Viesteissä navigointi ja vähän muutakin

jotain unohtui?

Viestin puumaisessa esitystavassa pystyi aikaisemmin liikkumaan edestakaisin seuraavan ja edellinen viestin välillä, nyt näitä painikkeita ei ole, vaan viestipuun seuraavaan viestiin päästäkseen pitää aina klikata viestin otsikkoa. Eli siis lisätkää edellinen ja seuraava viesti painikkeet viestipuun yksittäiseen viestiin ja mielellään niin, ettei painikkeen paikka vaihtele koko ajan viestin tekstimäärän ja asettelun mukaan. Näin puumaisessa viestiketjussa on nopeampi ja helpompi navigoida.

Olisitte voineet myös mahdollistaa viesteihin tekstin muotoilun jonkinlaisella paneelilla, joka olisi auki viestin yläpuolella. Siitä voisi sitten esimerkiksi lihavoida tekstissään sanoja tai osuuksia joita haluaa korostaa.

Se olisi myös näppärää, jos viestiketju hyppäisi aina palstan ylimmäksi, kun siihen tulee uusi vastaus. Näin yhä aktiivista keskustelua sisältävät viestiketjut pysyisivät niin pitkään etusivulla kuin niissä keskustellaan.

1

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nolo Sika

      Voi näitä vanhoja hyviä aikoja kun oli vielä viestipuu

      Nyt ei valitettaisi vaikka puuttuisi noi napit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      84
      5880
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3507
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      157
      2023
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      227
      1959
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1731
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1485
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1021
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      991
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      990
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      927
    Aihe