Käräytin yliperämiehen!

Huomasin että yliperämies oli säästänyt oikein roppakaupalla väkeviä kesälomaksi. Kiva kun jokainen saa nähdä slabilistat.
Minä en moista katso, vaan soitin ihan kylmästi tullin vihjepuhelimeen, 0800-1-4600 ja kerroin jätkän nimen, lennon ja luultavan kokonaislastin. Ei siinä mitään että oli määrällisesti liikaa, osa oli yli 60-prosenttista, ja siis toisinsanoen huumausaineeksi luokiteltavaa.
Kohta on vaihto. Saa nähdä nyt sitten miten miehen käy.
211471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

pistä palstalle viestiä miten äijän kävi!!!!

Äänestä

Oletko aina ollut mulkku vai oletko ottanut tunteja??

Äänestä
  • ...että koko lapsuuden jatkunut hyväksikäyttö, koulukiusattuna oleminen sekä tyytyminen tiskarin jobiin Suokin lautalla on johtanut moiseen kirjoitteluun ja toimintaan. Vielä haave matruusin urasta, joka tyssäsi kun ei pääsyt Merkkariin opiskelemaan. Niin sen täytyy olla...

    Äänestä

Muista en tiedä, mutta mulla ainakin aika ja voimat paatilla kuluu ihan omiin askareisiin ja siviilielämän funtsaamiseen. Onhan se mukavaa, että toisilla riittää aikaa ja voimia huolehtia toistenkin asioista. Itse en piittaa toisten tekemisistä pätkääkään, sillä omissakin on tarpeeksi. Ja mitä helvettiä esim. mun tai muiden ulosvientien viemiset kenellekään kuuluu? Jokainen vastaa tekemisistään itse. Ugh! Olen puhunut!

Äänestä
  • tehnyt väärin sinun mielestä?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    tehnyt väärin sinun mielestä?

    Molempia tarvitaan.
    Paikkansa niilläkin on.
    Ei siihen kyllä merenkulkua tarttis sotkea.
    Niin, vastauksena kysymykseesi, ellei selvinnyt: Väärin teit sen minkä teit.
    Elvistele nyt sillä laivassasi, jos sellaisella tosiaan olet.

    Äänestä

...takana? Meinaan että tuollaisen tempun teki aikoinaan eräs kaveri. Sen jälkeen hän oli joka redarin "otetaan vain jos ei muita saada" listalla.
Oli försti tai kuka muu tahansa vaikka kuinka kusipää,tuollaista EI TEHDÄ !!
"Kohta on vaihto. Saa nähdä nyt sitten miten miehen käy."
Saa nähdä kuinka sinun käy.
Minun ratkaisuni olisi tunti turpaan,joka päivä.

Äänestä

Antoiko försti negatiivista palautetta...pystyyn veto,päin persettä tehdyt duunit??
Sinä ajattelit että"...voi jos minä vain tietäisin niin kyllä minä soittaisn tulliin..."
Tuotahan sinun koko elämäsi on;"...jos mina vain..kyllä minä sitten..."
Ehkä kannattaisi harkita alan vaihtoa...
Joku saattaisi sanoa että olet luonteeltasi kusipää.
Ei,sinä olet nolo tyyppi.

Äänestä

muistatteko? olen sama

Äänestä
  • Tämä förstinkäräyttäjä onkin sama mies/nainen, jonka tähänastinen ura ja elämä on pilalla, kun duunarit ei ihan totelleet sitä. Toivon kuitenkin koko pojansydämestäni, että olen käsittänyt väärin

    Äänestä

voi vittu mikä syylä,oot varmaa ylpee ittestäs VASARA hyi saatana

Äänestä

Minäkin olen pari kertaa sanonut miehistön jäsenelle että jos tuollaisen lastin kanssa menee maihin niin soitan tullin. Ihan oikein teit.

Äänestä
  • tollasii vasikota pannaan paahan.jos jaa kiinni,rosikseen ja tonnin sakot.vitunko valii.saatanan rottavasikat

    Äänestä

  • hangthemall kirjoitti:

    tollasii vasikota pannaan paahan.jos jaa kiinni,rosikseen ja tonnin sakot.vitunko valii.saatanan rottavasikat

    joo,tommoset vasikat saunan taakse ja nappi.....

    Äänestä

  • xstuju kirjoitti:

    joo,tommoset vasikat saunan taakse ja nappi.....

    Tyypillistä rikollisten uhoamista.

    Äänestä

  • merikapteeni (amk)

    luulen, ettei ne miehistön jäsenet paljoa piittaa jonkun puolimatruusin pörinöistä.

    Äänestä

  • 1+5 kirjoitti:

    Tyypillistä rikollisten uhoamista.

    mitä vitun uhoamista.mut vasikoitiin 80-luvulla.firma etelä suomen laiva.näin vasikan n.2003 raflassa.se änkytti vähän aikaa,mut sit vedin kunnon avokkaan.neiti putos ja rupes parkuu.sellasta se on.laiva on pieni.maailma iso ja pieni.aina voi tormätä maissa.sen takia kannattaa käyttäytyy laivalla ja jättää vasikoinnin pois.

    Äänestä

  • el chief kirjoitti:

    merikapteeni (amk)

    luulen, ettei ne miehistön jäsenet paljoa piittaa jonkun puolimatruusin pörinöistä.

    ja sinä amk hiiri.mä oon matruusi ja sä koululainen.olematon sellainen

    Äänestä

  • hatevasikka kirjoitti:

    ja sinä amk hiiri.mä oon matruusi ja sä koululainen.olematon sellainen

    Eipä ole "hatevasikalla" kovin vikkelä urakehitys ollut, jos jo 80-luvulla on seilannut ja vieläkin keikkuu matruusina. Enkä kyllä yhtään ihmettele...

    Äänestä

Kuinka tylsää täytyy ihmisen elämä olla että jaksaa kaivaa 4 (!!!) vuotta vanhan topicin ja lämmittää sitten uudelleen tällainen turhanpäiväinen provosointi viesti?

Hangthemall:
Get a life!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


harto, matruusi kirjoitti:

Huomasin että yliperämies oli säästänyt oikein roppakaupalla väkeviä kesälomaksi. Kiva kun jokainen saa nähdä slabilistat.
Minä en moista katso, vaan soitin ihan kylmästi tullin vihjepuhelimeen, 0800-1-4600 ja kerroin jätkän nimen, lennon ja luultavan kokonaislastin. Ei siinä mitään että oli määrällisesti liikaa, osa oli yli 60-prosenttista, ja siis toisinsanoen huumausaineeksi luokiteltavaa.
Kohta on vaihto. Saa nähdä nyt sitten miten miehen käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu