Tietäisikö kukaan tai olisiko kokemuksia kaikenlaisesta kalastusmahdollisuudesta
esim. Phan Thietissä mihin menemme helmikuussa.
Erilaiset kalastuskokemukset kiinnostavat.
Onko paikallisilla retkiä tai ottavatko mukaan
omille kalareissuilleen?
kireitä siimoja?
5
891
Vastaukset
- TiVa
Kiinnostaa minuakin. Sorry perhonainen, että sotkeennun kyselyysi, mutta itse olen menossa maaliskuussa Nha Trangiin ja kalastusmahdollisuudet sillä kiinnostavat minua. Elikkäs jos joku jotain tietäs, niin mielenkiinnolla lukisin.
- vietcongi
on miljoona kalastuspaattia, lähtevät yöksi merelle. Järjestä itsesi sellaiselle, on varmasti mielenkiintoinen reissu.
- Fishmanni
Juu kalaretkille pääsee vanhoilla puualuksilla maksettiin päiväst noin 10 euroo henkilö paatis saatiin kalavehkeet lainaks ja hieman olutta ja naposteltavaa.. hieman tuli kalaakin. Onnea retkelle.
- perhonainen
Kiva kuulla! Saa ens kesää varten "löysät" pois
kun on nuo pilkkikelitkin vähän niin ja näin.
Varmaan mieluisa kokemus.Ei taida omia perhoja
tarvita..
- Nautiskelija
Eli kannattaako ottaa oma virveli/vieheet mukaan.
Tuleekohan kalaa heittelemällä vai tarvitseeko välttämättä veneen. Onko kokemuksia/oletteko nähneet paikallisen kalastelevan rannalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276