Heti asiaan: Scenic II:ssa on oven ulkopuolisen kahvan alla pienet mustat muovinpalaset, mitä ne ovat (anturit hf -avainkortille?) ja ennenkaikkea miten ne lähtevät irti? Omassa autossa ne ovat hieman irti ja kuskin ovessa oleva pääsee liikkumaan sen verran että siitä kuuluu ikävää kilinää.
Jos niitä ei saa irti niin pitää tehdä pieni tiivistys silikonilla tms. mutta parhaiten onnistuisi jos nuo saisi käytettyä irti.
Kiitos!
II Scenic, oven kahvan muoviläpyskät
Sceenikko
2
1585
Vastaukset
- ***********''
Jos on hf-kortit niin paikalla on optisetanturit. Jos ei niin ne on vaan pelkät muovitulpat. Tulpan ylä ja alareunassa on pieni muovinen kynsi. Saa irti kun varovasti pikku ruuvarilla tai vastaavalla kampeaa. Ja voi tosiaan alkaa pitämään kettumaista ääntä.
- Sceenikko
Kiitos tiedosta! Nyt on tämä sivuääni poissa, seuraavaa odotellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223017- 392617
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381473- 841350
- 631241
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124893- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi28656Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621