Onko kellään tietoa että onko lentokentällä mitään säilytyslokeroita minne voisi jättää esim talvitakin säilytykseen? Ei tekisi mieli ottaa matkalaukkuun yhtään ylimääräistä kannettavaa eikä ihan kesävaatteissa kuitenkaan pääse kotoa kentälle.... Vinkkejä!
vaatesäilytys kentällä....
9
4779
Vastaukset
- reissuperhe
lentokentällä on sellainen palvelutiski, jonne voi jättää vaatteita ym tavaraa säilytykseen matkan ajaksi. Sieltä annetaan lippu ihan kuin narikassa, jota vastaan sitten lunastatte tavaranne kun tulette pois. Hintaa säilytykselle en muista.
- takaisin
samassa kerroksessa mistä taksit lähtevät.mutta se oli aika kallis.olisiko ollut 30 e takki 2viikkoa?jotain sellaista..
- en tajua
ottaa se talvitakki mukaan..et siis pääse kentälle pelkällä esim. pitkähihaisella fleece pusakalla?...Sitä voi tarvita myös lennolla ja perilläkin.
Tulet ilmeisesti Hkiin junalla tai linja-autolla mutta ei välttämättä matkalle tarvita mitään palttuuta.- JKL
Lentoasema palvelee lähinnä vain hesalaisia.
Jos Jyväskylästä lähtee keskellä talvea etelään ei tiedä millainen sää on Suomessa ja kun kone lähtee klo 4:45, tuskin mikään vaatesäilytys on edes auki.
Niin ja miten Vantaalle yleensä pääsee klo 4:45 lähtevälle koneelle?? Viimeinen juna tulee 0.36, bussi 0:00 ja sitä rataa.
Hotelliinko muutamaksi tunniksi?
- tiedot tuolta
- arska
hinnasto kirjoitti:
no johan on suolaiset hinnat mutta se olikin arvattavissa...
eli tehdään kuten ylempänä ehdotettiin että esim fleece takissa matkaan, ennemmin vaikka vähän palelen sen mitä ulkona joutuu olemaan täällä suomen päässä, kyllä siellä perillä sitten sulaa! kiitos vastauksistanne!
- pona
Kyllä siellä säilytyspalvelu löytyy, mut on kyllä pirun kallista! Jos mahdollista ota kamat vaan koneeseen mukaan tai jätä kaverille(jos mahdollista).
- .. jos mahdollista;-)
Käy siel semmosten kelien aikaan, et voi käydä viel kesäkuteis. Sortseil jne....
Tois kesänä mul ei ollut pitkiä housuja mukana ollenkaan.
Ystävällisin terveisin
Kusti
Jk. Köyhäl pitää välil säästää kaikest;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439708Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.835062"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594337Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1382877Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1372679Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1762509Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait261885- 201657
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.361550Älä nyt ainakaan pelkää
että enää yritän lähelle. Kyllähän toisen rajoja on kunnioitettava. Olen ymmärtänyt täysin, että en kiinnosta sillä tava72990