinen työntekijä vain kirjottelee. Ettei vain olisi yksi muuan J:llä alkava sukunimi kuka tänne kirjoittelee?
Kyllä sukunimeni alkaa edelleenkin N:llä
Onko ekoport oikeasti mukava työpaikka?
Palkat ym asiat kunnossa?
Hienoa jos näin on.
Tietäjä K on ilmeisesti joku rahoittajista? Guggenheim-mies?
Lopettakaa T.K :n mustamaalaaminen ja heti,hänestä on tullut kunnon kansalainen,tullut uskoon ja poliittisesti aktiivinen sekä uusimman tiedon mukaan aikaa osallistua PRIDE kulkueeseen tänä vuonna.
Kyl maar ekoportti ny on parempi. Norpan pojan aikana se oll kauhujen linna. Ei siit voi huonommaks mennä, elleivät Henkka ja poijjaat ole jatkanut norpan työkulttuuria ja johtamisaatetta - työntekijöitä kohtaan saa olla epäasiallinen ja nimitellä, valehdella niin paljon kuin sielu sietää ja pienemmästäkin mokasta saat kuulla mutta ei positiivista sanaa ja niin pois päin.
Norpan poikahan sen puljun kehitti, ja nyt muut vetää fyrkat hänen keksinnöllään. Kai siellä naisia on jo töissä. Vai onks tosimiesten paikka edelleen?
Ekoport Oy:n jätedieseltehdas meni Forssassa pahasti reisille.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11095877
Panivatteen vorssassa pelit soimaa-aika äijii
Älykkyysosamäärä ei ole näiden tekstien kirjoittajilla kovinkaan korkealla. Katkeruus ja harmitus sen sijaan näyttää olevan. Onneksi kaikkea ei voi kuitenkaan kirjoitella nettiinkään, joten varmasti pojat tietävät mitä tekevät. Jos ei harmittaisi yhtään ei tälläistä kahelitekstiä tarvitsisi kirjoittaakaa. Hankkikaa elämä !Se ei ole varmaan täällä ?
ps. happamia sanoi kettu pihlajanmarjoista...
Onneksi elämää on Ekoportin ulkopuolellakin. Älykkyytemme ei ole korkealla mutta on sen verran korkealla, että emme ole ekopotin työntekijöitä.
HARMITTAISI JOS OLISIN EKOPEEVELIN LEIVISSÄ!
ainakin muutama sieltä joutui lähtemään ihan omaa syytään. Usein silloin tulee katkeruuttaan purettua. Mahtaako olla ihan laillista tämä nimillä firmaa haukkuminen ? Kertoo kyllä enemmän kirjoittajista kuin firmasta. Hyvä kai että on töitä ? Laiskoilla ei ole missään hyvä olla. Vanha totuus.
Vai omaa syytään... Se onkin tosi ahkeruutta ja fiksua sietää epäasiallista kohtelua. Työnlainsäädäntöä luulisi noudatettavan myös ekoportissa. Esim. nykyinen vastaava totteli kiltisti Kuutin poikaa, vaikka tämä olisi pyytänyt ahteriaan pyyhkimään. Olen vähän duunari, joo.
hienoa johtamiskulttuuria, otetaan vaikka suihin jos "ylempiarvoinen" pyytää..
hieno perseennuolennan ja mielistelyn kulttuuri.
no jos oli kerran noin kamala työpaikka olisit valittanut työsuojeluun. Hassulta tuntuu että täällä sivuilla on aikaa jauhaa samaa laulua vuodesta toiseen. Luulisi sitten olevan iloinen kun pääsi pois sieltä jos kaikki oli huonosti. Olen kuullut myös työtekijöistä jotka saivat lähteä ja ihan todellakin oman huonon käytöksen takia. Mutta mitäpä menneistä, itse ihmettelen aikuisten ihmisten käytöstä marista netissä joka asiasta, ja pyöritellä vaikka peukaloitaan koneen edessä ...
Ei tietenkään, huonoa johtamista ei ole olemassa idioottien suomessa.
Kun on niin tyhmä, että ei ymmärrä mikä on työelämässä hyvää / huonoa, niin ei tietenkään osaa muodostaa käsitystä paremmasta.
Mielistely ja muu perseily jatkukoon.
Todellakin olen iloinen... Minähän lähdin sieltä ihan itse - en saanut potkuja. Kuutti orjineen sai maistaa omaa lääkettään. Kuutti soitteli perään. Mikä itse olet olevinas. Ookko ikinä kuullut, että on olemassa muitakin firmoja. Voi jopa perustaa oman yrityksen. Taidat olla vähän tyhmä.
Ihmettelen vaan miksi täällä vuodesta toiseen julkisesti mollataan firmaa jos itse ollaan sieltä tyytyväisenä pois lähdetty ? Tiedän ainakin pari tyyppiä jotka rutsisivat joka asiasta, toimivat ohjeiden vastaisesti ja saivat lähteä. Toki on varmasti niitäkin jotka lähtivät itse. Ota huomioon että joku voi viihtyä paikassa missä itse et viihdy. Täällä rutisevat varmasti törkeimmin ja lapsellisemmin ne jotka ovat juuri niitä jotka saivat potkut ja varmasti myös seuraavastakin työpaikasta. KUn työaika menee vaikka tupakanpoltteluun tai johonkin muuhun, ja kaikki on liian raskasta...
No ei siellä kukaan viihtynyt. Kuka siellä olis viihtynnä jos ei muuta kuin negatiivista kommentia saa joka asiasta. Työsopimustakaan ei tehtynnä. Kuutin poika ja henkku siellä rikkoivat työlainsäädäntöä enemmän kuin laki salli perhana.
Niin ja ei siellä nykyään konneet käy. Meni helkkari nurin ja persnettoa!
Pomo on "aina oikeessa"
Johtamistapa on uhkailu, pelottelu ja vittuilu.
Suomalaista arvojohtamista parhaimmillaan, pomoilla joku vitun napoleon kompleksi.
Täydellistä perseilyä, suomalainen johtaminen, huh huh
No juu... on... Kaho ku tehras meni nurin perin vaikka piti olla Suomen ykköstykki ja kivijalka taloudelle. Eli ei kannata hakea vaikka mieli tekis Pavea ;))
No jos kuutin pulju on konkassa, niin sittehän meitä ekomiehiä on paljon bingossa hahahahah! Ep pitäis haukkua työttömiä kun kohta on ite. Se parhaiten joka viimeks vai miten se oli hahahahah.
R.I.P T.Kuutti,menehtynyt Hirvensalon tulipaloss eilen.
Ilmankos oli rasvan käryä ilmassa hirvensalossa, piti nostaa mersun katto ylös.
Yllätys,yllätys Pansiossa pilssivesien käsittely jatkuu,Savaterra niminen firma....... Kukas onkaan projektipäällikkönä? T.Kuutti....
Onks varmaa tietoa? Haen heti sludgemieheks mut vain jos Kuutti on pomona.
On se totta. Kuutti forever! http://www.savaterra.fi/fi/yhteystiedot/
Ja Ja mä ringa heti taisto ja tilaa nuppikuorma maan paras pimee öljy..
Kuluttajat saa nautia halpa tomaatti också kurkku
Täältä saramäen tyrmästä vapautuisi pari reipasta työmiestä...kaljuja, lihavia ja pitävät
helvetin kovaa ääntä..Olen kuullut että delete ja savaterra ei tarkista työntekiöiden
taustoja?
Muuten hyviä, muuta hikoilevat jo pienestä hommasta ja koko ajan kebabbia vinkumassa!!!!
Outo asia tässä on , että tyrmässä huusivat koko ajan jotain "Marttia" sekä
"nuppikuormaa"?
Sludgea joulua ja sepaattori uutta vuotta! Toivottaapi koko Kuutin väki, väää''ääki. Tip, tip, tap, öljyt sammuu ja nukkuu koko gängi, vaikka olis vielä seprun pesu
joutusin menemään yks päivä siitä ohi..planeetan tärkein henkilö puhui puhelimessa ja
käveli ympäri pihaa...mahtaa vituttaa kun ei ole ketään ketä komentelisi...pelkä haiseva
varasto jäljellä..projektipäällikkö hah hah !!!
Sepru vetoa niin planeetan tärkein henkilö pitää Trumppia nerona ko ei oo kommunisti eikä homo!
Taisto Norppa nähty Turussa homobaarissa uuden Thaimaalaisen transvesiitti pojan kaa...
Viestisi loukkaa norppien kunniaa.
Tänne haetaan taas töihin. Onks tietoa nykymenosta? Kuka nykyään johtaa Pansion pilssitehdasta?
Onko Savaterran aikana kaikki muuttunut, kun on osa isompaa yritystä
Hyvä paikka nykyään,Kuuttia ei meinaa tunnistaa enään ,peruukki päässä ja nahkahousut jalassa,homot ja kommunistit nykyään tervetulleita.
Kyl maar täytyy Paavon kanssa hakea, niin päästään taas kunnon hommiin tyhjentämään seprukuonaa. Vai homostelu on sallittu ja taistelulaulujen hoilaaminen - Kuutti on sitten tärähtänyt lopullisesti...
Voisin hakea töihin
Tänne palkataan vain homoja ja kommunisteja nykyään.
Terveisin
Ylipäällikkö Kuutti
Me toomaaati ja kurkkuu kasvattjaa ollaan hyvi hyvi pettyny savaterraaan,,valvontaa on kiritettyy enää ei saada halpä öljy kasvitarhaan korppoo..me puolihurri mycket pettyny..ei ole helpoo olla isakson...jos vaikka edes 20l kanisterii
Täistö Göötti joutunut oikeuteen,viimeisen tiedon mukaan sikoihin sekaantumisista.Täistö Göötin paikka nyt vapaana haettavaksi,tervetuloa firmaan.
Taitaa olla nimimerkki T.Sutiseva katkera ent.työntekijä,mene bingoon kasvamaan poju!.
Nykyisiä työntekijöitä ei taida ollakaan. Kaik on iha entisiä - ja mielellään!
Suruksemme olemme saaneet kuulla ,että Taisto Kuutti on kuollut liikalihavuuteen johtaneesta ylensyömisestä,tämä paskalle haiseva läskikasa tukehtui 1.5kg kebabbiin,lämmöllä muistamme paskalle haisevaa,öljyä varastelevaa Taisto Kuuttia. R.I.P
Kuinka mahtaa Taiston pimeät puuhat sujua Savaterralla? Onko kukaan nähnyt Tolvasen nuppeja
pihalla lastaamassa...
Pojaat kerran laski, että yli 200000 e kähmi Ekoportilta...Houkutus lienee suuri.
Meinaan vaan, kun kasvihuonella alkaa paras sesonki nyt..
Onko Pansiossa toimintaa ,pitäisi muutama nupillen saatava sitä Öljyä,ystävällisin terveisin
M & M Tolvanen Oy
Ekoportin entiset työntekijät kokoontuu Cantina Piratessa 23.8.2019 klo 13:00
Ohjelmassa pizzan ja kebabin syöntiä sekä muistelu käynti tehtaalla.
Sään salliessa otamme aurinkoa katolla , laskemme sludgea pihalle, öljyisiä vesiä viemäriin,pesemme sepeä, ja ennen kaikkea muistelemme kuinka helppoa oli kuuttia kusettaa.
Missä on Cantina Pirate? Muuten kai homostelu ja punalipun heiluttelu kuuluu ohjelmaa? Muuten en tuu paikalle. Haluan myös pestä yhden suodattimen Paven kanssa. Joku saa sitten pistää kannen kiinni.
Terveisin Ekomies viimeiseen hengen vetoon
Tolvanen ja kesäpojat ilmoittautuneet.
PS. Saahan alueella edelleenkin polttaa ja tumpata jätevesisäiliöön?
Terv. Sutinamies
Tarkoituksena on myös juhlistaa SUUREN ÖLJYVUODON 10 V JUHLAA!
On ihan normaalia käyttää 200000 L säiliössä vanhaa kumiletkua linjastossa jossa
paskanen jäteöljy kiertää...Lapsikin sen tajuaa kuinka vaarallinen se on..
Älkää nyt vanhoja pahalla muistako,ottakaa yhteyttä niin keskustellaan.
Pansion pilssivesien ja
-öljyjen käsittelylaitos
Projektipäällikkö Taisto Kuutti
Puh. 358 50 338 9833
[email protected]
Olin aikoinani töissä muutaman kuukauden töissä ekoportilla, kaikki me olemme omalaatuisia ihmisiä, palkka olis voinut olla parempi mutten valita, ihan sulassa sovussa lähdin pois, koska sain laivasta Jobin. Ihmetyttää todella taiston haukkuminen. No olen aina tullut ihmisten kanssa toimeen.
No Taistoa en koskaan tavannut ja hyvä niin. En siis ollut tuolla töissä. Joskus soitin kyseiselle herralle kysyäkseni prosessin toiminnasta ja voinko tulla käymään, kun samalla alalla töissä. Herra haukkui puhelimessa pystyyn ja sanoi, että mun on parempi katsoa kesäistä aurinkoa ja antaa amattilaisten hoitaa asiat. Kuulemma en tiedä mistään mitään ja en saa tulla käymään. Ihan kahjo äijä. Annoin asian olla, mutta meinasin ottaa toimitusjohtajaan yhteyttä ja kertoa, minkälaisen vastaanoton sain. Tollaisia henkilöitä ei kenenkään pitäisi palkata. Melkein tekisi mieli ottaa Kuuttiin taas yhteyttä ja kysyä, onko lääkitys nyt paremmin kohdillaan viime kertaan verrattuna.
Ollako Taisto vielä johtaja? Me halu sijoittaa massor av pengar.
Stigu ja kompisar
Tää on kyllä Suomi24 hauskin ketju. Vieläkö seprut jytää?
Nå jåå. sepruja on mukava purkaa, pestä ja koota. Sitku pistää pelin käyntiin, ni avot sano kommunisti. Tållaset 14 vuotta sitten olin hommissa siellä. Työsopimusta ei siellä kirjoitettu ollenkaan. Palkka oli myös sama, oli päivä tai yö, arki tai pyhä... Erikoisin mesta jossa olen duunaillut...
Ekomies olen ja ylpeä siitä... Ei siellä kaikki kestä
Tosi ekomies hahahahahah häpeä
Vammasta touhua, mutta ei kait sitä Pansiossa ymmärretä.
Kuulostaa apinan paikalta.
Olisko ekopojalle kesäduunia? Voisin kesätonnilla huoltaa sepruja ja laskee sludgee. Sopu diili. En o homo tai kommunisti, men jag pratar svenska mycket väl. T. Börje Petterson från Åland
Sinne vaan niin kuin simo hilloon
Koko Pansio ja Perno haisee helvetin pahalle.
Kävin alueella ja haju on lähtöisin Savaterralta.
Teen valituksen ympäristölautakuntaan.
Todennäköisesti alueella puuhataan jotain laitonta.
Tämän ketjun perusteella on aikaisemminkin ollut villiä menoa.
Erikoinen ketju Onks firmaa edes enää?
On mut kuuluu savaterraan: https://savaterra.fi/jateoljyjen-puhdistus-ja-kierratys/
Sama ukko puikoissa eli Kuutti
Olen kuullut että kyseinen Herra täyttää tänä vuonna 65
Mahtaako malttaa jäädä eläkkeelle?
Eläkkeellä kun on vaikeaa harrastaa kähmintää ja välistävetoa!!
Kuutti syönyt liikaa papusoppaa?
https://opaskartta.turku.fi/eFeedback/fi/View/333199
Mukava että vanha Taisto jaksaa vielä. Onkohan yhtä kamala ihmisenä vieläkin.
Voi tätä onnen ja ilon päivää! Tänä iltana lähtee hakemus, jos viimeinkin pääsisi OIKEISIIN töihin mukavien työkavereiden kanssa. Ja just ja! Tuolla ei homot ja kommunistit pärjää. Menkää pojat bingoon!
https://rekrytointi.com/avoimet-tyopaikat/savaterra-oy/kierratysoljyn-valmistaja/2048318/
Hah! Myöhästyin vähän. Kukakohan hyväuskoinen palkattiin? Saattaa tulla katumapäälle jos pomolla on samat elkeet ja käytös kuin aiemmin. Ei helkkari! Menen mihin vaan muualle mutta en tuonne hahahahah Onneks olen homo ja kommunisti, niin ei ole edes mahiksia tuonne
Taistoa täytyy varoittaa!!!
Kyseessä on ilmiselvä kommunistien salajuoni. saada oma vehkeili'ä/ kähmiä
Kunnia arvoiseen tehtaaseen,,,,,omaa varmaan myös taipumuksia säiliön
takana tapahtuvaan homosteluun!!
Haku näemmä taas päällä.
Haen kunhan vapusta olen selvinnyt
Taistolle työkaveriksi:
https://tyomarkkinatori.fi/henkiloasiakkaat/avoimet-tyopaikat/dddedae3-2edc-41af-b5ea-aa8970cf24bd/fi
Pienimuotoisten vikatilanteiden korjaus... hah En hae vaikka orpo käskis
Jaa jaa, taas on kevät ja uusi kasvukausi koitanut kasvihuoneille!!
Mahtaa kiusaus olla kova , lähettää pikku nuppikuormaa vaikka Isaksonille...
Aina voi tyhmille lappalaisille omistajille selitellä, että oli korkea vesi% ja
piti ajaa takaisin ajosäiliöön
NUNNUKA NUNNUKA LAILAA LAILA LÖI LEILAA ja LEILA LÖI LAILAA
Kai tota Savaterran pikkujouluissa hoilataan..EDES YKSI 16 NUPPI..
EI KAI KUKAAN HUOMAA??