Osaisko joku kertoa, mistä saisi hinta-laatusuhteeltaan parhaat geelikynnet Tallinnan keskikaupungissa?
Geelikynnet Tallinnassa!?
tibi 1
768552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 65 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 76
Vanhimmat
... Olevisten kirkkoa vastapäätä vanhassa kaupungissa os. pikk 54 ja siellä Monika tekee edukkaasti todella nätit kynnet. Kuulemma myös paikallisten suosiossa.
Onko kuka viimeksi käynyt tässä paikassa? Kannattaako varata aika etukäteen? Onko normaali kauneushoitola vai...?
Tallinna täynnä edukkaita ja hyviä paikkoja!
Mutta mikä paras?
Nail Spa (lähellä Viru-keskusta). Viron suurin kynsiin erikoistunut salongi. Katso nettisivut (myös suomeksi).
Muutamaa eri paikkaa Tallinnassa kokeiltuani jäin em. Monikan kanta-asiakkaaksi. Hinta-laatusuhde paras kokeilemistani.
Hintaerot huimia Suomeen verrattuna!
Puoleen hintaan saa tallinnasta!
..ja allekin!
Muuttaako euro hintoja..?
Nousivatko hinnat eurojen myötä?
Eivät nousseet. Ainakin Monikalla ja parissa muussa paikassa näyttävät hinnat pysyneet ennallaan.
Sama kokemus minulla!
Kylläpä teki upeat kynnet Monika. Tosi tyytyväinen olen.
Hinnat näyttävät olevan ennallaan.
Hinta on sivuseikka, jos tavara miellyttää!
Nousivat ja lujaa!!
Eivät näytä nousseen..
Samat hinnat edelleen..
Tallinnan kallein paikka tais olla 1200 eek pari vuotta sitten.
Rahamies tai -nainen!?
Näin se taitaa mennä..
Mites muut kaupungit Virossa?
No Virossa naiset yleensäkin kiinnostuneita kauneudenhoidosta, joten kilpailua riittää..
Hinnat ja laatu tippuvat heti Tallinnan ulkopuolella!
Kyllä. Kulttuuriero Suomeen merkittävä.
Kyllä. Hyvää ei saa halvalla.
No, näinhän se on!
Vieläks nää on muodissa?
Juurikin näin!
80 km ja ero kuin yöllä ja päivällä..
Rupla taitaa muuttaa, jos Sipulit vyöryvät rajan yli!
Hinnat jopa laskeneet!
Mistä, osoitteesta, tämän, geelikynsien laittajan, Monikan löytää
Suomessakin parhaat kynsien tekijät ovat virolaisia.
Näin taitaa olla.
Taitaa olla kulttuurikysymys!?
Nimenomaan!
Mistä se voisi johtua?
Tää niin totta..
Osaisiko joku kertoa olisiko keskustan tuntumassa jotain paikkaa missä geelikynnet saisi ilman ajanvarausta?
Kannattaa kokeilla Biancoa (se, missä Monika tekee) ilman ajanvaraustakin. Pikk 54 ja vanha kaupunki.
Miks nää geelikynnet on niin suosittuja?
Geelikynnet on yksinkertaisesti paremmat kuin akryylikynnet.
Ja todella kauniit!
Totta!
Onko tietoa, tekeekö tämä Monika myös varpaisiin geelikäsittelyn?
Minä otan kynnet varmaankin jo heinäkuussa Suomessa, mutta ajattelin ne huollattaa elokussaa Tallinnan matkallani joten näistä vinkeistä on paljon apua! Kiitos kaikille. :) Nyt on vain vaikeus valita, mutta voi olla että kallistun tuon Monikan puoleen...
Mikä näiden geelikynsien huoltoväli on?
3-4 viikkoa!
Mitenkä kauan kestää teettää kynnet?
Mä kävin em. Monikalla laitattamassa aivan kertakaikkisen upeat geelikynnet viikolla 43. Reilun viikon pästä olen menossa huollattamaan eli huoltoväliksi tulee nyt ekalla kerralla viisi viikkoa. Kynnet ovat kestäneet todella hyvin ja ovat edelleen kauniit ja siistit - ei repsahduksia, irtoamisia tai lakan pois kulumisia. Aikaa kynsien laitossa lakkauksineen ja koristeluineen meni pikkusen vajaat 2.5 tuntia ja hinta 45 euroa :) Jos missä niin tässä on ollut hinta kohdallaan! Suosittelen lämpimästi.
Pari tuntia menee..
Mulle tehtiin Tallinnassa tunnissa 30 eurolla, mutta eipä ollut laadussa kehumista.
Hyvää ei saa noin halvalla. Ystävättäreni suosituksesta kävin teettämässä kynnet Monikalla ja hän tekee todella huolellisesti työnsä. Huomasin myös, että hän tekee myös ripsienpidennyksiä ja otin nekin häneltä. Suosittelen!
Vihdoinkin kesä ja pääsee taas huollattamaan itseään Tallinnan kohtuuhinnoilla!
Just niin.
voi juma teillä menee iha asian vierestä .......
Hinnat yhä samalla tasolla Tallinnassa?
Hoidot, juomat ja Vanha kaupunki! Ei tarvitse ihmetellä, miksi Tallinna suomalaisten kestosuosikki.
ehdottomasti Monikalle, tekee kunnon työn!
Olen laittanut geelikynnet parissa ei paikassa Tallinnassa, mutta parhaimmat kynnet olen saanut Suomessa. Maksaa enemmän, mutta laatu parempi. Ehkä Tallinnasssakin saa laadukkaita kynsiä, mutta ei halvimmissa paikoissa.
Monika tekee tipeillä, on paljon halvempaa kuin geeli.
Parhaan hinta-laatusuhteen saa kun menee jollekin joka tekee niitä kotonaan, täällä(asun Tallinnassa) on paljon koulutuksen käyneitä jotka tekevät niitä iltaisin ja viikonloppuisin. Joltain paikalliselta tutulta kannattaa kysyä, ja jos ei ole niin osaan kyllä neuvoa useammankin joka tekee laadukasta ja edullisesti.
Siis nyt menee puurot ja vellit sekaisin. Kynsiä voi tehdä kankaasta, akryylistä ja geelistä. Kävin Monikalla ja hän tekee juuri geelikynsiä. Suomessa en ole yhtä huolellista kynsientekijää kohdannut. Suosittelen!
Monika on todellakin superhyvä. Kauniit ja kestävät kynnet saa taatusti.
Joku ketjussa mainitsi Monikan laittamat ripset. Onko muilla kokemusta?
Ottaako monika vastaan asiakkaat tuulipuvussa? Entä pikku kännissä?
Pärnun kynsistudioista mitään tietoa?
Pari hyvää paikkaa löytyy Maista!
Tallinnassa kynsiä teettäessä kandee aina kysyä kauanko menee aikaa laittoon/huoltoon. Alle 2 tunnin laitto ja 1.5h huolto tarkoittaa käytännössä, että jostain oikaistaan ja jälki on sen mukaista.
Näin taitaa olla Suomessakin!
Kyllä joo. Tuntuu raha olevan niin tiukassa kaikilla pienyrittäjillä, että jossain on pakko oikaista!
http://www.tallinktakso.ee/et/front-page
Ei taida taksia tarvita, kun kävellen 10 minuutissa Vanhassa Kaupungissa!
Taksilla voi päästä Tallinnassa aivan eri paikkaan, kun mihin oli tarkoitus mennä!
Kannattaako menä Lasnamäelle teeettämään kynnet?
Ei kannata!