Tämä laji on helppo tunnistaa se sen levinneisyys on kesäisin koko jokilaivojen mittainen. Lajia tavataan myös keskustan terasseilta sekä sateisella säällä Hansan Cafe Brahe kahvilasta.
Turku keikari laittaa päälleen myös Lacosten pikeen KappaShopin alennustangosta tai vaihtoehtoisesti One Awaysta ostettuun WESC Tpaitaan. Pikee vaihtoehdossa keikari pitää kaulukset pystyssä jottei helteinen ilta-aurinko polta niskaa ravintolalaivan kannella. Kauluksien pystyssä pitoon myös sisätiloissa ei olla vielä löydetty selitystä. Mahdollisesti tällä on yhteys naareiden houkuttelemiseksi.
Yksi tärkeimmistä tuntomerkkeistä keikarille on myös esillä pilkottava Tiger vyön solki. Tällä yritetään samaistua ruotsalaisiin hyvin hyvin kaukaisiin lajitovereihin, mutta tutkijoiden mukaan moista tyyliä ei olla nähty Ruotsissa vuosi kausiin. Ilmeisesti turkulainen keikari ei ole lentänyt lahden toiselle puolelle katsomaan tämän hetkistä tilannetta. Liekö Hesen kerrarit ja Kebabit ranskalaisilla vieneet turkulaisten keikarien lentokyvyn.
Pimeyden valjettua Turku keikari siirtyy Aurajoen suistosta kansainvälisen tason night club Onnelaan. Jo legendaarisen maineen saanut Patio ja johtaja koiraiden VIP puoli herää eloon.
Auringon noustua keikarin liikkeistä on enää muistona kusiset porttikongit, oksennuskasat sekä pikaruokakääreet ympäri katuja.
Seuraavana aamuna paikallinen sanomalehti vielä muistaa kirjoittaa koiras keikarien välisistä verisistä soidinmittelöistä.
Ilmaislevikkisen lehden toimittajan versio keikarien elämästä taas keskiviikkona Jetset palstalla.
Näin tääl Turuus
Bongaa Turku keikari
Lintumies tois pualt jokke
10606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tää oli kyllä hyvä. Varmaan osui.
No niin, nyt seuraa raporttia bongailuista. Olen jo useita tunnistettavia yksilöitä nähnyt. Aivan kuin suoraan tekstistä olivat kyseiset yksilöt. Tuorein bongauksista tapahtui tänään Slumssin uudessa ostoskeskuksessa. Jo vähän nuhjaantuneet, mutta kuitenkin aika uudet Lacosten kävelykengät pistivät silmään heti Tigerin kimaltelevan vyönsoljen jälkeen. Suorastaan häikäistyin siitä blingblingin määrästä. Olipa kyseisellä yksilöllä WESC merkkinen huppari oranssin värisenä, varmaankin jonkin sortin houkutus naaraspuolisille. Hiustyyli oli jotenkin huomiota herättävä. Kiesimallinen ja pystyssä vahvasti geelillä tai vahalla. Aivan niin tarkkaa havaintoa en kyennyt tekemään, jotta olisin tästä aivan 100% varma. Olisiko tämä hiustyyli jonkin lainen soidinmenoihin liittyvä juttu? Kun nyt on tuo kevätkin ja silloinhan on se kovin parittelukausi. Täytyy kyllä myöntää, että kaupungilla liikkumiseen on tullut aivan uutta mielenkiintoa tämän jälkeen. Jotenkin sitä vain jää koukkuun bongaukseen. Mahtavaa kun tällä tavalla tuodaan "luonto" kaupunkiin ja ihmisten keskelle näin kiireisenä aikana, ja painaapa tuo laman perkelekin päälle, joten arjenpiristykset ovat paikallaan. Oikein komeita bongailukelejä kaikille keikaribongailusta kiinnostuneille.
Ystävällisin terveisin Jacob Bergqvist
Jottei totuus unohtuisi!
Valkoinen vyö ja shtokmannilta äitin ostama purjehduspikee, bongattu xxx kpl.
Gstaadista kyseinen laji enimmäkseen jo kadonnut aggressiivisen mustaheviöykkärin tieltä. Turku-Keikari häviää reviiritaistelussa myös gstaadilaiselle pukuporvarille, joka on tänä kesänä levinnyt laajalle erit. Kampin ympäristöön. Turussa pukuporvaria ei juuri tavata sopivan ravinnon puutteen takia.
Turku-keikari on sinällään harmiton laji esim. mustaheviöykkäriin verrattuna.
Naaraspuolella tämänkesäinen hitti on piukea ja terve Ninnuli. Ninnulin tunnistaa leggingseistä ja pastellisävyisestä t-paidasta. Ei käytä alkoholia tai pariudu. Yleisin seurustelukumppani on koira.
Turku-Keikarin naaraspuolisen vastineen tunnistaa kärpäslätkän kokoisista aurinkolaseista ja sotamaalauksesta. Esiintyy yleisesti Blankon terassilla, ravintolalaivoista Cindy. Täysin eri rotu kuin Ninnuli.
thank god, pyrstöankkoja tai takatukkasotkia ei ole näkynyt.
Joo,tota mun piti laittaa oma lisäykseni tähän keikarikeskusteluun,mutta nyt on rehellisesti tunnustettava etten kykene.Oon nauranu aivan kipeenä - tää on PARAS viestiketju ikinä turku-palstalla. LISÄÄ TÄMMÖSIÄ!!!!! Eikä aina sitä samaa jonninjoutavaa sontaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8261436
.....................................................809808-089098098090980980980809890
diggaan portsan tätii eiku tarinatätii
Onkoha se saanu kaadettua taas yhe miehe sinne puistohon?
...joiden avulla voi tsekata kaikki muijat muka-huomaamattomasti.
Ja uus kännykkä.
Mielellään raflalaivoilla viihtyvä laji. tavatan myös tummana värimuunnoksena.
Onkohan nämä keikarit ottaneet mallia eräästä etnisestä ryhmästä.Niitten miespuolisillahan on kaikilla kaulukset pystyssä.