webbinen.net

surkea

Tiedoksi kaikille nettisivua harkitseville. Webbinen.net tarjoaa nettisivujen teko palvelua, mutta ainakin minun tapauksessani asiakaspalvelu oli harvinaisen törkeää ja ammattitaito hakusessa. Valitkaa joku muu mielummin tai kokeilkaa onneanne.

5

1852

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • örk

      Mulla on ainakin noista domain-jutuista vaan positiivisia kokemuksia, on kolmet sivustot webbisellä ja homma on toiminut kaikin puolin loistavasti.

    • P-V

      Webbinen teki tutulleni sivut aiemmin tänä vuonna joten tilasin sivuston myös omalle yritykselleni. Ainakin minun tapauksessani kaikki pelasi hyvin ja olin sivustoon enemmän kuin tyytyväinen, varsinkin kun pulitin siitä 70 % vähemmän kuin kilpailevat tarjoukset.

    • jONE.

      palvelu pelasi sunnuntainakin ja kytkivät tilaamani domainin toimintaan AAA

    • Naputtaja

      Ihmetyttää sinun viestisi epäpätevästä palvelusta webbiseltä. Olen ollut heidän asiakkaansa alkuajoista asti ja kun olen hakannut näitä näppäimiä jo liki 30vuotta itsekin ja kaikenlaisia palveluita tarvinneena myös kaikenlaisiin tarjoajiin törmännyt. Homma on heidän osaltaan toiminut aina vähintään hyvin -yleensä käsittämättömän loistavasti. Otetaan vaikka vertailuun isot palveluntarjoajat, yhteyden otto kestää surkeimmillaan 1-2vrk tai vastausta ei tule koskaan. Webbiseltä sen saa kiireessä puhelinsoitolla miltei mihin aikaan vaan vuorokaudessa. Verkkosivujen tekemisen osalta en ole heidän palvelujaan koskaan käyttänyt joten en siihen sano jäävinä mitään, mutta kun koko muu osaalue toimiii loistavasti niin olen ihmeissäni sinun ongelmista. Omakohtaisesti olen joskus törmännyt sihen etteivät asiakkaani aina tiedä mitä he sivuiltaan haluavat ja siitä saattaa syntyä joskus väärinkäsityksiä, kun hinta ja toiminnot halutaan pitää pienenä, mutta sitten halutaankin lisää ja lisää, joka saattaa muuttaa koko konseptia ja sen muotoilua täysin toisen kaltaiseksi mistä aluksi ollaan sovittu, mutta eivät ne ole koskaan ollut ylitsepääsemättömiä asioita.

      • Jouko R.

        Itselläni toiminut ihan ok. Löysin muistaakseni http://www.webhotellivertailu2.fi tai jostain muusta vertailusta, ei voi muistaa. Mutta kuitenkin hyvä asiakaspalvelu, uptime ollut ok, ei sen kummempia ongelmia. Voin suositella :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1780
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1322
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      44
      1257
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1000
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      173
      856
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      800
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      742
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      713
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      646
    Aihe