NYT RIITTI SAATANA

Yli 30 vuotta fanina

Ei tässä mihinkään Turkulaiseen paniikkiin aihetta ole, mutta minulle riitti. Minua ei enää hallilla nähdä. Hautamaa esiin ja kertomaan mikä mättää, tai muuttakoot vaikka Calgaryyn. Minulla on maksavana fanina oikeus vaatia parempaa. Tässä mistään mestaruuksista edes haaveilla, mutta joukkueesta jonka voi ottaa tosissaan, kun puhutaan top6 joukkueista.

6

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olisi se kiva välillä

      jos ipa menestyisikin, edes jotenkin. toki kausi on vasta alulla, mutta taitaa olla aika jo nyt satsata ensi kauteen, tai siis olisi, jos niin tehtäisiin.

      • p.a saari

        Fani ei joukueta jätä
        se on hyvä ettet tuu enää hallille.


      • minä olen
        p.a saari kirjoitti:

        Fani ei joukueta jätä
        se on hyvä ettet tuu enää hallille.

        ja hyvä se onkin, säästän nekin rahat johonkin hyödylliseen..ilmaiseksi voin kattella vaikka ruohon kasvamista, eikä vituta kuten ipan pelissä.


      • Juuri näin
        p.a saari kirjoitti:

        Fani ei joukueta jätä
        se on hyvä ettet tuu enää hallille.

        pelit alkaa keväällä, nyt vaan paikka kympin sakkiin. säälipleijareissa kaatuu lukko, kuten on tapana ollut, sen jälkeen kaiken runkosarjaan panostanut jyppi ja sitten ollaankin jo välierissä.


    • n.20v seurannut

      Olen kanssasi taysin samaa mielta. Tosin talla hetkella luulen etta se on Hautamaa se ketjun heikoin lenkki. Se etta on joskus ollut lahjakas lupaus ja vain lupaus, ei tarkoita etta menestyisi jaakiekon muilla osa-alueilla. Menestysta on turha odottaa jollei koko organisaatio ole kunnossa.

      On kasittamatonta etta vuodesta toiseen rammitaan samassa suossa ja taistellaan samoista sijoista ja ne ovat siina maksimissaan 8 sijan paikkeilla.

      Surullista!

    • hämäläiset

      HERÄÄ !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      32
      3857
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      143
      1619
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1491
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      75
      1142
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1111
    6. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1061
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      1017
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      991
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      67
      950
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      925
    Aihe