On saatu lahjaksi ja pari fimiä Mutta emme saa pujotettua filmiä projektoriin. Osaisiko joku neuvoa? Onko joku niksi kun ei tavallista keinoa käyttäen lähde vetämään filmi?
Bolex sound 715
kaitafilmiprojektori
2
1775
Vastaukset
- filmiä...
hihna kulunut ja ei hyrrät pyöri tai sitten filmi on normaali 8 ja projektori super 8, eli hammastukset erilaiset...
- mikkoli69
Helpoin on siirrättää ne jossain vaikka dvd:lle, niin ei tuhoa vanhoja filmejä huonolla projektorilla jolloin niitä on enää mahoton saada edes siirrettyä, hyviä kokemuksia esimerkiksi täältä:
http://mediamuuntaja.fi/index.php?page=kaitafilmit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921066
- 55732
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35614Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39546Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49490Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi46475- 31469
- 34447
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14441- 38434