annika eläin ystävä 5 v.

Annikan mummu

Moikka! Ootteko joku ollut Ilolan maatilamatkailu tilalla, mainoksen mukaan olisi mukava paikka lapsen kanssa ,joka on eläin melkein itsekki. Se on Valkeekoskella. Kerro kokemuksista jos tunnet paikan.

4

1325

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sopiva paikka

      mut ihmisille ei ..

      • Paikkakuntalainen84

        No siis.
        Oon työskennelly paikallisessa matkatoimistossa harjottelijana ja tuli kuultua ko. paikasta vähän sitä sun tätä.. Esim. ruoasta saanu joku/muutama ryhmä myrkytyksen ja siellä on keittiön puolella tosi likasta.
        Sitten ne elukat.. niistä voin jo sanoo omaakin kokemusta koska näin siellä kerran kaneja, jotka oli laitettu keskelle pihaa kerroshäkkeihin ja paahtu sit siinä helteessä. Vesi loppu ja ihan paniikissa söivät kaikki tuoreet ruohot mitä tungettiin sinne lasten kanssa.
        Pitävät koiriaankin pihalla (kettingillä koirankopissa kiinni) vaikka ois 30 astetta pakkasta ja koiraressukka ihan jäässä ja kurassa!

        Omistaja (Ilolan emäntä siis) kehuu ihan ylihienosti paikkaansa ja tuputtaa mainoksia ympäriinsä, mutta tosiasia on, että paikka repsottaa. On hienolla paikalla ja potentiaalia ois vaikka mihin, mutta kun omistajat vaan pyrkii saamaan rahaa asiakkailta ja sompailee sit siinä niin en suosittele.


    • Yhden yön kävijä

      Olen ollut yhden yön Ilolassa ja se jäi varmasti myös viimeiseksi,enkä suosittele paikkaa kenellekään.
      Päällisin puolin mahtavat puitteet,mutta todella epäsiisti paikka.Vuodevaatteet kuin jostakin viime vuosisadalta ja kaikki paikat siivoamatta,pölyä ja hämähäkin verkkoja niin paljon,että astmaatikko ainakin olisi tukehtunut,kun tavallistakin kulkijaa alkoi ahdistaa. Astiat ruokapöydässä niin harmaita,että ruokahalu katosi aika äkkiä. Kahvipannukin päältä paksun "möhnän" peitossa.
      Harvoin nykyaikana löytää noin sotkuista majapaikkaa matkanvarrella Suomessa. En varmasti mene uudelleen ja laitan kyllä tietoa tuttavapiirissä eteenpäin,että kaikki tietävät pysyä poissa.Kauhea paikka!

    • EI MAISTUNUT!

      Olen kerran poikennut Ilolan Maatilamatkailussa ohimennen ja oli kyllä kuvottavan epäsiisti paikka,ei kyllä tehnyt mieli syödä siellä vaikka piti.Kannattas panostaa enemmän hygieeniaan ja siisteyteen,en voi suositella.Yök!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1762
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      110
      783
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      674
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      638
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      52
      601
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      20
      590
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      556
    Aihe