Laittamalla systeemin niin että viimeksi vastattu viesti nousee alkuun pilasitte systeemin. Monella muulla sivustolla tuo toimii mutta täällä valitettavasti on liian suuri määrä idiootteja jotka kaivavat omia häirikköketjujaan vuosien takaa ja nostavat ne kärkeen vastailemalla niihin. En jaksanut montaa palstaa katsoa ja kaikissa sama tilanne, vanhat häirikköketjut nosteltu kärkeen ja asialliset ketjut häipyvät näkymättömiin.
Jotta systeemi toimisi edes jotenkin pitäisi häirikköketjuja ja niitä asiallisesti alkaneita ketjuja joihin on joku alkanut häiriköidä siivota raskaalla kädellä ja tähän Suoli24:llä tuskin on resursseja.
Tämä seuraus oli palstojen akiivisen häiriköinnin johdosta monella tiedossa ja siksi tälläistä vastustettiin monessa ketjussa joissa sitä ehdotettiin. Ehkä systeemin puolustajatkin jossain vaiheessa tajuavat että systeemi joka toimii joillain palstoilla EI TOIMI TÄÄLLÄ.
Kiitos palstan pilaamisesta
10
318
Vastaukset
- Justjoo.
Lupaat vain pysyä pois, mutta palaat kuitenkin? Ole sanojesi mittainen, kukaan ei kaipaa vikinääsi, ei pennin vertaa.
- Ihan uudistus
Uudistus toimii just hyvin, kun nämä samoista asioista uudestaan ja uudestaan vatkaajat häipyvät (en tosin tiedä minne, sillä vanhan suoli24:n ääliömäistä systeemiä ei käytetä missään) muualle. Ihana uudistus!!
- Hmm..
Presidenttipalstaa vanhoja avauksia nosteltu päivittäin aamusta iltaan jo jokusen vuoden aivan kuten avaaja kuvasi niin, että keskusteluista palstalla ei tule mitään.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10907188/#comment-58640006
- Nolo Sika
Sehän on juuri idea että voi vastata vanhaan viestiin 10 vuoden takaa, ja "hämmentää" muita
Itse juuri pari päivää sitten kännykkäpalstalla vastasin muutamaan ikivanhaan viestiin jossa kysyttiin tyyliin "mistä saa 5110:n halvimmalla"- siksiksiksika
SIKA!!!!
Milloin saadaan palstalle vanhojen ketjujen lukitus?
Mahdollisesti juuri tämä samainen sika on kaivanut mm. sukututkimuspalstalle tyhjänpäiväisen kysymyksen vuodelta 2004 ja muuta yhtä "järkevää". - Nolo Sika
siksiksiksika kirjoitti:
SIKA!!!!
Milloin saadaan palstalle vanhojen ketjujen lukitus?
Mahdollisesti juuri tämä samainen sika on kaivanut mm. sukututkimuspalstalle tyhjänpäiväisen kysymyksen vuodelta 2004 ja muuta yhtä "järkevää".Milloin saadaan palstalle toiminto, että uusimmat aloitukset ovat ylimpänä, kuten ennen vanhaan, näinollen turhat keskustelut "Kuolivisivat" pois pikkuhiljaa"
Samalla voitais palauttaa ns. puunäkymä - siksiksiksika
Nolo Sika kirjoitti:
Milloin saadaan palstalle toiminto, että uusimmat aloitukset ovat ylimpänä, kuten ennen vanhaan, näinollen turhat keskustelut "Kuolivisivat" pois pikkuhiljaa"
Samalla voitais palauttaa ns. puunäkymäEn kannata Nolon Sian ajatusta kiinteästä viestijärjestyksestä. Silloin kiinnostavat aiheet hukkuvat uusien aloitusten taakse. Tämä oli juuri sen vanhan systeemin ongelma: jotkut syöttivät palstat täyteen tyhjänpäiväisiä avauksia.
Paljon parempi on monien palstojen käyttämä systeemi, että vanhat ketjut lukitaan (esim. 2-6 kuukauden hiljaisuuden jälkeen), jolloin niihin ei enää voi vastata. - 11111111111111111111
siksiksiksika kirjoitti:
En kannata Nolon Sian ajatusta kiinteästä viestijärjestyksestä. Silloin kiinnostavat aiheet hukkuvat uusien aloitusten taakse. Tämä oli juuri sen vanhan systeemin ongelma: jotkut syöttivät palstat täyteen tyhjänpäiväisiä avauksia.
Paljon parempi on monien palstojen käyttämä systeemi, että vanhat ketjut lukitaan (esim. 2-6 kuukauden hiljaisuuden jälkeen), jolloin niihin ei enää voi vastata.1
vanhat ketjut lukkoon, kiitos!
- KIITOS taru annelin
KIITOS taru annelin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1702081
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo371465Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321154Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56902- 55846
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol250814Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20792Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18735Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58713Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis198634