Mikä telkkku Lcd malli olisi kestävä ja hinnaltaan edullinen. Tuumat noin32. Saako ilman digiä kun kotona on erillinen laite jo??Entä saako vanhan mallisia kuvaputki vempaimia enää ... nehän kestää!!
Kiitos vastanneille! :)
MIKÄ KESTÄVÄ LCD TV edullisesti??
9
2061
Vastaukset
- fdsfass
Helpompi vastata mikä ei. Ei Toshibaa, Sonya eikä Philipsiä. Osta Samsung jos et pelaa tv:llä.
- ...
Samsung on juuri se merkki, jota jatkuvasti saa käyttää huollossa. Kysy keneltä tahansa, joka televisioita ammatikseen huoltaa tai lue käyttäjäkokemuksia nettifoorumeilta.
Sony, Panasonic ja Pioneer ovat luotettavia merkkejä, tosin jälkimmäiset valmistavat lähinnä plasmoja. - afsdfsaf
... kirjoitti:
Samsung on juuri se merkki, jota jatkuvasti saa käyttää huollossa. Kysy keneltä tahansa, joka televisioita ammatikseen huoltaa tai lue käyttäjäkokemuksia nettifoorumeilta.
Sony, Panasonic ja Pioneer ovat luotettavia merkkejä, tosin jälkimmäiset valmistavat lähinnä plasmoja.Käyppäs lukemassa dvdplaza:lta oikeita kokemuksia. Kyllä siellä tän hetken televisioista nimen omaan Sony loistaa huonolla laadullaan. Panasonicin plasmoissa on myös paljon vikoja. Panan plasmoja on syttynyt tuleenkin, itsestään.
- Kuukkeli2
Huh huh, EI EI EI Samsung!!!
- Jorkkaliini
Lg on tällä hetkellä ja aiemminkin pärjännyt suhteellisen hyvin. Ominaisuudet yleensä ok, kiskurihintoja ei pahemmin ole näkynyt, ja parin vuoden takuukin lämmittää mieltä.
- pelaaminen
Meinasin ostaa jälkikasvulle jonkun halvan (32LG2000 tai 3000) LCD-telkkarin. Pääasiassa käyttävät pleikkarin tai Wiin pelaamiseen. Toimiiko pelikäytössä vai tuleeko nykimistä, varjokuvia ym? Ei viitsisi tuota muutamaa satkuakaan tuhlata jos menee huonompaan suuntaan nykyisestä möhkäleestä.
- Jorkkaliini
pelaaminen kirjoitti:
Meinasin ostaa jälkikasvulle jonkun halvan (32LG2000 tai 3000) LCD-telkkarin. Pääasiassa käyttävät pleikkarin tai Wiin pelaamiseen. Toimiiko pelikäytössä vai tuleeko nykimistä, varjokuvia ym? Ei viitsisi tuota muutamaa satkuakaan tuhlata jos menee huonompaan suuntaan nykyisestä möhkäleestä.
Itselläni on käytössä 32lg3000 xbox 360:n kera, sopii pelikäyttöön enemmän kuin hyvin. Haamukuvia ja nykimistä ei ole näkynyt missään pelaamassani pelissä, ja niitä sentään löytyy pienehkö hyllyllinen.
- huyndaita
vajaat kaksivuotta ja telkku kaput. Verkkokauppa ei myyjänä ottanut mitään kantaa asiaan. Kehoitti vain kääntymään maahantuojan puoleen, joka on jo suomesta poistunut ja toimii tukholmassa ja ulkomaankielillä. tuli tavarasta kaatopaikka kamaa samoin tein. korjata ei kannata kun jo arvion tekeminen on sitä luokkaa että huhhuhuh
- ...
Kyllä television pari vuotta pitää kestää takuusta riippumatta, ja myyjä siitä on vastuussa eikä voi sinua maahantuojan puoleen käännyttää.
Jos olisit valittanut nettifoorumin sijasta kuluttajavirastoon, he olisivat hoitaneet asian verkkokaupan kanssa ja olisit saanut television huollettua/vaihdettua uuten ilman kuluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971100
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35624Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49500Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48492- 32480
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451- 34447
Dina on valittu virkaan Rovaniemelle
Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.25438