itäisellä puolella olisi hyvä,ei kauhean kallis n.2-3 tähden,missä olisi hyvät a.ottomahdollisuudet altaalla ja hyvä allas,aurinko paistaisi altaalle koko pv.Onko mielihuonestohotelleja,lapsia on lähdössä 2 mukaan n.10 vuotiaat.Parveke olisi kiva myös jos olisi suht iso..
Kesällä Alanyaan
mkä h.hotelli..
92193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Syyslomalla oltiin Tjäreborgin Sun Garden Green Garden hotellissa. Hyvät altaat ja ranta lähellä. Paikallinen keskusta kävelymatkan päässä jossa hyvät ruokapaikat ja ostosmahdollisuuksiakin riittävästi. Keskustaan pääsi bussilla kätevästi.
olin siellä pari vuotta sitten ja täytyy sanoa että oli todella hyvä paikka. sopii etenkin lapsiperheille.
Olen käynyt paljon Alanyassa.Olen ollut 5-6 kertaa itäpuolella,kunnes vaihdoin länsipuolelle.
Kleopatran ranta aivan eriluokkaa ,kun itäpuolen ranta.Keskustaan kävelymatka,kaikki lähellä. Hotellina suosittelen Deturin Club Sidaria,jonka allasalue todella iso ja koko päivän aurinkoinen. Huoneet isot tilavat ja siistit. Ranta lähellä vain hetken kävely. Olen ks. hotellissa käynyt nyt kolmasti ja menen taatusti uudelleen.
Joo suosittelen tuota yllä olevaa Green Gardeniin verrattuna, koska sinulla on kaksi luultavasti uimisesta pitävää poikaa, jotka noin yleisesti ottaen ovat kai vilkkaita. Green Gardenissa on sikaliukkaat altaiden ympäristöt, siellä sattuu paljon kaatumisia. Ei ole kiva pelätä koko ajan ja muistuttaa, että "älä juokse, älä juokse, älä juokse".
Vois sielläkin olla vähän muutosvalmiutta, hotelli on muuten upea.
Keskusta on luonnollisesti vilkas ja sinänsä kiva, mutta ei sovi esim. meidän perheelle, koska emme harrasta shoppailua tai osta huviksemme krääsää tai jaksa väitellä jostain hinnoista lyhyen loman aikana tai jostain parin euron t-paidasta, joita saa samanlaisia täältä marketeista, kunhan poimii hyllystä.
pitäisi kaikkien vanhempien kieltää lapsiltaan.
On kyllä ihan vanhempien vika jos antavat lastensa juoksennella allasalueella, turha valittaa kaatumisista jos antaa juoksemiseen luvan. Eihän suomessakaan saa uimahalleissa juosta!
Muidenkin huomioon ottaminen olisi suotavaa jopa lapsiperheiltä. Itsekkin kahden lapsen äitinä tiedän että lapset ymmärtävät juoksemisen vaarallisuuden jos asia heille kunnolla selvitetään.
hei, aurinkomatkojen gumus on kiva hotelli lapsiperheille ja tietenkin muutenkin. siellä iso kiva piha-alue leikkiä ja pelata. rantaan lyhyt matka, huoneet kivat ja keskustaan pääsee hyvin bussilla. ja aurinko paistaa...
Ehdottoman samaa mieltä, Gümüs loistava valinta lapsiperheelle ja ihan kaikille! Suuri puutarha, jalkapallokenttä, uima-allas pienellä liukumäellä ja pieni leikkipaikka löytyy myös. Henkilökunta super-ihana ja hirveen hyvää ruokaa. Itse useasti siellä käyneenä voin suositella lämpimästi! Sinne vaan!!!
Bon abartiin. Hyvät altaat. Lähellä keskustaa. Pikku liikeitä lähikaduilla. Ja basaareille ei ole pitkä matka, jos niitä jaksaa katsella.Aurinko paistaa ihan aamusta iltaan.
Olimme myös BonApart huoneistohotellissa. Tykkäsin muusta, paitsi en ruuasta.(Olin täysihoidossa) Sillä broilerimäärällä varmaan opin jo lentämään koti-Suomeen saakka.
Salaatit ihän hyviä, kunhan meni heti syömään. Ei kylmäsäilytystä salaateilla eikä muilla ruuilla, joita Suomessa on opittu kylmässä säilyttämään.
Kun varoen söi, niin pärjäsi.