Elikkä iPod Touch:ini Wi-Fi ei toimi. Kun valitsee verkon, naputtaa oikean salasanan ja näppää "liity", Touch yrittää liittyä mutta herjaa vähän ajan päästä: "Verkkoon "xxxx" ei voida liittyä". Sama juttu myös salasanasuojattomien verkkojen kanssa. Kone on täysin tehtaan asetuksissa, elikkä en ole sen enempää sorkkinut asetuksia kuin varmistanut Wi-Fi:n olevan päällä. Mitä asialle voisi tehdä että saisin Wi-Fi:n toimimaan?
iPod Touchin Wi-Fi EI TOIMI!
3
781
Vastaukset
mistä sen ns. salasanan saa????
- Clark Kent
Olisiko näistä linkeistä apua :
iPod touch: Laitteiston vianmääritys
http://support.apple.com/kb/TS2771?viewlocale=fi_FI
iPhone ja iPod touch: Wi-Fi-verkkojen ja -yhteyksien vianmääritys
http://support.apple.com/kb/ts1398?viewlocale=fi_FI&locale=fi_FI
http://www.hopeinenomena.net/search.php?keywords= iPod Touch wifi&terms=all&author=&fid[]=71&sc=1&sf=msgonly&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Etsi
http://www.hopeinenomena.net/search.php
Tekninen tuki
Teknisen tuen vaihtoehdot
Applen tukisivustolta löytyy nopeasti vastauksia sekä tuotteiden oppitunteja, itseopiskeluoppaita, käyttäjien keskusteluita, käyttöoppaita ja syvällisiä teknisiä artikkeleita.
Teknistä puhelintukea saat numerosta 0800 961 62 ma - pe 9.00 - 20.45. Jos tuotteen 90 päivän ilmainen takuutuki on voimassa tai jos tuotteelle on hankittu AppleCare Protection Plan -palvelusopimus, tuki on maksutonta. Muutoin voit ostaa tukea tapauskohtaisesti.
Saat teknistä tukea ja laitteistohuoltoa Applen valtuuttamassa huoltoliikkeessä. - gogolongo
Saattaa johtua ihan siitä, että teijän wifi yhteys on liian heikko. Kokeile yhdistää ihan tukiaseman vieressä.
Toimiiko muut koneet sitten hyvin (langattomassa) verkossa?
Ja ainahan voit palauttaa sen ipodin alkuperäsen ohjelmiston iTunesista ja jos silloinkaan ei toimi ni aika varmasti se vika tosiaan on ihan teijän reitittimessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod336594- 356043
- 293334
- 452790
- 342614
- 152308
- 372158
- 162006
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons401849En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191767